Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Ulubione cytaty z książek

Rekomendowane odpowiedzi

"Nie każde złoto jasno błyszczy,

Nie każdy błądzi, kto wędruje.

Nie każdą siłę starość zniszczy,

Korzeni w głębi lód nie skuje.

Z popiołów strzelą znów ogniska

I mrok rozświetlą błyskawice.

Złamany miecz swą moc odzyska,

Król – tułacz wróci na stolicę."

Źródła ani autora chyba podawać nie trzeba. ;)

"Należy sobie powiedzieć uczciwie: gdyby przestępstwo się nie opłacało, byłoby naprawdę niewielu przestępców" - Laughton Lewis Burdock, "Cienie Imperium" (Steve Perry)

"Nie myli się tylko ten, co nic nie robi" - j/w.

"Chwała nie przyda się martwym" - Bane cytujący Revana, "Darth Bane: Droga zagłady" (Drew Karpyshyn)

"Podejmowanie walki, której nie mogę wygrać, nie ma nic wspólnego z odwagą. To po prostu głupota" - Lord Scourge, "The Old Republic: Revan" (Drew Karpyshyn)

"Równość to kłamstwo. To mit przeznaczony dla ciemnych mas. Spójrz wokół siebie, a sama się przekonasz, że to nieprawda. Istnieją osoby obdarzone potęgą, które mają dość siły woli, żeby zajmować najważniejsze stanowiska. Przeznaczeniem innych jest posłuszeństwo... oni nie są zdolni do niczego oprócz służby i ubogiej, bezwartościowej egzystencji. Równość to wypaczenie naturalnego porządku! Wiąże silnych ze słabymi. Słabi działają jak kotwice - ciągną tych wyjątkowych w dół, ku mierności, przeciętności. A wtedy ci, którzy zasługują na wielkość, przekonują się, że zostali jej pozbawieni. Cierpią w imię zachowywania poziomu przeciętniaków. Równość to łańcuch, tak samo zresztą jak posłuszeństwo, strach, niepewność czy zwątpienie w siebie. Ciemna Strona kruszy te łańcuchy." - Darth Bane do Zannah, "Darth Bane: Zasada dwóch" (Drew Karpyshyn).

"Tylko głupiec podejmuje walkę, której w żadnym razie nie może wygrać" - j/w.

Edytowane przez Fingolfin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

"Tylko głupiec podejmuje walkę, której w żadnym razie nie może wygrać"

Zdanie jest nieprawdziwe, zawsze jest jakaś szansa ("przed"). Jest to najczęściej komentarz "po" tych co nie ryzykowali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Jan Himilsbach dowiedział się, że pewna studentka ma zamiar pisać o nim pracę magisterską miał powiedzieć:

"O k***a będę jak Sienkiewicz".

Po obronie pracy, Alicja Wancerz-Gluza zadzwoniła do niego, wedle jej pamięci rozmowa wyglądała następująco:

"- No, panie Janku właśnie już skończyłam, obroniłam pracę.

- No co k***a dostałaś. No ale jak mi powiesz, że nie obroniłaś, to ja Cię dopiero... - tutaj padły słowa, których żadna telewizja pewno nie zniesie.

- No ja bym Ci k***a nap*****lił jakbyś, jakbyś nie obroniła.

- No - ja mówię - Obroniłam

- A co k***a dostałaś?

- No dostałam piątkę.

- No to - ale tu już powiedział tak, że chyba nie mogę powiedzieć (...)

- No to się k***a tak cieszę, że bym cię chętnie w p***ę pocałował".

Z anonimowej wypowiedzi jednego z kolegów Himilsbacha...

ten uprzedza matkę, że na weekend przyjadą doń ludzie związani z kulturą, pan Maklakiewicz i pan Himilsbach.

Ta zachwycona powiada:

"- To muszą być wspaniali ludzie".

- No dobra zobaczysz, fajnie jest".

Siedzą sobie pogodnego ranka w sobotę, spożywają śniadanie przy otwartym oknie.

Nagle zza okna słyszą taki dialog:

"- A ja ci, k***a, mówię że to tu jest.

- A Ty mi nie p***dol, bo to nie tu jest.

