Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Peter Paul Rubens

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Rubensowski pędzel stworzył jeden z moich ulubionych obrazów: "Króla Dawida". Barwy obrazu, światło i szaty króla, jego ruch- obraz jest niesamowity.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Rubens jest bardzo ciekawą postacią zwłaszcza dla nas. A dlaczego? Przypisuje się mu portret królewicza Władysława (późniejszego Władysława IV). O namalowaniu przez Rubensa portretu polskiego królewicza wspominali Baugy, Pilles, Bellori. Namalowanie tego portretu zleciła ponoć artyście Izabela Klara Eugenia. Jednak oryginał portretu zaginął prawdopodobnie w XVIII wieku w Brukseli, a w Nowym Jorku zachowała się jedynie wierna kopia.

Ze wszystkich jego dzieł najbardziej podoba mi się Portret Brygidy Spinola Doria (ok.1606 roku). Gdyby w tamtych czasach ktoś zechciałby reklamować luksusową odzież wybrałby na billboard ten właśnie obraz. ;) A teraz na serio. Dla mnie jest on kwintesencją barokowego malarstwa. Bogactwo aż bije po oczach i "cieknie" z portretowanej postaci. Sprawia wrażenie ogromnego bogactwa i przepychu.

Warto zauważyć, że Rubens, zresztą i inni niderlandcy malarze, cenił malowanie na polskich deskach (z dębu i topoli). :P

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Takie były preferencje epoki; co ciekawe pomimo pewnej bujności kształtów... nawet rubensowskie kobiety miały podobne proporcje co symbole seksu typu M. Monroe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety mogę się podeprzeć jedynie słabowitą pamięcią... bodajże w jednym z wydań Polityki ukazał się artykuł o wzorcach kobiet na przestrzeni wieków.

Pomimo różnic, raz obfite kształty u Rubensa, sexbomba M.M, czy B. Bardot - po analizie okazało się, że wzorce atrakcyjne dla ogółu mężczyzn pozostają w zasadzie niezmienne.

A chodzi o stosunek:

biodra/talia/biust, a zwłaszcza wskaźnik WHR

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.