Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy   
A propo czyznacie jakieś inne książki tego autora?

Znamy. Zdaje się że czytałem "Ród Borgich" tegoż autora.

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja w domu przypadkiem znalazłem Krawczuka "Maraton" czyta się świetnie nie jak książkę historyczną, ale przygodową. Polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramcel   

A ja właśnie zaczynam "49 opowiadań" Ernesta Hemingwaya. Zapowiada się interesująco :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
No tak ale wikipedia mi nie powie czy warte przeczytania:P

Kwestia czasu :P

Ostatnio przeczytałam "Zarys filozofii średniowiecznej: filozofia bizantyjska, krajów zakaukaskich, słowiańska, arabska i żydowska" Zdzisława Kuksewicza i "Wszechświat w atomie" Dalajlamy, a teraz robię przerwę i nie będę czytać nic, bo chcę się wreszcie nauczyć czytać runy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Ona mnie przeraza. ja czytam coraz mniej - może dlatego, ze czytam to co muszę.

Chwilowo Oswyn Murray - "Narodziny Grecji". Jak przez to przebrnę (nie jest jakieś straszne) w najbliższym czasie, to czeka mnie przyjemność w postaci "Wyprawy Aleksandra Wielkiego" Flawiusza Arriana i biografia Alexa pióra Petera Greena (po raz trzeci;) )

Niestety "po drodze" będe musiał jeszcze skorygować pracę roczną - na tapetę wejdą panowie Harris, Angold, Ostrogorski, Zientara i Runciman... a może też Manteuffel? Na szczęście wszystko w specyficznych fragmentach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Ona mnie przeraza.

Hmm, znaczy się ja??

ja czytam coraz mniej - może dlatego, ze czytam to co muszę.

Czasem się tak zdarza, więc się nie martw :P Ja teraz dużo czytam, bo mam czas, ale nie zawsze tak jest.

Chwilowo Oswyn Murray - "Narodziny Grecji".

Dzięki, już wiem co będę później czytać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Odkładam wszystko co czytałem dotąd:) Od wtorku jestem w posiadaniu prawdziwej perełki, "Wojna i pokój w erze przestrzeni międzyplanetarnej" autorstwa generała Jamesa M. Gavina, słynnego dowódcy 82 DPD. Zapowiada się interesująca lektura:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam K.R. Prokop "Polscy kardynałowie". Dość ciekawa, choć może niezbyta odkrywcza. Jest to raczej zbiór biogramów hierarchów polskiego kościoła na przestrzeni wieków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

A ja "Wojnę chocimską" Potockiego, a potem "Początek i progres..." ulubieńca Ciekawego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Skończyłem pozycję "Naziści. Ostrzeżenie historii" Laurence'a Reesa i sięgnąłem po następną książkę tego samego autora. Tym razem wybór padł na "Hitler i Stalin. Wojna stulecia".

Autor opowiada o hitlerowskiej inwazji na Związek Radziecki w czerwcu 1941 roku, która była pocztkiem wojny jakiej świat jeszcze nie widział, konfliktu, który przyspieszył eksterminację Żydów i przyniósł ponad 30 milionów ofiar. Ta wojna na wyniszczenie wpłynęła w sposób decydujcy na wynik drugiej wojny światowej i ukształtowała oblicze Europy na następnych czterdzieci pięć lat... Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu Hitler, dwudziestowieczny demon zła, i Stalin, sojusznik Zachodu, byli do siebie podobni...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.