Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Lu Tzy   

// Pancerny - Temat wydzieliłem z ankiety, " Jakim aparatem fotografujecie".

Więc jeżeli Macie problem z zakupem czy wyborem sprzętu fotograficznego, to jest tu kilku znawców tematu, którzy, co najważniejsze, chętnie podzielą się swoją wiedzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt. Oddaję im głos.

Zapraszam.

Nie chce mnozyc tematow nad potrzebe, a pytanie, jakie zadam, calkiem grzecznie i tu pasuje... :lol:

Zamierzam wyposazyc sie w cyfrowa lustrzanke. Okiem prawie zupelnego laika przyjrzalem sie ofercie rynku i odsialem trzy sztuki. Nikon D60 lub D40, jako ze na wielkosci matrycy az tak mi nie zalezy, oraz Canon EOS 450D.

Teraz prosba o ekspertyze: czy roznica jakosci miedzy Canonem a Nikonem jest warta roznicy w cenie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

To zależy od parametrów obu modeli Canona i Nikona. Słyszałem jednak, że Nikony są lepsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
czy roznica jakosci miedzy Canonem a Nikonem jest warta roznicy w cenie?

To zależy, co chcesz z tym robić.

Nikon jest lepszy (spójrz po konferencjach prasowych to aparat zawodowców), ale jeśli nie chcesz być zawodowcem a tylko amatorem, który chce robić dobre zdjęcia może nawet konkursowe to może nie ma sensu wydawać takiej kasy na Nikona do takiej fotografii i Canon w zupełności wystarczy jak i każdy mniej renomowanej firmy, pamiętaj o jednym to nie aparat robi zdjęcie tylko człowiek zza obiektywu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Chcialbym zauwazyc, ze podalem konkretne modele. Nikon D60 i Canon EOS 450D :P

Ten nikon jest wyraznie tanszy.... A oba sa w klasie 'no praaaawie ze juz polprofesjonalnej'.

Canon ma pewne intrygujace opcje, jakby wiecej od konkurenta - stad moje pytanie do kogos oswieconego :lol:.

Przy czym dziekuje za odzew! Zasadniczo zdecydowalem sie juz na D60, ale chetnie dam sie przekonac, ze nie mam racji :D

PS. Zdecydowanie wolalbym analog, ale nie mam zadnych szans na zalozenie ciemni.

Bez ciemni zas to nie zabawa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nikon D60 i Canon EOS 450D :P

Ten nikon jest wyraznie tanszy....

:oops: Sorki spojrzałem tylko na markę i uznałem, że zastanawiasz się nad aparatami tej samej klasy a w tym przypadku Nikon wypada drożej.

zdecydowalem sie juz na D60, ale chetnie dam sie przekonac, ze nie mam racji :D

Nie zamierzam, bo popieram Cię w tym wyborze. Większa ilość bajerów? Po co? Podejrzewam, że i tak w większości nie będziesz ich używał, początek owszem (trzeba je wypróbować), ale potem będziesz się bawić dwoma – trzema podstawowymi funkcjami.

Jest jeden plus tego Canona – obiektyw o ogniskowej 55 – 200 mm w standardzie Nikon ma tylko, 27 – 80 ale lepsze szkła a jak dorzucisz osiem stówek to dostaniesz obiektyw Nikona 100- 800 mm i masz właściwie świetny komplet do fotografii.

oba sa w klasie 'no praaaawie ze juz polprofesjonalnej'.

Bardzo praaaaaaaaaawie. :lol: :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Obiektyw 800 mm? Ile waży? Trzeba chyba też dobierać wagę obiektywu do wagi aparatu...Mogę się mylić. Chętnie dowiem się więcej...

PS- co do zdjęć w "papierze" - mam problem z wywołaniem filmu czarno-białego- pytałam dziś w jednym punkcie. Będę szukać dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

No przeca napisalem praaaawie :lol: Sie z tego nabijajecy. Przyzwoity sprzet amatorski. Niczego mi wiecej do szczescia nie potrzeba!

Ceny? U Jessopa Nikon D60 + szkla AF-S DX Nikkor VR 18-55mm f/3.5-5.6G to £410,

zas Canon EOS 450D + szkla 18-55mm f/3.5-5.6 IS to £500.....

Podobnie wyglada roznica ceny pomiedzy rozmaitymi a porownywalnymi zestawami z dodatkowymi szklami, bateriami, fleszami i innym towarem.

Canon ma 9, nie 3 punkty - nie bardzo znam zargon - automatycznego ustawiania ostrosci, jakis system samoodkurzania, 'life view'. Zastanawiam sie, czy to warte 20% ceny nikona...

Co do ilosci wybajerzonych opcji, to o nikonie czytalem, ze zeby nie straszyc klientow, menu cudow fabrycznie jest ustawione na pokazywanie tylko ulamka z nich :D .

Ach, jeszcze jedno. Capricornie, to sa wedlug Ciebie aparaty z roznych polek?

Z lektury paru stronek wynioslem przeciwne wrazenie, wlasnie porownywalnosci dosc dokladnej maszynek. Oczko lepszy nikon D80 oceniany jest zas jako miazdzaco od canona lepszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Polecam stronę Fotopolis.pl - tam są testy różnych aparatów, podane jest wiele informacji, pokazane są zdjęcia testowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Polecam stronę Fotopolis.pl - tam są testy różnych aparatów, podane jest wiele informacji, pokazane są zdjęcia testowe.
Dziekuje, za chwile skorzystam.

Waga obiektywu: Tamron 70-300mm F4/5.6 DI LD Macro wazy 453g.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Obiektyw 800 mm? Ile waży?

