Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
"Historia powszechna starożytnosc" J. Wolskiego - cos wspanialego..., dzieki temu czlowiekowi starozytnosc stala sie moja ulubiona epoka.

Wolski to Wolski, ale jeśli naprawdę interesuje Cię starożytność, to zapraszam do sięgnięcia po takie klasyki jak Jaczynowska, Lenagauer, Wipszycka&Bravo, Hammond czy też wspaniała praca o Rzymie profesora Ziółkowskiego.

'Wojna peloponeska' Tukidydes - kolejna pozycja, ktora przeczytac musi kazdy!

Oj tak, oj tak. Dla mnie prawdziwa perła. Interesować się starożytnością i nie przeczytać Tukidydesa, to naprawdę wielki błąd.

'Europa' N. Daviesa - facet powoli staje sie moim ulubionym historykiem...

Pozycja naprawdę świetna. Warto polecić każdemu. Napisać takie dzieło, które nie nudzi się ani na moment, to duża sztuka.

Biblia - Nowy Testament - Dzieje Apostolskie :)

Czytałem niedawno. Swoją drogą całkiem niezłe źródło historyczne, tylko kurczę wkurza kwestia datacji.

"Wisła Jak Krew Czerwona" - wsponienia Amerykanina zbiegłego z niewoli niemieckiej, który zamiast przebijać się do Francji wstępuje do AK i aktywnie działa w Warszawie.

Swego czasu zastanawiałem się nad tą pozycją.

A ja? Dalej klasyczne opracowanie profesor Jaczynowskiej. Książka mimo lat, i już trochę nieaktualnego stanu badań, ma jeden ogromny plus: jest napisana niesamowicie żywym językiem. Czytając człowiek z niecierpliwością przewraca kartki, jak w najlepszych kryminałach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
'Dzieje Grekow i Rzymian' Z. Kubiak - przyznam, ze spodziewalem sie wiele wiecej. Sama ksiazka pozostawila we mnie niedosyt. Mam nadzieje, ze jego 'Mitologie Grekow i Rzymian' ,ktore mam zamiar przeczytac w wakacje wypadna o wiele lepiej.

Ha, w takim razie przygotuj się na niespodziankę :)

'Zywoty Cezarow' Swetoniusz - 'biblia', kazdy koniecznie interesujacy sie historia musi przeczytac ta ksiazke! Poezja!

Tak, należy jednak pamiętać, że to poezja z oszczerstwami, pamfletami i w ogóle informacjami dość wątpliwymi :roll:

A ja? Dalej klasyczne opracowanie profesor Jaczynowskiej.

Jaczynowska napisała (zmarła niedawno) jeszcze taką świetną książkę - "Religie świata rzymskiego". Naprawdę świetna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dżihad   

Jesli chodzi o Jaczynowska i Ziolkowskiego, to planuje przeczytac te ksiazki w wakacje... Slyszalem, ze sa to lektury obowiazkowe dla pasjonata epoki starozytnej.

Co do Swetoniusz, to moze i masz racje. Jednak swoja wiedze w tym temacie niedlugo zamierzam zglebic ksiazka A. Krawczuka 'Poczet Cezarow Rzymskich'. Slyszalem, ze swietna, wiec poprostu nie moge sie doczekac kiedy zaczne ja czytac!

Co sadzicie o 'Wojnach galijskich' J. Cezara? Ktos moze czytal? Czy warto wogole brac sie za ta ksiazke?

Zeby nie bylo, ze off-topic. Kupilem sobie ostatnio 'W imie Rzymu' A. Goldworthy, przejrzalem ksiazke - zapowiada sie cesarska uczta!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lach71   
Co sadzicie o 'Wojnach galijskich' J. Cezara?

To wybitny przykład wczesnego Public Relations. :D Cezar prowadził autolansowanie się na potrzeby polityki wewnętrznej i naprawdę dobrze mu szło.

Spróbuj poczytać w oryginale. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Spróbuj poczytać w oryginale. :)

Na egzaminie z łaciny miałem fragmenty, ale cienki z niej byłem więc nie potrafiłem docenić kunsztu Juliusza :D

A co czytam, oczywiście coś dotyczącego II RP a właściwie Marszałka Piłsudskiego

Kazimiera Iłłakowiczówna - Ścieżka obok drogi

Czyli wspomnienia autorki dotyczące Ziuka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lach71   
Na egzaminie z łaciny miałem fragmenty, ale cienki z niej byłem więc nie potrafiłem docenić kunsztu Juliusza :D

Oczywiście muszę sprostować, bo ja też nie czytałem całości w oryginale, ale fragmenty. M.in. ten o przeprawie przez Ren na tereny Germanów. :)

"O wojnie galijskiej" czytali wszyscy stratedzy wojskowi, włącznie z Pattonem. Warto więc pójść ich śladem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

A ja właśnie czytam "Wesele" Wyspiańskiego i już od miesiąca próbuję zdobyć Starożytność Wolskiego,ale dopiero jutro mi się to uda :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

J. Wysokiński "Generał Ignacy Prądzyński" - książka jest naprawdę świetna, czytam ją już drugi raz, a to z dwóch powodów. Po pierwsze chcę sobie trochę przypomnieć postać Prądzyńskiego, a w szczególności jego plany, a po drugie, robie notatki do mojej amatorskiej biografii owego pana :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Stefan Zweig- "Maria Antonina"- przeczytam, ocenię :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Właśnie sobie przypomniałem, że muszę na jutro przeczytać "Alchemika". Ale lepiej późno niż wcale, noc jeszcze młoda ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

"Biały Pająk" Heinricha Harrera, czyli historia pokonywania północnej ściany Eigeru - najtrudniejszej góry w Alpach. Większość ludzi zna Harrera, jako autora "Siedem lat w Tybecie", ale "pająk" też jest godny polecenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Właśnie sobie przypomniałem, że muszę na jutro przeczytać "Alchemika".

Musisz? To jakaś lektura teraz jest? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Swiat Bizancjum. Tom I, Cesarstwo Wschodniorzymskie 330-641. Pod redakcja Cecile Morrison. Fajna francuska cegla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.