Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglądnęłam na półkę z książkami, które kupiłam na wyprzedaży, nigdy wcześniej ich nie przyglądałam. Uff, wiem jedno. Archeologia to nie moja specjalność, nie przebrnę przez "Cmentarzysko ciałopalne z wczesnej epoki żelaza w Knapach" Sylwestra Czopka. To książka naukowa, zbyt wysoki poziom jak dla mnie. Ograniczę się tylko do niektórych rozdziałów, tych opisowych. Materiały i część innego rozdziału Analiza materiałów pozostawię sobie na zaś. Może kiedyś będę w stanie je przyswoić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

A co jest nie tak z tą pracą?

Całkowity brak obiektywizmu autora. Książka jest jednoznacznie probrytyjska, oparta prawie wyłącznie na angielskiej literaturze. Do tego razi tematyką rozdziałów mało związaną z tematem książki, co nadaje jej charakter średniej klasy podręcznika do liceum. I tak z pracy poświęconej armii brytyjskiej otrzymujemy miszmasz różnych informacji mało, lub wcale nie związanych z meritum tej książki.

Ilustracji jak na lekarstwo, a mapy jak z przedszkola.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

M.Bieniada: "Pomiędzy Kanaanem a Izraelem. Geneza Ludu Biblijnego z perspektywy archeologii"

lucyna beata: Pisałem już o tym do Ciebie przy okazji jednego z wątków, ale się powtórzę :)

Generalnie monograficzne publikacje poszczególnych stanowisk z reguły są hermetyczne i trudne w odbiorze.Natomiast poziom trudności prac syntetycznych zależy w dużej mierze od stylu samego autora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powtórzenie. Niestety dla mnie, muszę przez nie przebrnąć i wgryźć się w tę hermetyczność. Inaczej nie będę w stanie zapoznać się dogłębnie z najwcześniejszą historią mojego regionu. Na moje nieszczęście nie ma kompleksowego, popularno-naukowego opracowania historii regionu, muszę sięgać o cząstkowe publikacje i artykuły naukowe. Podobny ale zdecydowanie większy problem miałam z geologią. To była hermetyczność do tego stopnia, że książki czytałam obłożona innymi publikacjami np.leksykonami, słownikami.

Dla równowagi psychicznej dziś wyciągnęłam wyjątkowo ciekawy i pięknie wydany atlas "Tajemniczy świat porostów Bieszczadzkiego Parku Narodowego" Roberta Kościelniaka. To także w dużej mierze dla mnie nowa dziedzina, ale zdecydowanie łatwiej przyswajalna. Została ona stworzona dzięki grantowi - projekt badawczy nr N N 305 201235. To praca naukowa wydana przez Bieszczadzki Park Narodowy, ja mam egzemplarz bezpłatny. Chyba na rynku publikacja nie jest dostępna. A szkoda, bo diablo ciekawa, pięknie wydana, lektura obowiązkowa wszystkich miłośników regionu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jasienicy "RON-Dzieje agonii" po raz kolejny walkuje pod katem Sasow.Wlos na glowie staje,jakie to nieaktualne wypociny.

Mam pytanie do"egiptologow".Wyszla praca Wilkinsona "Powstanie i upadek Starozytnego Egiptu".Mial ktos moze juz w reku?.Link zamieszczam:

http://historyton.pl/catalog/product_info.php?products_id=14401

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Może być to zwykła kniga dla zwykłego zjadacza chleba, który lubi przeczytać tekścik do poduchy.

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

Pod tym kątem zdecydowanie lepiej zajrzeć do klasycznego opracowanie B.Kempa "Starożytny Egipt.Anatomia cywilizacji"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

Tudzież "Dzieje starożytnego Egiptu" N. Grimala.

vapnatak

Celowo nie napisałem o Grimalu gdyż ten jest klasyczną akademicką syntezą w przeciwieństwie moim zdaniem i do Wilkinsona i do Kempa.

Na pewno na plus u tego pierwszego można uznać opracowanie początków zjednoczonej monarchii (w przeciwieństwie do np Grimala, który zrobił to wyjątkowo skrótowo) przede wszystkim dlatego, że autor głównie się tym zajmuje - niemniej jeżeli ktoś chce zdobyć wiedzę głównie o tym zakresie to jest przecież świetna praca jednego z najwybitniejszych znawców tej problematyki na świecie czyli profesora Ciałowicza.

Strona graficzna jak najbardziej w porządku :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Marek Wagner, Historia nowożytna powszechna 1492-1789 - parę błędów już znalazłem, ale wolę to niż Wójcika i Rostworowskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Aktualne i w tym momencie, to Alfondo di Nola "Diabeł" (2000) i rozdział poświęcony diable i złu u Germanów i Celtów. Polecam!

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Terry Pratchett i I tom z serii Świat Dysku.

Ponadto już trzecią w tym miesiącu książkę W. Cejrowskiego - tym razem Rio Anaconda. Nie zgadzam się z nim "pozaksiążkowo", ale pisze genialnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.