Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko uwaga. Przez bliższe poznanie tamtej strony można przejść na CIEMNĄ STRONĘ MOCY, dyszeć jak zza przyłbicy i śnic o gustownych pelerynach.

Ja zaczynam M. Burleigh "Trzecia Rzesza, nowa historia" - pomimo pretensjonalnego tytułu książka zaczyna się fajnie. Dlatego po przejrzeniu w księgarni ją kupiłem. Na początku sprawia wrażenie, że nie jest to pozycja historyczna, fakty historyczne są tam podawane tylko jako podstawy do niemal filozoficznych rozważań. Na równi z faktami traktowane są opinie współczesnych i późniejsze. Całość wygląda na próbę zrozumienia i przedstawienia przyczyny fenomenu III Rzeszy - tego jak cywilizowane społeczeństwo stało się maszyną wojny i zbrodni.

Mam nadzieję, że tak będzie dalej - bo lubię takie ogólne blablabla - pozwalają one na nieco szersze spojrzenie.

Książkę faktycznie czyta się dobrze, z tym że trzeba z ostrożnością podchodzić do podanych przypisów (tylko w jednym podrozdziale znalazłem dwa błędy w nazwiskach i tytułach pozycji np. zamiast Schütz mamy Schulz... :()

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Antoni Ferdynand Ossendowski "W polskiej dzungli".

Polesie lat 30-tych widziane oczami turystow-nastolatkow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

GP_mars: również czytałem Trzecią Rzeszę Michaela Burleigh. Bardzo ciekaw rzecz.

Aktualnie:

Ian Kershaw - Hitler, t.1 Hybris oraz t. 2 Nemezis. Absolutnie genialna książka!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Szkarlatny kwiat kamelii" Antoni Ferdynand Ossendowski.

Jedna z pierwszych polskich literackich fascynacji Japonia.Zbior opowiadan o ludziach szlachetnych,gejszach,samurajach,honorze i wierze.

Szczegolnie goraco kol.Lyzio polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Teresa Torańska, Oni, Warszawa 1990.

Barbara Seidler, Kto kazał strzelać? Grudzień '70, Gdańsk 2010.

Edytowane przez Samuel Łaszcz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Ja, korzystając z przerwy w nauce wracam do średniowiecza i czytam:

Strzelczyk Jerzy, Otton III, Wrocław 2009.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Jerozolima i Ziemia Swieta".Przewodnik.Wiedza i Zycie.

Dobry,ale bez specjalnej rewelacji.Z analogicznym Pascalem swietnie sie uzupelnia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stephen R.Tunbull "Chinese Walled Cities 221 BC-AD 1644".

Kolejna ksiazka znanego historyka azjatyckiej wojskowosci.Tym razem o chinskich fortyfikacjach miejskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Henri Marie Raymond de Toulouse, francuski malarz acz przede wszystkim grafik, który zmienił oblicze plakatu, mawiał o sobie "Ja jestem ołówkiem", lata przed owym stwierdzeniem ojciec pewnej dziewczyny, wysyłając paczkę z Anglii do Ameryki, nadmieniał w liście iż "wysyłam tobie tuzin najlepszych ołówków Middletona"

Pisząc historię ołówków marki Hardtmuth, doczytuję sobie książkę Petorskiego "The Pencil. A history of design and circumstance".

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amica   

Iza Bieżuńska-Małowist "Kobiety antyku. Tradycje, ambicje, namiętności", Warszawa 1993,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam książkę Generała Jaruzelskiego o stanie wojennym a potem biorę się za:

Biografia Robespierre'a autorstwa Jana Baszkiewicza;

Monografia Bogdana Hillebrandta o GL-AL na Kielecczyźnie;

"Tajne oblicze PPR, GL-AL", t.1 (od razu widać, że to tendencyjna hagiografia);

Agnieszka Buda-Rodriguez, "Kuba"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.