Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Niedawno skończyłem "Kisiela" autorstwa Mariusza Urbanka. Naprawdę bardzo ciekawa biografia Stefana Kisielewskiego a i sporo o PRL-u można się dowiedzieć. Poza tym próbuję czytać "Państwo Hitlera" Aly Gotz. Książka jest bardzo dokładnym opracowaniem dotyczącym działania i funkcjonowania III Rzeszy jako systemu. Od gospodarki (to akurat trochę mnie męczy, ale jakoś idzie) przez sam problem tego dlaczego narodowy socjalizm stał się tak popularny, aż po wyjaśnienie tego, dlaczego Niemcy mogli sobie przez tak długi czas pozwolić na tak wyczerpującą walkę, skąd brali na to środki. Autor, znany niemiecki dziennikarz i historyk, opisuje to w sposób tak ciekawy, że książka mimo dość trudnego tematu jaki porusza nie nudzi się ani przez moment. Jednak matura nie pozwala mi dokładniej zagłębić się w lekturze. Pocieszam się, że 17 mam ostatni egzamin, więc będę mógł w końcu zacząć czytać to co mnie interesuje:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja obecnie czytam "Lot nad kukułczym gniazdem", "Makbeta"- w niezwykle wolnym tępie. O ile "Hamleta" przeczytałam raz dwa, to z "Makbetem" jakiś problem. Muszę się jakoś zebrać...

A z historii to jak zawsze raz na jakiś czas spore fragmenty biografii Napoleona Manfreda, czekam, aż przyjdzie mi biografia Zachorskiego- to sobie porównam. Bo tak, żeby coś więcej poczytać z zakresu historii, to nie mam czasu. Koniec roku szkolnego się zbliża. A ja to jak już czytam to notuje, niektóre fragmenty czytam po parę razy, więc czasu potrzebuje sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Ja obecnie czytam "Lot nad kukułczym gniazdem", "Makbeta"- w niezwykle wolnym tępie. O ile "Hamleta" przeczytałam raz dwa, to z "Makbetem" jakiś problem.

Ja miałam dokładnie na odwrót - "Hamleta" nie mogłam doczytać, a "Makbet" bardzo mi się podobał. Uwielbiam tę scenę jak Makbet spotyka trzy czarownice :P

Przedwczoraj skończyłam czytać "Nefretete" Philippa Vandebnerga, a w piątek wezmę się za to, co ostatnio zamówiłam sobie w antykwariacie - "Kwanty i kobiety Buddy" Myoshu, "Zanim przyszli Aztekowie" Trzeciakowskiego i "Z mądrości Talmudu" Datnera :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Powracam, już po raz bodajże 4 (a może i 5), do "O jeden most za daleko" Ryana. W kolejce czekają "Karmazynowe bractwo" sir Basila H. Liddell Harta, "Żelazny Krzyż: biografia Rommla" Davida Frasera oraz "Wehrmacht: 1933-1939" Władysława Kozaczuka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Skończyłam i "Hamleta" i "Makbeta"- oba dzieła- fantastyczne. Jestem zachwycona.

Nadal z barku czasu, kończę powoli "Lot nad kukułczym gniazdem", ale na razie najważniejsza jest książka "Na zachodzie bez zmian"- to zacznę czytać dziś i mam nadzieję, że szybko przecxzytam bo film czeka. A jeszcze w kolejce "Stowarzyszenie umarłych poetów" i "Napoleon" Zahorskiego- ale te dwie ostatnie w kolejce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Ufff.. przyszły mi opasłe 3 tomiska "Polski Czyn Zbrojny w II Wojnie światowej" - około 3030 stron - kiedy ja to "przeorzę" ???

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Ostatnio przeczytałem "Ulubiony dowódca Hitlera" Stevena Newtona- jest to biografia stosunkowo słabo znanego niemieckiego feldmarszałka Walthera Modela. Wczoraj zabrałem się do lektury książki Edwarda Atkenson "Trzy Wojny"- wojna w Wietnamie oczami oficerów trzech armii- ARVN, US Army i Vietcongu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Puzo- pisze tak, jakby się tam było, jakby się stało obok bohaterów. A postać Michaela- niesamowity portret psychologiczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.