Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

amon   

Martinusie,a przeczytales moze "Kadesz" z polskiej edycji Ospreya.Wyszedl w ubieglym bodaj miesiacu,a jestem ciekaw jak tam tlumaczenie?

Co prawda pytanie nie było do mnie, ale mogę dopowiedzieć że tłumaczem tego tytułu był Michał Studniarek. Dzięki temu przekład jest zadowalający. Co do treści mogę tylko stwierdzić że interpretacja przebiegu bitwy jest na wyrost i można się z nią nie zgodzić. Ale całość jest dosyć interesująca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Armia Koronna w czasach Augusta III" Tomasz Ciesielski.

Kolejny raz brne przez to grubasne tomiszcze.Wszystko ladnie tylko brak ikonografii.Cale szczescie,ze wyszedl album Jana Czopa "Barwa wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodow w XVIII w", wiec jest sie czym wspomagac.No i cieszy ,ze troszke sie ostatnimi laty "saskie" tematy nieco ruszyly wydawniczo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu!

Latem zeszłego roku recenzowałem tą książkę. Uważam, że jest naprawdę godna polecenia.

Podaj mi prosze linka do tej recenzji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi prosze linka do tej recenzji.

Recenzja to zdecydowanie słaba z mojej strony, ale była ona chyba pierwszą czy drugą w karierze:

https://historia.org.pl/index.php/recenzje/recenzje/czasy-nowoytne/1123-armia-koronna-w-czasach-augusta-iii-tomasz-ciesielski-recenzja.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Lewandowski przeczytany – umęczył mnie strasznie.

Niestety, jak się dobrze zapowiadało, tak się ze…smoliło.

Pan Brat nie mogąc używać szabli (z wielce wydumanych przyczyn) wyciągnął do rozprawy z kilkoma przeciwnikami nic innego tylko… nunchako. No istny Bruce Lee w żupanie. Pan Autor o takich na ten przykład obuszkach to już chyba nie doczytał.

A później to już tylko czarty i upiory. Co ja na to poradzę, że nie lubię horrorów, nawet rodem z mojej ukochanej epoki?

Obecnie, trudno powiedzieć że czytam, bo już przeczytałem, a właściwie pochłonąłem natychmiast po otrzymaniu:

Krzysztof Gerlach: Bitwa pod Lissą 1811r.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Leksykon podkarpackiej przyrody" piękna i niezmiernie interesująca książka wydana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia". Mają naprawdę bardzo ciekawe i ładnie wydane publikacje. Niestety, większość z nich jest nie do zdobycia. Te książki, m.in. leksykon są wydane w ramach projektów, bezpłatne. Mój dosłownie wyżebrałam.

Lista książek i map jest długa. O trzech mapach pisałam w wątku o przewodnikach, to "Przyroda pogranicza polsko-słowackiego", "Sztuka pogranicza polsko-słowackiego", "Etnografia pogranicza polsko-słowackiego" nakład jest duży, bo 5 000 sztuk więc są szanse, że jeżeli dobrze się umotywuje swoją prośbę to się je otrzyma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Wczoraj dostałem i już podczytuję, bo nie mogłem się powstrzymać. :) Dawid Zołoteńki, Galia u schyłku panowania rzymskiego. Administracja cywilna i wojskowa oraz jej reprezentanci w latach 455-486, Kraków 2011.

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Sławek Skowronek, Guttstadt i Heilsberg. Kawał porządnego opracowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Sławek Skowronek, Guttstadt i Heilsberg. Kawał porządnego opracowania.

Tak przy okazji skrobnij kilka zdań o tej pozycji. Tytuły Inforteditions są o tak skrajnym poziomie że trudno się zdecydować na zakup. Ale ochotę mam wielką aby Guttstad i Heilsberg" łyknąć.

Zakończyłem lekturę bardzo obrazkową autorstwa Mitsuo Kure "Samuraje". Bardzo ogólnikowa książeczka. Najbardziej wkurzające jest wykonanie tej książki. Miękka oprawa, kartki klejone punktowo ? no i całość rozlatuje się w rękach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.