Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Pośród paru odłożonych na czas pewien (tutaj m.in. Marek Bieńczyk i Hanna Krall) oraz kilku kolejnych czekających na swój moment (jak chociażby Martin Pollack czy Ian Morris):

Atiq Rahimi, Kamień cierpliwości - krótkie, choć niełatwe w lekturze, ale nie z powodu języka autora, ten jest znakomity, tylko z uwagi na ładunek emocjonalny zawarty w powieści; tak więc jeśli ktoś szuka czegoś na poprawę nastroju, Rahimiego niech omija szerokim łukiem.

Magdalena Grochowska, Wytrąceni z milczenia - smakuję od wielu miesięcy, kawałek po kawałku, zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy jakie miałem w ręku w ostatnich latach; świetne zarówno jako fragment obrazu minionych lat, jak i do przemyślenia, co ludzi skłania do pewnych wyborów.

Anthony Shadid, Nadciąga noc. Irakijczycy w cieniu amerykańskiej wojny - jak tylko skończę biorę się za jego Kamienny dom; wrażliwość z jaką opisywał Bliski Wschód jest godna pozazdroszczenia.

Zbigniew Czajkowski-Dębczyński, Dziennik powstańca - jedne z lepiej napisanych wspomnień powstańczych.

Marian Golka, Samotność i sława - jestem lekko zawiedziony, choć z uwagi choćby na wskazówki dotyczące dalszych lektur warto się zapoznać.

Fernando Pessoa, Księga niepokoju - pierwsze spotkanie z autorem, ale już wiem, że mam z nim cholernie dużo wspólnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Na drogę zostawiłem sobie książeczkę "Osadnicy" pod redakcją Agnieszki Knyt.

Są to wspomnienia Polaków wysiedlonych z kresów i rzuconych przez los na "Ziemie Odzyskane".

Bardzo ciekawe.

Oprócz wszystkiego spotkała mnie olbrzymia frajda. W jednej z opowieści był akapit o działaczu PPR i "PPR" zostało opatrzone gwiazdką z odnośnikiem wyjaśniającym co to było ta PPR.

Nie sądziłem, że dożyje takich szczęśliwych czasów kiedy takie rzeczy pójdą w zapomnienie i trzeba będzie je czytelnikom wyjaśniać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Są tam detale tyczące owego "elektronicznego" świata Niemców? Tzn. opisana technika? Wybacz pytanie bo rozumiem, że dopiero zacząłeś lekturę tej pracy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A jest. Elektroniczny był nasłuch. A potem to już kryptografia, wywiad i kontrwywiad.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

To tyczyło bardziej łączności radiowej. Przy czym on bardziej skupia się na stosowanych kodach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Może kiedyś zapoznam się z tą książką w czytelni, jak będzie. Niemniej dziękuję za informację, bo z tego co widzę to nowość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Albinos też tam coś znajdzie dla siebie. Ale i tak nie wiem jeszcze jak oni rozpracowywali te kody.

Ale to Cię Bavarczyku zainteresuje. s. 239 "W trakcie intensywnych prac nad złamaniem polskiego szyfru dyplomatycznego kryptoanalitycy posiłkowali się specjalnie skonstruowanym urządzeniem kryptoanalitycznym zwanym "Witzkiste" oraz maszyną IBM."

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Albinos też tam coś znajdzie dla siebie.

A coś bliżej Tomaszu? Niby jakiś tam opis w sieci znalazłem, że jest o Powstaniu, ale co informacja z pierwszej ręki, to informacja z pierwszej ręki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Z innych fragmentów wynika, że to były maszyny sortujące.

A Albinosa powinny zainteresować telegramy z Powstania do Londynu, złamane przez Niemców.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziś w księgarni przeglądałem Ignacewo 1863. Mogłoby być lepiej ale jak na HB-ek całkiem niezłe tzn. dowiedziałem się czegoś nowego w trakcie czytania.

Autor podał na podstawie relacji rosyjskiej jakie straty ponieśli Rosjanie w największym -tytułowym starciu-95 ludzi zab. i rannych. Co prawda zgodnie z idiotycznym ale juz odwiecznym zwyczajem polskiej historiografii stwierdził że na pewno były większe niemniej podał te rzetelne dane przynajmniej dla tej bitwy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.