Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

"Senior Wolodyowsky".Hiszpanskie wydanie z 1934 roku.

Znalazlem w wiejskiej bibliotece.Juz nawet kiedys chcialem kupic,ale sztywna biurokracja nie pozwala.Szkoda bo ksiazka przetrwala nawet rewolucyjne spalenie parafialnej biblioteki w 1936,a okopcona okladka dodaje jej sporo uroku.Zagloba poslugujacy sie jezykiem Servantesa to jednak nie to samo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W ramach zgłębiania historii polskiego ruchu ludowego:

Kazimierz Przybysz, Andrzej Wojtas, Bataliony Chłopskie, Warszawa 1985, t.1-3.

Andrzej Paczkowski, Stanisław Mikołajczyk, Warszawa 1994.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Czas na Charidimosa A. Papadakisa i jego "Trędowatych na Krecie" (Rethymno, 2011).

Wycieczki na Spinalongę zawsze cieszyły się sporym powodzeniem wśród turystów. A w te wakacje maleńka wysepka ma przeżyć apogeum zwiedzalności, głównie dzięki zekranizowanej powieści Victorii Hislop "Wyspa".

W turystyce też istnieje coś takiego jak moda ;) Trzeba się więc przygotować merytorycznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Marian Kukiel "Wojny napoleonskie".Klasyk tematu ,pieknie wydany w formie reprintu przez poznanskie Wyd.Kurpisz S.A.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Marian Kukiel "Wojny napoleonskie".Klasyk tematu ,pieknie wydany w formie reprintu przez poznanskie Wyd.Kurpisz S.A.

Mam, więc mogę potwierdzić, że to wydanie jest bardzo przyjemnie wykonane, a cena publikacji stosunkowo niska.

Obecnie:

Gieysztor Aleksander, Mitologia Słowian, Warszawa 2006.

Łowmiański Henryk, Religia Słowian i jej upadek, Warszawa 1979.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Obecnie na tapecie:

Tokarz W., Sprzysiężenie Wysockiego i Noc Listopadowa, Warszawa 1980, ss. 276 [czas w końcu zabrać się za Powstanie Listopadowe].

Oprócz tego powoli zagłębiam się w dzieje batalionu "Bończa", do znudzenia wczytuję się w dokumenty KeDywu warszawskiego, a wszystko uzupełniam Mrożkiem (polecam Sztuki odnalezione, szczególnie Jeleń i Tercet)... czyli - podsumowując - nic specjalnie ciekawego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam książkę „Wojny, Bitwy I Wojownicy Rzymscy” autorstwa Ross Cowan. Bardzo fajna, polecam. :book:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Suworowa ( trochę szkoda czasu na Klęskę )i kilka pozycji z gatunku Fantazy ( Piekara jak zawsze doskonały ), czytam teraz Festung Breslau Niehoffa i von Ahlfena

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mój nauczyciel od historii kazał mi przeczytać jakieś teksty źródłowe. Zna może ktoś jakieś?

Edytowane przez Jack Sparrow

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

skończyłem własnie czytać "kursk" barbiera bellony i powiem wprost nudne jak flaki z ołowiem suche fakty gdyby nie fakt iż książka jest okraszona licznymi fotografiamii mogłaby zanudzić..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Teraz:

Gross J. T., Złote Żniwa, Kraków 2011.

i

Wells C., Cesarstwo Rzymskie, Warszawa 1992.

Edytowane przez kalki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Mark Hastings

"Wojna koreańska".

Dopiero zaczynam, ale zwróciłem uwagę, że armia amerykańska przez pięć lat pokoju, uległa rozkładowi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.