Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

M.Barber "Katarzy".Jakies dwa lata temu przeczytalem ja pierwszy raz i nie bylem zbytnio zachwycony.Kolejne podejscie pozwala znacznie bardziej docenic fachowosc autora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Intur   

Ja czytam "Front wschodni 1914 - 1920" potem zabieram się za "Fabrykę oficerów" Kirsta ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Dziadek mi dosłał pracę pułkownika Michela Molieresa, Livre la campagne de 1809. Les operations du 20 au 23 avril - ze wstępem :o samego Alaina Pigearda. Wspaniałe uzupełnienie pierwszego tomu Johna H. Gilla, Thunder on the Danube.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mitsuo Kure "Samuraje".Bellona.

Cos akuratnego dla takiego laika w temacie jak ja.Wysmienite zdjecia grup rekonstrukcji historycznej.Panowie wystepujacy po polskich festynach zamkowych w zbrojach z kiepskiej blachy i w sklepowym obuwiu, powinni sie swym japonskim kolegom nisko i ze wstydem klaniac.Bardzo,bardzo nisko.No i przyklad brac,a nie dziadostwem dzieci w blad wprowadzac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stephen Turnbull "Samuraje".

Dalej brne przez skomplikowana historie japonskiej wojskowosci.

Ladnie wydany i przystepnie napisany album.Sam autor wszystkim czytelnikom Ospreya dobrze znany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem Adam Michnik. Biografia Cyrila Bouyeure.

Teraz Listy do M.F. Rakowskiego.

Potem biorę Stalina Edwarda Radzińskiego i Historię drugiej wojny światowej 1939-1945 Czubińskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Obecnie: Colin Renfrew, Archeologia i język, Warszawa-Poznań 2001.

Następnie: Giovanni Reale, Historia Filozofii Starożytnej, tom I.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Jack Higgins Kryptonim Walhalla, wyd. I polskie z 1992r.

Jak większość książek Higginsa i ta wchodzi mi nadzwyczaj łatwo, niczym dobre słodkie wino. :P

W ciągu jednej lekcji wchłonąłem 50 stron. Książkę czyta się nadzwyczaj lekko i przyjemnie, warto sięgnąć po nią przy zmęczeniu ciężkimi lekturami i monografiami.

Treść jest nieco pokomplikowana: oto mamy losy kilkudziesięciu ludzi, poprzeplatane ze sobą. Mamy więc kpt. Jacka Howarda i jego komandosów, niedobitków z całego plutonu, którzy zostają zmasakrowani na drodze do Innsbrucka przez Tygrysy 502. Schw. Pz. Bataillon, dowodzone przez SS-Sturmbannfuhrera Karla Rittera z jego nieodłącznym towarzyszem, SS-Sturmscharfuhrerem Erichem Hofferem, którzy zostają wysłani do Berlina, by Fuhrer mógł ich odznaczyć za to przedstawienie. Poznajemy tam również tajemnicę zniknięcia Martina Bormanna, kapitana SS Heinricha Bergera, a później - cel, jaki stał przed Niemcami w Alpach. Zostaje to okraszone sporą liczbą potyczek i strzelanin, akcja ma niezłe tempo. No i co jest charakterystyczne dla Higginsa - znowu pojawia się Amerykanin w mundurze Waffen-SS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stephen Turnbull "Hatamoto.Samurai Horse and Foot Guards 1540-1724".

Osprey, wiec szybko poszlo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ponieważ zazwyczaj czytam kilka książek naraz nie inaczej jest i tym razem

książki które włąsnie mam na warsztacie to:

-Antony Beevor "Walka o Hiszpanię 1936-1939"

-Antony Beevor "D-day.Bitwa o Normandię"

-Roger Faligot "Służby specjalne"

-Timothy Ryback "prywatna biblioteka Hitlera"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :)

Obecnie czytam biografię, której tytuł jest znany chyba każdemu historykowi drugowojennemu. :P

Mowa o "Hitler 1889-1936 Hybris" Kershawa, szczerze muszę przyznać, że jest to naprawdę bardzo dobra książka. :B):

Tylko nie zapomnij przeczytac pozostałych dwóch tomów o podtytule "nemezis 1936-1945"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.