Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Delwin   

U mnie obecnie "Moja służba w Wojsku Polskim" S. Kopańskiego i M. Cieplewicz - Wojsko Polskie w latach 1921-1926.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Elżbieta Ciżewska "Filozofia publiczna Solidarności"

/zdobyte za uprzejmością jednego z forumowiczów :thumbup: /

Po pobieżnym przejrzeniu zapowiada się całkiem ciekawa lektura.

Nie ma tu politycznych konotacji, za to jest solidna analiza socjologiczna i ciekawe spostrzeżenia specjalisty co do historii idei.

Miodziooo...

Samson Raphael Hirsch "Neunzen Briefe ueber Judentum"

i

Elliot N. Dorff, Louis E. Newman "Contemporary Jewish Ethics and Morality: A reader".

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Ja zbliżam się do końca następującej pracy: Łoś Robert, Reginia-Zacharski Jacek, Współczesne konflitky zbrojne, Warszawa 2010, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Generalnie po przebiciu się przez część teoretyczną wrażenia mam pozytywne, mimo kilku kwiatków, jak Lettow-Vorbeck walczący w Kongu czy C-130 Hercules operujący z lotniskowca ;) Pełna recenzja niebawem na portalu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ponieważ skończyłem już "walkę o hiszpanię" Beevora osobom kótre nie znają tej pozycji serdecznie polecam( a na warsztacie zazywczaj mam po 4 ksiązki)

zaczynam swój najnowszy nabytek

"Rosja Bolszewików" Richard Pipes- obawiam się trochje że nie bedzie to praca neutralan znając upodobania autora, aczkowliek nie znalazłem lepszego opracowania początków i instalowania sie bolszewików w Rosji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Aleksander Spiewakowski "Samuraje". PIW.

Jako,ze autor Rosjanin,to nie zabraklo ciekawych dociekan w sprawie powiazan kulturowo-obyczajowych Japoni z ludami Syberi czy dziedzictwem Anjow.Wydane w tradycyjnej juz PIW-owskiej szacie graficznej,tylko format zaskakujaco maly.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

Stephan Marks "dlaczego poszli za Hitlerem"

Jak przeczytasz to napisz, proszę coś więcej. Miałem tę pozycję kiedyś na oku, ale były inne priorytety ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Strongholds of the Samurais.Japnese Castles 250-1877" S.Turnbull.

Ksiazka o japonskiej fortyfikacji na przestrzeni 16-stu wiekow.Ciekawa ekonomicznie opcja dla kolekcjonerow Ospreya.

Jak dzisiaj skoncze to wieczorem napisze recenzje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amica   

Zabieram się właśnie za Women and politics in Ancient Rome. Richard A.Bauman, London 1994

Książka o wpływie kobiet na politykę w antycznym Rzymie między rokiem 350BC a 68AD. :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz to napisz, proszę coś więcej. Miałem tę pozycję kiedyś na oku, ale były inne priorytety ;)

Książke jak najbardziej polecam.Fenoemn Hitlera rozebrany na częsci poierwsze a raczej fenomen jego wpływu na społeczeństwo niemieckie...o tym jak szybko caly naród (a przynajmniej większa jego część za swoje przyjęła poglądy partii nazistowskiej jak i samego Hitlera)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Psy Tartaru".Tomasz Lysiak.

Dostalem "pod choinke" od bratanic i musiala troche poczekac w kolejce do czytania.Zabralem sie do niej wczoraj i wciagnela, bo zabralem do pracy i skonczylem nad ranem.Doskonala zabawa,Polska i Rus w okresie najazdow tatarskich,pada Kijow,Sandomierz,ginie rycerstwo pod Legnica,a w tym zamieszaniu malownicza grupka dziwacznych przyjaciol stara sie nie tylko wyniesc calo z awantury glowy,ale i spelnic dziejowa misje.No i kogo tam nie ma.Sw.Jacek,Fryderyk II,Henryk Pobozny,Mongolowie,Rusowie,Krzyzacy i tajemnicze sekty.

Czesto slyszalem niepochlebne opinie o tworczosci pana Tomasza,no i musze teraz zadac im klam.Jak wielkiej skali to pisarstwo nie mi oceniac,ale ze to kawal dobrej historycznej rozrywki nie mam watpliwosci najmniejszej.Szkoda tylko,ze "Psy Tartaru" to czesc ostatnia trylogii o czym moje bratanice chyba nie wiedzialy,ale i tak jakos sie w tym wszystkim polapalem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ udalo mi się w kochanej "taniej książce" dostac "Era Zawirowań" Alan Greenspan zabieramk się za ta lekturę,po pierwszych 30 stronach niestety musze swteirdzić że jest to tania propoaganda uzupełniona oficjalnymi wycinakmi z życiorysu autora.Spodziewałme się że Greenspan może choc troche uchyli rąbkla tajemnicy z gabinetów w których rządzi się światem tak jak uczynił to troche Kissineger w "dyplomacji"... cóż może coś sensownego uda mi sie jeszcze wyczytać..chociaż takie informacje jak to że autor skoncyzł yale jak prawie kazdy z "elit" usa jak i to że w wieku prawei 80 lat nzów się ożenił niebzhyt mnie interesowało kupując ta książkę.Naszczęscie wydałem tylko 12(normalna 48 z kawałkiem) :dots:

Edytowane przez politolog_historyk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Ja dzisiaj wziąłem się za lekturę "Ofensywy Tet" Przemysława Benkena z serii "Historyczne Bitwy" - na spacerze z dzieciakami przeczytałem raptem jeden rozdział, ale wrażenia mam jak najbardziej pozytywne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem skany "Zbaraskiej expediti poważnej i sławnej ..." przez Wojciecha Radwańskiego wydanej w 1649 roku.

Utwór pisany wierszem, niezbyt długi ale zawiera mnóstwo cennych informacji o oblężeniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.