Matka mówi:

- Jacku, chyba przyjechali panowie, węgiel przywieźli.

Ja mówię:

- Nie! To przyjechał pan Himilsbach z panem Maklakiewiczem k***a!".

/za: "Zatopione skały i inne monidła"/

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Fragment przemyśleń Dawida zaczerpniętych z książki "Bóg wie" Josepha Hellera:

"Szczerze mówiąc według mojej oceny, Goliat nie miał najmniejszej szansy. Biedny skurwysyn był przegrany. Każdy z tych potomków Benjamina potrafił trafić kamieniem z procy we włos z odległości czterdziestu pięciu metrów. Strzelając płaskimi kamieniami o wyszczerbionych brzegach, potrafili ścinać kiście winogron. Ja sam trafiałem w owoc granatu dziewięć razy na dziesięć. Kiedy tylko chciałem mogłem zrobić z granatu miazgę. Twarz Goliata była większa niż granat.Pomiędzy mosiądzem, okrywającym mu pierś a mosiądzem na głowie, między szyją a linią włosów widniał odkryty fragment nagiego ciała wielkości sporego perskiego melona..."

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Blurb umieszczony na okładce książki "Raj na ziemi i inne historie", czyli relacja przyjaciela Jana Himilsbacha - poety Zbigniewa Jerzyny:

Jasio kiedyś pił piwo na środku Marszałkowskiej.

Podeszła do niego staruszka.

- Co Pan tu, Proszę pana, co Pan tu sieje zgorszenie,

piwo Pan pije na środku ulicy.

- Babciu - powiada Janek - Pani nie wie o co chodzi,

ja do organizmu wprowadzam bajkowy nastrój.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzaniem elementu bajkowego do szarej rzeczywistosci,zwykl J.Himilsbach nazywac czesto pospolite picie wodki w bramie.

Trudno doprawdy o trafniejsze okreslenie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W swym liście (sierpień 1921 r.) do Franka Budgena*, James Joyce relacjonuje swą prace nad książką:

"Penelopa to clou całej książki. Pierwsze zdanie liczy 2500 słów. Epizod składa się z ośmiu zdań".

Można i obszernie, a zarazem oszczędnie?

* - poznali się w Zurychu, szybko stając się przyjaciółmi. Autor: "James Joyce and the Making of 'Ulisses'"

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aniart   

„Nawet bogowie nie mogą przeszkodzić

Temu, kto staje się samym sobą,

Zaś ten, który jakieś bóstwo czci myśląc:

„Oto bóg, a oto ja”,

Nie jest wiedzącym, jest jak zwierzę ofiarne dla bogów,

A jak wiele zwierząt służy człowiekowi,

Tak wielu ludzi służy Bogu,

Gdy jedno zwierzę ofiarne, choć przyjęte, nie cieszy,

Czy ofiara z wielu zwierząt przyniesie radość?

Także nie ucieszy i o tym ludzie powinni wiedzieć.”

I.4.10.

Brihadaranjaka

Upaniszady

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aniart   

Ależ niedopatrzenie z mojej strony. Pomylić „ulubione cytaty z książek” z „wielkie słowa starożytnych.” Gapa ze mnie. Faktycznie te słowa przypisuje się m.in. Heraklitowi z Efezu, ale daremnie szukać źródła (tego pisanego oczywiście).

Na szczęście użytkownik secesjonista czuwa i jego reakcja, lub kolegi Furiusza, na każdy z moich ostatnich postów jest wręcz błyskawiczna i błyskotliwa;

więc chyba coś jest na rzeczy?

A secesjonista przypomina, że używanie cudzego nicka w poprawnej formie jest wyrazem kultury wobec oponenta na forum. Zatem proszę o większą uwagę w tym zakresie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amica   

Powiedzenie to przypisuje się różnym filozofom, w źródłach zaś wiem, że pojawia się u Laktancjusza, który uważa, że jego autorem był Demokryt ( Institutiones Divinae III. XXVIII, 13 : Democritus quasi in puteo quodam sic alto, ut fundus nullus sit, veritatem iacere demersam)

Edytowane przez Amica

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.