Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

mer   

"Specnaz" Wiktor Suworow

"Pianista" Władysław Szpilman

"Lot nad kukułczym gniazdem" Ken Kesey

"Anatomia dla artystów"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   
"Faraon" B. Prusa

Czytasz pierwszy raz? Jeśli tak, napisz jakie wrażenia.

"Lot nad kukułczym gniazdem" Ken Kesey

Film Formana oczywiście oglądałaś...? Też napisz, proszę, jak bardzo film różni się od książki. Nie czytałem... :)

Ja, wstyd powiedzić, ostatnio prawie nic nie czytam... W tych dniach przeglądam "Who is who in Ancient Egypt" M. Rice'a

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
"Faraon" B. Prusa

Czytasz pierwszy raz? Jeśli tak, napisz jakie wrażenia.

Pewnie Cię zmartwię, ale nie dotrwałam do końca... :| Nie zainteresowała mnie ta książka- pewnie napiszesz, że jakbym przeczytała dalej, to na pewno by mnie zaciekawiła... ale ona tak mnie nudzi, że nie jestem w stanie dalej ją czytać... nie mogę w ogóle skupić się na treści... może kiedyś znowu podejmę się przeczytania jej, ale na razie sobie odpuszczam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

Nie zmartwiłaś mnie, choć trochę zaskoczyłaś. Martwić to Ty raczej powinnaś się... :) No, ale przecież ma prawo Ci się podobać jakaś książka a inna nudzić. Tak to już jest. Twoja wypowiedź zastanowiła mnie i zmusiała do refleksji. Postawiła pytanie: dlaczego czasem zachwycamy się kiczem i gniotami, obojętnie przechodząc obok arcydzieł... I nie dotyczy to, broń Boże, tej konkretnej sytuacji tylko. To pytanie natury filozoficznej, pytanie nbad paradoksem ludzkiej psychiki.

No i pięknie dziękuję za szczerą odpowiedź - to jest wielka wartość. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ARWENA   

J. Strelau " Podstawy psychologii"

"Nad Kamienną. Antologia ostrowieckiej prozy i poezji." - JKM Zygmunt, nawet znajomego poete tam mamy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Medaliony" Zofii Nałkowskiej

Robi wrażenie i... szokuje. Trudno uwierzyć, że takie rzeczy działy się naprawdę.

"Ludzie ludziom zgotowali ten los."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

w "Medalionach" dobry jest tylko pierwszt rozdział,robi wrażenie, natomiast cała książka potęguje twierdzenie zawarte w pierwszym rozdziale...

[ Dodano: 2006-06-29, 15:10 ]

GODFATHER :]]]] wymiata ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Hohoho, jest tego trochę.

"O jeden most za daleko" Ryana, już po raz trzeci, genialna lektura

"Rozdarty naród" Cholewczyńskiego książka bardzo dobrze przedstawia losy 1 SBS od momentu jej powstania, przez dokładny opis walk podczas M-G aż po okres późniejszy

"Arnhem 1944" Piekałkiewicza, dość ciekawy album rozszerzający wiedzę o M-G o kilka ciekawostek, no i te zdjęcia

"Europa" Daviesa, już od dłuższego czasu poczytuję sobie ową książeczką :P , prawdziwe mistrzostwo, szkoda tylko, ze "Powstanie '44" okazało się takim niewypałem

"Mit Rommla" Remy'ego, dla każdego kto interesuje się postacią Rommla pozycja obowiązkowa, autor skutecznie rozprawia się z mitami narosłymi wokół feldmarszałka

Poza tym czytam jeszcze (a raczej udaję, że czytam) jeszcze kilka innych książek, głównie historycznych, ale te pięć ma na razie zdecydowane pierwszeństwo :P .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
"Powstanie '44" okazało się takim niewypałem
DLaczego tak uważasz?? Mi osobiście czytało się je bardzo dobrze, bogato zilustrowana, sporo ceiakwych faktów z życia zwykłych ludzi, uważam, że jest to conajmniej dobra lektura, w żadnym razie niewypał. Wracając do tematu skończyłem wa "Prąd zatokowy" Sosnowskiego. Lektura przeciętna, wielowątkowa przez to nużąca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.