Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

M.S. Anderson, War and Society in Europe of the Old Regime 1618-1789 - ciekawe studium reform wojskowości i ich wpływu na społeczeństwa europejskie (zwłaszcza Europy Zachodniej) w tym okresie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Wczoraj przeczytałem Derwicha - dobra rzecz, niezłe streszczenie lat 1399-1586.

Obok Długosza, zaczynam Dzieje Szwecji I. Anderssona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem lekturę "Czerwonego szturmu na Rzeszę" C. Duffy'ego. Bardzo ciekawa pozycja. Polecam. Trochę ogólnikowa, ale myślę, że warto się z nią zapoznać.

Teraz wziąłem się za "Tobruk" P. Fitzsimonsa. Przyznam, że to pierwsza książka tego autora jaką czytam, ale na razie bardzo mi się podoba. Jeżeli wszystkie książki napisał w ten sposób, to chyba na tej jednej się nie skończy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

'Dzienniki z Powstania Warszawskiego' pod redakcją Zuzanny Pasiewicz.

Książkę pochłania się w dwa wieczory, jest absolutnie niesamowita - każdy entuzjasta PW powinien ją przeczytać.

W książce znajdują się dzienniki siedmiu pisarzy, którzy brali bierny udział w Powstaniu Warszawskim. Opisują codzienny dzień, pokazują jak próbowali przeżyć, obrazują relacje i wzajemną (nie)pomoc sąsiedzką. Próby zdobycia żywności, frustrację, złość, bezsilność, rozpacz, strach.

Książkę trzeba przeczytać!

19.90 w empik.com ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
latomeri   

Ostatnio skończyłam moją krótką przygodę z pamiętnikami carycy Katarzyny II. Polecam - genialna.

Czytał ktoś coś, co warto polecić o czasach dynastii Tudorów?? Z góry dzięki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Nadal " męczę " Potop.

a w międzyczasie "Portret Słowackiego " Paweł Hertz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Betheley   

A ja czytam (zawzięcie) książkę Helmuta Kirsta "08/15"... Skończyłem Forsytha "Negocjator".

Next moja pozycja to najprawdopodobniej będzie " Czarna księga komunizmu"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Dzieje Szwecji - całkiem fajna synteza, choć nieco krótko potraktowany temat stosunków polsko - szwedzkich.

Zacząłem "Wojny kozackie" Romualda Romańskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
M.S. Anderson, War and Society in Europe of the Old Regime 1618-1789 - ciekawe studium reform wojskowości i ich wpływu na społeczeństwa europejskie (zwłaszcza Europy Zachodniej) w tym okresie.

Michale!

Czy jest coś w tym studium o reformach Rosyjskich z początku XVIII wieku?

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nieco, ale nic odkrywczego ;) autor skupia się raczej na Europie Zachodniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Witaj i dziękuję za odpowiedź!

Zapewne, ukaz reform wojskowych, dokonanych w zachodnich państwach jest ciekawie opisany przez owego autora, lecz skoro o Rosji jest mało, nie mi w niej szukać informacji.

Pozdr.

b.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Romański przeczytany - dobrą recenzję tej pracy napisał A. Borowiak, Kilka słów o książce Romualda Romańskiego: "Wojny kozackie", Warszawa 2005, (w:) Studia historyczno-wojskowe, t. 2 - za rok 2007, red. K. Bobiatyński, P. Gawron, M. Nagielski, Zabrze 2008. Reasumując - Wojny kozackie są pełne błędów, przeinaczeń i nadinterpretacji, z drugiej strony, są pisane lekkim, przystępnym językiem, a Romański niejednokrotnie rzuca celnymi uwagami i ogólnie stworzył dobre opracowanie na temat roku 1648.

Dziś zacząłem Rzecz o hetmanie Wyhowskim Łukasza Ossolińskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

J. Falkner, Great and Glorious Days. Marlborough's battles 1704-09 - bardzo interesujące studium bitew z okresu, przede wszystkim ciekawi mnie pyrrusowe zwycięstwo Marlborough pod Malplaquet.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Bogusław Wołoszański " Sensacje XX wieku- II Wojna Światowa."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Właśnie zaczałem: Peter Green "Aleksander Wielki" - początek bardzo pozytywny;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.