Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba być Tyberiuszem by czytać książką zatytułowaną: "Archeologia polski...". Autor też nie miał feelu, czy jedynie Tyberiusz ma problem z poprawnym zacytowaniem tytułu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

http://sredniowieczna.com/archeologia-polski-wczesnosredniowiecznej-odkrycia-hipotezy-interpretacje.html

A nie wpadło do głowy secesjoniście, że przez to autor chce zawęzić obszar o którym pisze w książce. Czy raczej sprecyzować go.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chciał zawęzić obszar badań autor, wiem jedno: Tyberiusz niezbyt wie co sam czyta. Gdyby Tyberiusz był mniej niechlujnym językowo i mniej zapatrzonym w siebie, zauważyłby iż istnieje pewna różnica: "Archeologia polski..." a: "Archeologia Polski...".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No proszę! O to co mi wpadło wczoraj w ręce w bibliotece: J. Roszko "Pogański książę silny wielce", a oprócz tego "Odyseja" Homer i "Poczet cesarzy bizantyjskich" Krawczuka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Raczej: "oto co mi wpadło...", tak by być w zgodzie z regułami słowiańskiego języka.

Z nudów sięgnąłem po stertę książek mej kobiełki, pomiędzy A. Ikedy "Życie jak w Madrycie. Tochigi na japońskiej prowincji" a G.D. Robertsa "Shantaram", trafiłem ma coś dziwnego: A. Makos "Rycerze wojennego nieba", co właśnie przeglądam.

Zna ktoś tę pozycję?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

"Ardeny" Beevora. Jak wszystkie książki tego autora bardzo lekkie w lekturze, dużo "living history".

Jestem świeżo po "Żelaznej obroży" Ryszarda Sługockiego, który jest fenomenalną persona ze świetnym, dowcipnym piórem. Pozycja obowiązkowa, bo przerabia się ją w parę wieczorów!

Pokrótce: opis życia pracowników Dromexu w Libii Kaddafiego w latach '80. Autor spędził "na kontrakcie" 3 lata w tym miejscu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Namierzyłem fajną małą księgarnię niedaleko. Nazywa się Bookszpan i ma inny zbiór niż dotychczas przeze mnie spotykany. Dawno nie wyszedłem z rozdartym sercem z księgarni, taki wybór. Jak na razie szarpnąłem się na wspomnienia W.T. Drymmera "W służbie Polsce" i "Tajne wojny służb specjalnych II RP" (E2) R. Witaka. Trudno nie czytać ich razem.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Tomir mocno zaawansowany. Czyta się świetnie, A we wspomnieniach pojawia się niejaki J.Z.M. (później pseudo Radosław, co powinno zaciekawić Albinosa). Jeszcze jako porucznik jest obstawą W. Sławka w tajnych misjach na rozmowy na Ukrainie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Napisz opinię. Mam wrażenie że czytałem i wrażenie mieszane, ze wskazaniem na nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A we wspomnieniach pojawia się niejaki J.Z.M. (później pseudo Radosław, co powinno zaciekawić Albinosa). Jeszcze jako porucznik jest obstawą W. Sławka w tajnych misjach na rozmowy na Ukrainie.

Ciekawi jak najbardziej. Do jednej z planowanych książek będę musiał pozbierać trochę materiałów dt. przedwojennej działalności Mazurkiewicza. Tak więc piękne dzięki za informację Tomaszu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

W tej drugiej ("Tajne wojny służb specjalnych II RP" (E2) R. Witaka) też pojawia się J.Z.M., już jako major. Autor stawia tam prawie tezę, że przyszedł on tuż przed wojną do E2 na dowódcę przyszłego podziemia na terenach zajętych.

Ją też czyta się przyjemnie. Jako kompendium wiedzy o E2 całkiem fajna, bo choć w podtytule lata trzydzieste, to zaczyna ab ovo. Nawet się na mnie powołał. Szkoda że nie w tematyce wrześniowej, bo tam powtórzył za Starczewskim baboła o wielkich działaniach polskiej dywersji w Pszczynie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jerzy Janusz Terej "Refleksje historyczne" - ciekawie się czyta, poglądy historyka związanego z Władzą Ludową. Zresztą bardzo często na kartach książki pojawia się to propagandowe określenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.