Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

puella   

Panowie, dajta spokój... -nie mam pojęcia o czym do mnie piszecie, o seksie w bibliotece też zresztą nie. :P

A z tymi tłumaczeniami, to pewno coś na studiach próbowana nas nauczyć, ale mozg mi się lasuje na starość. ; ) Starożytnica od siedmiu boleści już ze mnie. : )

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   
Niestety trudno by było w tej materii Vapnatakowi Ciebie oświecić...

a to z tego prostego powodu, że scena seksu w bibliotece na zamku Toussaint, w uroczej dolinie Sansretour

tyczy się Geralta i nilfgaardzkiej czarodziejki Fringilli Vigo, a nie Yennefer.

Ałłłaaaa! Toż to jest faux pas z mojej strony i to jakie duże! :P Oczywiście, chodziło scenę w bibliotece między Wiedźminem a panną Fringilli Vigo! :)

vapnatak

P.S. Co do tłumaczenia - zaglądnij do niego jeśli znajdziesz czas. To jest w całości "Germania" i kilka fragmentów "Annales".

Edytowane przez Vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

Zacząłem dziś czytać Mit Hitlera Iana Kershaw'a. Książka opowiada o budowie wizerunku Fuhrera, jego odbiorze przez społeczeństwo i upadku "mitu Hitlera". Jestem na początku, więc za dużo póki co nie napiszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ja jestem właśnie na finiszu "Hiszpańskiego smyczka" Andromedy Romano-Lax. To tytuł, którego akcja osadzona jest w czasach II wojny światowej i hiszpańskiej rewolucji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Skończyłem katować się v. Mansteinem i jego "Straconymi zwycięstwami" boskiej Bellony.

Nie tyle ze względu na zawartość, co ze względu na polską wersję językową jest to katorga. Odpowiedzialnym za polski przekład należy się chyba drzewo i sznur. Aż do tej pory myślałem że przekład językowy tworzy się po to by książka była poprawnie po polsku napisana, a tu mamy niejednokrotnie jakiś google-translator.

Książkę polecam tylko by zapoznać się z niemieckim sposobem pojmowania świata w dobie Hitleryzmu. Cenne źródło by wyrobić sobie pogląd na tzw. "dobrych Niemców", czyli nieskojarzonych wg. powszechnej opinii z Nazizmem.

Zaczynam dłubać T. Jurgę "U kresu II Rzeczpospolitej".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
o seksie w bibliotece też zresztą nie. :)

Czy oby towarzystwo się nie rozpędziło :) ? To jest "poważne" forum historyczne, a nie portale typu Sympatia.pl i inne demoralizujące strony :D .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

Ernst Klee, Auschwitz. Medycyna III Rzeszy i jej ofiary, Universitas 2001.

Książka o nazistowskich eksperymentach medycznych przeprowadzanych w obozach koncentracyjnych. Wstrząsająca rzecz.

Edytowane przez master86

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   
Czy oby towarzystwo się nie rozpędziło biggrin.gif ? To jest "poważne" forum historyczne, a nie portale typu Sympatia.pl i inne demoralizujące strony tongue.gif .

Coś mi się wydaję, że za dużo na tych demoralizujących stronach przebywasz, skora takie skojarzenia masz. :) Ale nie mi w to wnikać...

Nie wiem co w tym demoralizującego, że co niektórzy nie znają sceny miłosnych uniesień bibliotecznych w Sapkowskim? Ale postaram się te zaległości nadrobić -żebyś znów nie maił niemądrych skojarzeń, to po prostu muszę to przeczytać....

Teraz odświeżam sobie pozycje Nickie Roberts:Dziwki w społeczeństwie zachodnim.

Ale przez ta powagę forum historycznego boję się cokolwiek o niej napisać, żeby nie było, że demoralizuje...

W słowach paru...

Polecam-dobra książka na zrozumienie zasad działania tych niegrzecznych sprzedajnych czynności (cokolwiek ma to znaczyć). Mamy w niej też przegląd rozpustnych władców, jak chociażby mojego ulubionego "łysego cudzołożnika". : ) Autorka nie jest gołosłowna, więc do zródeł nam się odwołuje. Ot, np. do pragmatycznego mądruszka miłosnego, Horacego:

A jeżeli ten grubszy człon ci się ustawia,

Wolisz niech cię roznosi, wolisz cierpieć męki,

Niż służącą lub chłopca załatwić od ręki?

Ja tam wole Wenus przystępna i śmiałą.

Samo życie...; )

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

W sumie nietrudno sięgnąć "do źródeł", bo wielu poważnych autorów ma na koncie podobne utwory :)

Przykładowo Sz.P. Rej, Sz.P. Kochanowski, Sz.P. Boy-Żeleński, chyba też Sz.P. Żeromski oraz oczywiście Fredro. Podejrzewam, że spopularyzowanie "tych dzieł" wspomnianych autorów znacząco wpłynęłoby na ich powszechną popularność :)

Żeby nie być gołosłownym :D

T. Boy Żeleński, Nowoczesna sztuka chędożenia, Morał

"Nie chodź do k..., chociażbyś z pragnienia

Usychał, tego czarciego nasienia

Unikaj zawsze, choćby kapucyna

Przyszło ci urżnąć, z nimi nie zaczynaj.

Wiedz, że kloaka jest k....ska potka

Że ch... wsadziłbyś jak do wychodka..."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Cenne źródło by wyrobić sobie pogląd na tzw. "dobrych Niemców"

Na boku dodam, że bynajmniej sam autor wspomnień do takich nie należał.

Ja zaś obecnie coś lżejszego- "Sumę wszystkich strachów" Clancy'ego. W sam raz w podróży na uczelnię i na wolną chwilę. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   
Teraz odświeżam sobie pozycje Nickie Roberts:Dziwki w społeczeństwie zachodnim.

Yeah! All right! :) Z grubej rury. I bardzo dobrze! :D

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Słynne "Trojaczki", czyli "Historia Starożytna" autorstwa Jaczynowskiej, Musiała i Stępnia. Smakowicie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Avaritnio, Musiał to kobieta jest :)

A ja z nudów sobie czytam biografię Sikorskiego autorstwa Wapińskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Ja natomiast zacząłem czytać książkę "Królowie i królestwa Anglii w czasach Anglosasów: 600 - 900" pióra B. Yorke. Do recenzji... :) No i przeglądam ostatni raz przed recenzją "Imperia..." P. Heathera. :(

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.