Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Smardz   
Ja widząc że jest w mojej strefie wpływów, nie wiele musiałem się wysilić by uczyniła ruch swoją głową w moją stronę.

I pyta: -Jaką pozycję...

-...ja lubię? Na Clausewitza

Ekscentryczne. Muszę sprzedać ;)

"Historię Komuny Paryskiej 1871 r." Lissagaraya (wydanie polskie - 1951)

Czad. W piłkę pograj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Czad. W piłkę pograj.

Naprawdę słabe. Czasem warto się pohamować, bo to nawet śmieszne nie jest...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z półki śmiesnostki: zabrałam się za podręcznik "Historia Ukrainy" Władysława Serczyka. Panorama dzeiejów Ukrainy od epoki kamienia do lat 90.tych i emigracji. Mam wydanie III, nowe IV ponoć obejmmuje także okres rzadów Tymoszenko. Muszę przznać iż lektura mi nie leży, dzielnie ćwiczę silną wolę. Jestem już przy rozdziale życie kulturalne na Ukrainie w XV i XVI w.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

S. Szymkiewicz "Warszawa na przełomie XVIII i XIX w. W świetle pomiarów i spisów"

V. Ostrom "Federalizm amerykański. Tworzenie społeczeństwa samorządnego"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z półki śmiesnostki: zabrałam się za podręcznik "Historia Ukrainy" Władysława Serczyka. Panorama dzeiejów Ukrainy od epoki kamienia do lat 90.tych i emigracji. Mam wydanie III, nowe IV ponoć obejmmuje także okres rzadów Tymoszenko. Muszę przznać iż lektura mi nie leży, dzielnie ćwiczę silną wolę. Jestem już przy rozdziale życie kulturalne na Ukrainie w XV i XVI w.

Na pewno lepszy jest Chruszewskiego Historia Ukrainy, do czytania na sieci, niestety tylko po ukraińsku, jak nie znasz to bez google translatora ani rusz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Po przeczytaniu "Snajpera.." dalej jestem w kręgu SEAL'sów i nadal SEAL Team Six..:)

Tym razem "Operacja Geronimo".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Tom 41, dzieł zebranych Uljanowa przeczytany!

Powiem tak, gdyby usunąć słowa: proletariusze, towarzysze, kapitaliści, wyzyskiwacze, burżuazja vel burżuje To by wyszła przystępna kilkudziesięciostronicowa broszurka do poduchy. A tak, bez oczopląsu i pół litra nie rozbieriosz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

"Krucjata Churchilla. Brytyjska inwazja na Rosję 1918-1920" autor Clifford Kinving, wydała Bellona w 2008.

Ksiązka poświęcona bojowym działaniom na terenie Rosji, jeszcze nie Sowieckiej. Nie najlepszy przekład, książka teoretycznie rzetelna, a praktycznie czegoś tam brak. Może Ordre de Bataille, które by zamknęło jakąś klamrą starania autora aby przedstawić wszystkie aspekty tej kampanii ? Mam pewien niedosyt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Mam pewien niedosyt.

Przykładowo, 18 dywizja strzelców [na froncie zachodnim weszła w skład IV armii] po zdobyciu Archangielska, umundurowała się całkowicie w mundury angielskie (wprawdzie samowolnie), zgromadziła konie i jaki taki tabor i doskonale uzupełniła swoje magazyny żywnościowe.

Chłopaki mieli jednak pecha bo zarządzeniem okręgu białomorskiego (byłe dowództwo 6 armii) odebrano jej jednak angielskie obuwie i część umundurowania i w zamian wydano zwrócone przez dywizję "walenki" czyli buty wojłokowe i mundury watowane, a to wszystko w kwietniu!

Zresztą zdobyczny tabor, też częściowo im odebrano, tłumacząc że "u Tuchaczewskiego będzie wsio!"

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ostatnio tylko o Zbarażu, piękne egzemplarze:

m.in. to:

Manuscripta Martini Goliński: w: Zakład Narodowy im.Ossolińskich, zespół 5, dział 1, rkps 189:

http://www.dbc.wroc.pl/dlibra/docmetadata?id=4328&from=publication

Trochę trudno się czyta bo to rękopis.

Tom 41, dzieł zebranych Uljanowa przeczytany!

To ile on tego szajsu natworzył ?

Nigdy nie czytałem i prawdopodobnie nigdy nie będę czytał.

Ostatnio tylko Zbaraż i Zbaraż i Zbaraż, nawet nie mam czasu na inne historyczne książki, nie mówiąc już o innych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

To ile on tego szajsu natworzył ?

Nigdy nie czytałem i prawdopodobnie nigdy nie będę czytał.

Ostatnio tylko Zbaraż i Zbaraż i Zbaraż, nawet nie mam czasu na inne historyczne książki, nie mówiąc już o innych.

Panie! ja wiem że na półce stoją wolumeny zaczynające się cyfrą 5x... Nie wiem tylko czy ta ostatnia zbiorowa edycja w Polsce [a druga w ogóle] została wydana w całości.

Tom 42 Lenina na półmetku. Jak skończę, zabieram się za 5 tomów poświęconych rewolucji 1905 roku. Zastanawiam się co robił Feliks Kon w Kijowie 5 maja 1920 roku? Agitował? Że go któryś z chłopaków 1 pułku szwoleżerów szablą nie jebn#ł

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Szwoleżer z szablą do konia ?

Poza tym to nie był Szalony Koń tylko Szczęśliwy Kon (ot taki western na wschodzie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Nie mogę się doczekać wybornej monografii 7 Dywizji Piechoty, pióra Pana Mastalskiego. Druk już jest poczyniony w pewnej krakowskiej oficynie.

Tymczasem czytam sobie z wypiekami na twarzy świetną książkę Wacława Stachiewicza "Wierności dochować żołnierskiej", byłego dowódcy m.in. częstochowskiego 27 pp, a następnie 7 dywizji.

Pozdrawiam,

Marcin

PS

Szwoleżer z szablą do konia ?

Poza tym to nie był Szalony Koń tylko Szczęśliwy Kon (ot taki western na wschodzie).

Toż to Kon rasy Deresz! Nawet Fredro za nim nie przepadał... kulawy jakiś?

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Delwin   

Stachiewicz to klasyka choć oczywiście trzeba pewne rzeczy sprawdzać. Czy ta monografia 7 DP obejmuje 1939?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Obejmuje cały okres istnienia 7 dywizji, czyli również zostały opisane losy w 1939 r.

Co do Stachiewicza, to "aktualizacja" została przeprowadzona przez autorów "Najlepszej broni" R. Rybkę i K. Stepana, którą to czytałem czas jakiś temu.

Pozdr.

M.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.