Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

A ja powoli zabieram się za:

Iljin-Szymańska C., Kpt. Marek Szymański "Sęp", "Rafał", "Czarny". Od legendy Hubala- do Wronek, Warszawa 2003, s. 83 [biografia bezwzględnie niezwykłej postaci, jaką był kpt. Marek Szymański, żołnierz "Hubala", działający w wywiadzie wschód, uczestnik akcji "Góral", żołnierz 27. "Wołyńskiej" DP AK oraz baonu "Czata 49", odznaczony VM V kl. i 4x KW, całość spisana przez jego żonę, w Powstaniu łączniczkę "Radosława"].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   
Racja. Muszę w najbliższym czasie zagłębić się w twórczości tych panów. :)

Dużo czasu Ci zajmie w zagłebianie się w twórczość samego Gerarda Labudy. No ale cóż, jesteś młody, masz czas. Myślę, że do liceum powinieneś się z wszystkim uporać. :D

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dużo czasu Ci zajmie w zagłebianie się w twórczość samego Gerarda Labudy. No ale cóż, jesteś młody, masz czas. Myślę, że do liceum powinieneś się z wszystkim uporać. :)

vapnatak

Trochę tego jest :D . Ok. 2000 książek i artykułów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mark L. Stein, Guarding the Frontier. Ottoman Border Forts and Garrisons in Europe. - niezwykle wciągająca (dla maniaka jak ja) praca, skupiająca się na węgierskich garnizonach tureckich w drugiej połowie XVII wieku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Ja właśnie czytam do kolejne recenzji Kazimierz Świtalski Biografia polityczna (1886-1962)

Tomasza Serwatki, bardzo pozytywne wrażenia, więc będzie pewnie wysoka ocena.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

N. Davies, Biały Orzeł. Czerwona Gwiazda Książka bardzo słaba, według mojej oceny. Brakowało mi bardziej wyraźnego stanowiska w sprawie autora zwycięstwa warszawskiego.

Obecnie: A. Garlicki, Rycerze Okrągłego Stołu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

"Rycerze..." ciekawa książka, czytałem na zaliczenie lektur na piątym roku ;).

Ja skończyłem ?Kazimierz Świtalski. Biografia polityczna (1886-1962)? T. Serwatki (recenzja już napisana), teraz zagłębiam się w "Ostatnią Cyganerię" T. Wittnina, wydanie tegoroczne LTW (też do recenzji) a czeka jeszcze potężny album "Poznańczycy w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1921", tak po pobieżnym przejrzeniu wart chyba swej ceny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Wertuję, bo czytaniem zrazu nie można tego nazwać, Direktiwy Gławnogo Komandirowanija Krasnoj Armii 1917-1920. Sbornik dokumientow, Moskwa 1969

Opracowanie liczy sobie przeszło 800 stronic, na których zawarto rozkazy wodza RKKA, do podległych mu poszczególnych frontów, kolejno ich odpowiedzi itp.

Niższe szczeble zostały również opracowane np. w czterotomowym opracowaniu tj. Direktiwy Komandowanija Frontow Krasnoj Armii 1917-1922.

Pozdr.

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Wpadła mi w ręce "Warszawa 1944" J-F Steiner Krąg 1991. Ma to ktoś ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A ja sobie powoli podczytuję:

Piórkowski T., Artylerzyści z cenzusem. Mazowiecka Szkoła Podchorążych Rezerwy Artylerii im. gen. Józefa Bema w Zambrowie (1937-1939), Pruszków 2003, ss. 103 [jak dla mnie bardzo dobre uzupełnienie pracy Łukasiaka].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Jerzy Strzelczyk, Średniowiecze - Jakie? Jak?, [w:] Wykłady Inauguracyjne Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - semestr zimowy 2008/2009, pod. red. K. Ilskiego, Poznań 2009.

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja dla relaksu i recenzji Absurdy Polski międzywojennej czyta się wybornie <_<.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

U mnie Średniowiecza ciąg dalszy. <_< W tej chwili czytam:

Aron Guriewicz, Kategorie kultury średniowiecznej, (1976)

Tenże, Jednostka w dziejach Europy (Średniowiecze), (2002)

I nieco do tyłu dziejów, późny Antyk:

Frank Kolb, Ideał późnoantycznego władcy. Ideologia i autoprezentacja, (2008).

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miles   

Na moim biurku czytelnika, pojawiła się ostatnio Erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów, autorstwa Artura Schopenhauera.

Pierwodruk tego dzieła ukazał się w Polsce w 1893 r., nakładem warszawskiego wydawnictwa Teodora Paprockiego i S-ki. Od tamtej pory ukazały się trzy wydania, w tym czytana przeze mnie tegoroczna, krakowska edycja wydawnictwa Verso.

O ile nie przepadam za dziełami tego filozofa, ową prawie "broszurkę" nabyłem za 4 zł i pochłonąłem przy porannej kawie, dnia drugiego po zakupie.

Wszak teraz czas mnie goni, i nie nadmienię - na tę chwilę - nic więcej, acz w skrótowej tylko konkluzji, stwierdzić muszę, że to dziełko, ciekawie rozpisane, powinien przeczytać każdy kto na forum dyskutować i atakować przez się pragnie.

Jako uzupełnienie Clausewitza, O wojnie, idealne i jakie na czasie!

Edytowane przez miles

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.