Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Martinus   

"Ziemie polskie w X wieku i ich znaczenie w kształtowaniu się nowej mapy Europy" pod redakcją redakcją profesora Samsonowicza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"O Ludwiku Waryńskim opowieść".

Książeczka ta leży w domowej biblioteczce od wielu, wielu lat, ale nigdy wcześniej nie sięgałem. Taka luźna opowiastka, właściwie dla młodzieży, z pewnością trochę nawina, ale bardzo fajnie się czyta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

A ja właśnie na dobre zabrałem się z "Życie codzienne mieszańców ziem polskich we wczesnym średniowieczu" (2010) autorstwa prof. Marii Miśkiewicz. :) Czeka na mnie jeszcze "Religia Pomorzan we wczesnym średniowieczu" (2010) K. Kajkowskiego & A. Kuczkowskiego - wszystkie do recenzji. :P

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A ja ostatnio wziąłem się za:

Świętochowski A., Pamiętnik warszawskiego chłopaka, Warszawa 2009, ss. 144 [zapiski żołnierza KeDywu OW AK w składzie ODB-18, w Powstaniu Warszawskim w baonie "Kiliński"; obraz życia młodego człowieka (rocznik 1926), który w konspiracji zaczął działać z chęci zemsty za śmierć swojego przyjaciela; całość napisana dość sprawnie, do tego wspomnienia ludzi, których nazwisk nie znajdzie się za często na kartach opracowań historii warszawskiego KeDywu (inna rzecz, że tych opracowań nie ma z kolei jakoś specjalnie dużo); pozycja ze wszech miar godna polecenia, dawno już nie czytałem tak dobrych wspomnień; z tych dotyczących okresu okupacji w Warszawie, które miałem okazję poznać, chyba tylko te Stanisława Likiernika dorównują poziomem... chociaż też zapiski Blattlera należałoby wysoko ocenić];

Rószkiewicz-Litwinowiczowa A., Trudne decyzje. Kontrwywiad Okręgu Warszawa AK 1944-1944. Więzienie 1949-1954, oprac. Kunert A. K., Warszawa 1991, ss. 216 [dopiero zaczynam lekturę, więc ciężko powiedzieć coś konkretnego, ale zapowiada się ciekawy wstęp do historii kontrwywiadu OW AK].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Ja przyjemna knige w obroty wzięłam:M. Weithmann:Ksantypa i Sokrates. Eros, małżeństwo, seks i płeć w antycznych Atenach".

Przy takiej babie- jak ta Ksantypa- to ja się nie dziwię, że Sokratesa na filozofowanie zebrało. ; )

Pozycje jak najbardziej polecam-lekka, łatwa i przyjemna. : )

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   
Uwzględniając tytuł a wraz z nim tematykę Twojej lektury, słowo "pozycja" tutaj brzmi wręcz idealnie! :)

W tak poważnym temacie, jak książki tylko chłopy potrafią mieć tak perwersyjne myśli-a przynajmniej niektórzy... :P Dalej myśli rozwijała nie będę. ; )

:*

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W tak poważnym temacie, jak książki tylko chłopy potrafią mieć tak perwersyjne myśli-a przynajmniej niektórzy... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Dalej myśli rozwijała nie będę. ; )

Zaraz o perwersję oskarża.

Ech, te dziouchy.

Ja zaś po staremu przesiaduję nad materiałami o bitwie kłuszyńskiej i inszych.

W efekcie czytam fragmenty książek takich jak:

Majewski "Cecora 1620"

Sikora "Kłuszyn 1610"

"Historya prawdziwa wojny moskiewskiej przez mię Mikołaja z Marchocic Marchockiego"

i in.

Polecam te książki (nie pozycje bo dziewczynom zaraz perwersje na myśl przychodzą) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Panie, przy takich pozycjach, tzn. książkach perwersje same do głowy przyłażą... : D

Co by w temacie.

Ja dziś odkurzyłam sobie Tacyta i przejrzałam wyrywkowo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę Operacje Barbarossa P. Carella i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo słyszałem wcześniej wiele różnych opinii na temat tej pozycji :) a czeka na mnie jeszcze Czerwony Blitzkrieg Beshanova.

Edytowane przez Gorodecki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   
W tak poważnym temacie, jak książki tylko chłopy potrafią mieć tak perwersyjne myśli-a przynajmniej niektórzy... tongue.gif Dalej myśli rozwijała nie będę. ; )

No cóż, tak mi się tylko skojarzyło. :P

Panie, przy takich pozycjach, tzn. książkach perwersje same do głowy przyłażą... : D

Ja tutaj tylko przypominam scenę z "Wiedźmina" Sapkowskiego - w bibliotece Geralt z Rivii vs. Yennefer z Vengerbergu ;P

Ja dziś odkurzyłam sobie Tacyta i przejrzałam wyrywkowo.

Tłumaczenie? Które, Hammera, czy aby może Płóciennika?

A ja nie wytrzymałem napięcia i czytam dwie książki na raz: wspomnianą wyżej Miśkiewicz oraz Kajkowskiego & Kuczkowskiego! :)

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Nie mam pojęcia, o jaką scenę z Sapkowskiego chodzi-dla mnie ta twórczość to istny masochizm.. :P Ale proszę oświecić mnie raz!

A tłumaczenie mam stare -Hammera z '57 roku.

Nowego na oczy nie widziałam, więc wiedzy porównawczej brak, tzn. widziałam "Germanie", ale nie czytałam tego.

:*

Edytowane przez puella

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Szkoda, bo to dobre tłumaczenie sporządzone na edycji Koestermanna chyba z 1902 r. Dodatkowo wzbogacone jest wstępem i komentarzami Kolendo.

Co do Sapkowskiego; nie oświecam bo to zostawiam Tobie. Przeczytaj "Wiedzmina", a na rzeczoną scenkę natrafisz z pewnością. :P

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia, o jaką scenę z Sapkowskiego chodzi-dla mnie ta twórczość to istny masochizm.. :) Ale proszę oświecić mnie raz!

...

:*

i

ad Vapnatak:

Ja tutaj tylko przypominam scenę z "Wiedźmina" Sapkowskiego - w bibliotece Geralt z Rivii vs. Yennefer z Vengerbergu

Niestety trudno by było w tej materii Vapnatakowi Ciebie oświecić...

a to z tego prostego powodu, że scena seksu w bibliotece na zamku Toussaint, w uroczej dolinie Sansretour

tyczy się Geralta i nilfgaardzkiej czarodziejki Fringilli Vigo, a nie Yennefer.

:P

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.