Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

harry   

Tak przy okazji skrobnij kilka zdań o tej pozycji. Tytuły Inforteditions są o tak skrajnym poziomie że trudno się zdecydować na zakup. Ale ochotę mam wielką aby Guttstad i Heilsberg" łyknąć.

Oczywiście, że skrobnę. Po wstępnym przekartkowaniu: pozycja obowiązkowa dla miłośników kampanii 1806/07.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Najbardziej wkurzające jest wykonanie tej książki. Miękka oprawa, kartki klejone punktowo ? no i całość rozlatuje się w rękach.

Papier offset czy kreda?

Bo nie wiem co znaczy punktowo. Jeśli masz z tej książki kartkę i od grzbietu jest taka poszarpana ( frezowana) a mimo to sie rozpada, to introligatornia użyła złego kleju.

A miękka oprawa nie ma tu nic do rzeczy. Wykonawca nawalił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

P. Gasztołd-Seń "Koncesjowany nacjonalizm. Zjednoczenie patriotyczne "Grunwald" 1980-1990"

egzemplarz po korekcie... nie warto w przyszłości kupować.

J. Deresiewicz "Wyroki Norymberskie w sprawie IG-Farben" Warszawa 1976 (MON; informacja wewnętrzna nr 40. Tylko do użytku wewnętrznego) - warto...

I. Schipper "Dzieje handlu żydowskiego na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej", Warszawa 1933 - podstawa.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"August III Sas" Jacek Staszewski.

Bardzo ladnie wydalo Ossolineum.

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przede mną wyjątkowo ciekawa i pięknie wydana książka nie do zdobycia. Odkąd zaczęłam na forach pisać o książkach, a przede wszystkim po moich zbanowaniach na forach górskich, dostaję bardzo dużo publikacji projektowych, niedostępnych na rynku. Wśród nich jest "Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce" Zbigniewa Kozickiego długoletniego pracownika tejże elektrowni. To przepiękna monografia-album wydana z okazji okrągłej rocznicy powstania zapory w Myczkowcach. Otrzymali ją nieliczni, mój egzemplarz dostałam od Koleżanki Zosi Puch z ośrodka Za Potokiem w Solinie. Stwierdziła, że tylko w ten sposób jest w stanie pomóc mi prowadzić wątki czytelnicze. Ofiarowując książkę, którą dostałą od Autora-swego sąsiada.

Sama monografia to kompendium wiedzy o Sanie, zespole elektrowni, budowie zapór itd. To także album z setkami zdjęć, przeważnie archiwalnych. Najprawdopodobniej na bazie tej książki powstała inna wydana przez Ruthenus. Tej drugiej jeszcze nie mam, przeglądałam ją tylko. Chyba jest wersją okrojoną ale równie ciekawą. SOLINA — TAM TAK BYŁO

Zbigniew Kozicki http://www.ruthenus.pl/main.php?podstr=sklep_opis&id_produktu=70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Jochen Böhler „Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce”, Znak 20011.

Niby fajnie się czyta, a jednak w pewnym momencie autor wsadza spore fragmenty swojej poprzedniej publikacji ("Zbrodnie Wehrmatu w Polsce"). Brak mi dokumentów ze strony niemieckiej - map, rozkazów, itp. Plus - Herr Jochen dosyć sprawnie rozprawia się z obowiązującymi mitami.

Tadeusz Guz, Wojciech Lis, Ryszard Sobczuk, "Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim w 1939 roku", Wydawnictwo Werset, Lublin 2010.

Wziąłem w ciemno, bo jak dotychczas jeszcze nie ukazało się kompleksowe opracowanie tych drugich co do wielkości (po Bzurze) bitew Września 1939r. jednak tradycyjnie (lubelskie wydawnictwa tak mają) nie jest to żadna monografia, tylko zbiór różnych artykułów (odczytów?). Plus - miłe zaskoczenie - ostani rozdział publikacji to zbiór niemieckich archwaliów (dokumenty, mapy, itp) dotyczących Bitew Tomaszowskich - warto było zainwestować prawie 40 zyli :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji skrobnij kilka zdań o tej pozycji. Tytuły Inforteditions są o tak skrajnym poziomie że trudno się zdecydować na zakup. Ale ochotę mam wielką aby Guttstad i Heilsberg" łyknąć.

A co masz na myśli pisząc o skrajnym poziomie? jakieś konkrety?

Odnośnie Guttstadt i Heilsberg Pana Skowronka - pozycja ta (20 stron bibliografii!) powinna chyba zadowolić nawet najbardziej wybrednych miłośników wojen napoleońskich. Zresztą to jest praca doktorska i to jeszcze poszerzona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Obłożyłam się przewodnikami po ziemi gorlickiej. Ku memu zaskoczeniu jest tego trochę. Właśnie przeglądam ciekawą książeczkę 'Zabytki architektury drewnianej Powiatu Gorlickiego" Pawła Kutasia. Podoba mi się, format kieszonkowy, nabłyszczany papier bardzo bogato ilustrowana, wada miękka okładka i klejona. W przewodniku Autor opisuje cerkwie grekokatolickie, dzwonnice, kościoły, pijalnię wody mineralnych w Wysowej Zdroju, skansen w Szymbarku. I co najważniejsze dla przewodnika czy pilota wycieczek, w przewodniku są podane numery telefonu parafii i godziny mszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

A co masz na myśli pisząc o skrajnym poziomie? jakieś konkrety?

Widać nie czytałeś " Armii brytyjskiej w latach 1793-1809" Tadeusza M.Klupczyńskiego. Tego typu prace są właśnie skrajnością przy innych tej serii. A jeżeli dodam że nie jest to wcale wyjątek to zapewne będziesz zdziwiony ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A ja sobie zakupiłem "Koniec pokoju początek wojny. Niemieckie działania dywersyjne w kampanii polskiej 1939 r. Wybrane aspekty" pod red. Grzegorza Bębnika. A tam całkiem przyjemny artykuł Bartłomieja Warzechy: "Niemiecka dywersja na górnośląskim pograniczu"

Kto się nie boi IPN-u niech zakupuje i się zaczytuje.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widać nie czytałeś " Armii brytyjskiej w latach 1793-1809" Tadeusza M.Klupczyńskiego. Tego typu prace są właśnie skrajnością przy innych tej serii. A jeżeli dodam że nie jest to wcale wyjątek to zapewne będziesz zdziwiony ;)

A co jest nie tak z tą pracą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Diabłu ogarek?

Tak, właśnie to.

Ostatnio coś wielu polskich autorów znanych z twórczości SF/Fantasy zabrało się za opowieści umieszczone w realiach (a raczej nierealiach, niestety...) RON. Efekty raczej mierne, a na pewno poniżej oczekiwań zważając na wcześniejsze dokonania niektórych z nich.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A ja dla zmyłki otoczenia zabrałem się za "Blondynkę u Szamana" Beaty Pawlikowskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.