Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   

Właśnie czytam „Nalewki i wódki” Fiedoruka Andrzeja, o tym jak w domowych warunkach można przyrządzić na potrzeby własne wspaniałe trunki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Emmanuel De Las Cases- "Memoriał ze św. Heleny"- oczywiście tom I- nagle wszystkie inne książki schodzą na dalszy plan i zostaje ta jedna- długo wyczekiwana, wymarzona, ukochana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Historie nieznane Historii - Anna Świderkówna

O! Najwyższy czas! To świetna książka, która jest dla mnie mottem w tworzeniu mojego dorobku naukowego. Jak już będę taki duży jak ś.p. Pani Profesor to będę pisać takie właśnie książki, o zwykłych ludziach, tyle że z średniowiecza. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Oliwa skończona, no cóż, mnie osobiście język autora nie przypadł do gustu, ale źródło do historii polskiej floty XVII - wiecznej na pewno ważne.

Czas na wybiórcze czytanie 2 tomu Wielkiej historii powszechnej pt. Stary i nowy świat z racji przygotowań do konkursu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Powieść historyczna Ostatnie dni Pompei Edwarda Buliwera-Lyttona. Niby się wydaje, że "coś dla odprężenia", ale z dodatkiem podstawowej wiedzy o starożytności, wychodzi świetna lektura, z której można się bardzo dużo dowiedzieć jak żyli ludzie tuż przed wybuchem Wezuwiusza, plebs jak i patrycjat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Czesław Brzoza - Polityczna prasa krakowska 1918-1939

Czyli praca habilitacyjna Profesora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

II tom RW skończony, zapewne jest on gorszy w odbiorze od I tomu, bo zawiera więcej szczegółów i jest dokładniejszy, niemniej książka naprawdę warta polecenia.

Nadeszła kolej III tomu RW, do tego uznałem, że do konkursu lepiej mi się będzie uczyć z Tablic historycznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Czesław Brzoza, Adam Roliński BIJ BOLSZEWIKA! Rok 1920 w przekazie historycznym i literackim.

Bardzo ciekawe i dosyć rzadkie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Skończyłem czytanie III tomu RW, książka mi się podobała, styl Wisnera taki sobie, poza tym czasami trafiłem na nieciekawe (dla mnie) tematy o ustroju RON, ale poza tym jest ok.

Biorę się za Ordynację dworu Zygmunta III z roku 1589 - jak na razie ciężko mi się w tym połapać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Cz. Brzoza - 3 Maja 1946 w Krakowie : przebieg wydarzeń i dokumenty

Cóż trzeba czytać lektury na zaliczenie u Prof. Paczyńskiej, a tak swoją droga to wydarzenia z 3 maja 1946 r. są raczej zapomniane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Zacząłem Kamienie na szaniec, zapewne skończę jeszcze dziś, gdyż na jutro muszę "mieć to zaliczone".

Ponadto jeszcze spożywam Powstanie wielkopolskie 1918-1919 Miśkiewicza, Grota i Czubińskiego. Dodatkowo równorzędnie Powstanie wielkopolskie, autorzy nie wiem jacy, pewnie jacyś z wcześniej przeze mnie wymienionych (kserówka od nauczycielki, więc zrozumcie). We wtorek mam konkurs z powstania, więc chcę się przygotować. Szczerze mówiąc wszystkiego jeszcze nie wiem... zobaczymy, może zdążę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Opracowanie ordynacji dworu z 1589 r. autorstwa Chłapowskiego mi się podobało, choć niektóre informacje są podane w sposób dość chaotyczny...

Dziś albo jutro zacznę czytać Stosunki polsko - tatarskie 1595 - 1623 Dariusza Skorupy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.