Nie wiem nie ważyłem (lżejszy od Zenithowskiej 200) ale zdjęcia z ręki zrobić się tym nie da. 200 utrzymywałem przy 1/60 sekundy.

Trzeba chyba też dobierać wagę obiektywu do wagi aparatu.

A po co, tylko średnica i rodzaj uchwytu musi pasować do zwykłego aparatu i metrową lunetę możesz podczepić. Kiedyś miałem w rękach Zenitha z obiektywem szerokokątnym 1000 mm, to dopiero ważyło.

Będę szukać dalej.

No to jeszcze trochę chyba poszukasz niewielu robi dziś w czarno – białej kliszy.

No przeca napisalem praaaawie :lol: Sie z tego nabijajecy.

No wiem stąd to mrugnięcie. :D

Ach, jeszcze jedno. Capricornie, to sa wedlug Ciebie aparaty z roznych polek?

Ach, może trochę źle się wyraziłem nie tyle z wyższej półki, co z tej samej, ale Conon leży jeszcze na podstawce z książki, taki punkcik wyżej, choć w zasadzie jest porównywalny z rywalem a to świadczy o klasie konkurenta.

A teraz przyznam się, że nie znam się w ogóle na cyfrówkach, miałem to parę razy w ręku, ale jakoś mi nie leży wolę te klasyczne z kliszą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
No to jeszcze trochę chyba poszukasz niewielu robi dziś w czarno – białej kliszy.

Lustrzanką cyfrową robie kolorowe, analogową chce robić czarno-białe. W punkcie powiedzieli, że zależy od rodzaju filmu czarno-białego. Mojego akurat nie wywołają...

A po co, tylko średnica i rodzaj uchwytu musi pasować do zwykłego aparatu i metrową lunetę możesz podczepić. Kiedyś miałem w rękach Zenitha z obiektywem szerokokątnym 1000 mm, to dopiero ważyło.

Dziękuję za informacje. Po prostu w testach mojej lustrzanki (na Fotopolis.pl) przeczytałam, że jak lustrzanka lekka to ciężki obiektyw może sprawić, że poleci do przodu :shock: Jeszcze raz dziękuję za informację. Nie ukrywam, że obiektyw 300 mm to moje marzenie, bo lubię robić zdjęcia ptakom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
rzeczytałam, że jak lustrzanka lekka to ciężki obiektyw może sprawić, że poleci do przodu

No, to fakt, za ciężki obiektyw będzie ciągnął do przodu, ale przy dzisiejszych technologiach moja 800 nie jest, nawet ta 200 Zenitha nie była. Są też obiektywy z zamontowanym uchwytem do statywu, te naprawdę długie.

obiektyw 300 mm to moje marzenie, bo lubię robić zdjęcia ptakom.

A to 300 nie będzie przypadkiem za mało?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
A to 300 nie będzie przypadkiem za mało?

To takie skromne marzenie :lol: Tak- to może być mało- racja. Ale cenowo to wszystko dużo.

No, to fakt, za ciężki obiektyw będzie ciągnął do przodu, ale przy dzisiejszych technologiach moja 800 nie jest, nawet ta 200 Zenitha nie była. Są też obiektywy z zamontowanym uchwytem do statywu, te naprawdę długie.

Dobrze wiedzieć. W analogu mam obiektyw 28-80 mm- to nim robiłam zdjęcia kaczki z młodymi- musiałam czołgać się w trawie i zrobić zdjęcie z jednej ręki. Dość często zdarza mi się robić zdjęcia jedną ręką. Przy obiektywie 150 mm w cyfrowym aparacie nie mam problemu. Jak to będzie wyglądało przy większych ogniskowych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
to może być mało- racja. Ale cenowo to wszystko dużo.

Zwykła 300 czy z zoomem? Zwykła powinna być sporo tańsza. A nie lepiej uzbroić się w cierpliwość, poczekać i kupić coś większego?

Jak to będzie wyglądało przy większych ogniskowych?

Coraz gorzej, im większe zbliżenie tym bardziej wychwytywane są wszelkie drgania, ale zawsze można sobie radzić opierając o coś obiektyw gałąź drzewa, pniak, kamień czy nawet dociskając obiektyw do pionowego pnia drzewa wszystko jest wtedy znacznie bardziej stabilne.

Ja z zasady albo raczej przyzwyczajenia (Zenith i ręczne nastawianie ostrości) trzymam aparat oburącz, co zresztą i teraz jest przydatne zmienna ogniskowa i można sobie popróbować kadr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Coraz gorzej, im większe zbliżenie tym bardziej wychwytywane są wszelkie drgania, ale zawsze można sobie radzić opierając o coś obiektyw gałąź drzewa, pniak, kamień czy nawet dociskając obiektyw do pionowego pnia drzewa wszystko jest wtedy znacznie bardziej stabilne.

W lustrzance cyfrowej pomaga stabilizacja obrazu. Taki obiektyw marzy mi się właśnie do tego aparatu. Masz rację- trzeba też sobie radzić kombinując.

Zwykła 300 czy z zoomem? Zwykła powinna być sporo tańsza. A nie lepiej uzbroić się w cierpliwość, poczekać i kupić coś większego?

To marzenie to odkładam daleko w przyszłość :lol: Poczekam, poczekam :D

A tak w ogóle to są różne szkoły- czytałam, że fotoreporter wojenny Gazety Wyborczej- Krzysztof Miller używa krótkich obiektywów. Najdłuższy obiektyw przez niego używany to taki o ogniskowej 50 mm (tak widzi ludzkie oko, jak obiektyw 50 mm). W jego zawodzie to naturalne. Jest wtedy z takim obiektywem w centrum wydarzeń. Zatem dobrze mieć wybór wśród obiektywów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.