Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Instrumenty muzyczne a Wy

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Czy gracie na jakimś instrumencie muzycznym? Jesteś samoukiem czy chodziłeś do szkoły muzycznej? Jaki motyw muzyczny sprawiał Ci najwięcej trudności, a chciałeś się go nauczyć?

Chciałbyś grać jak.....!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   

Jestem samoukiem grającym na gitarze elektrycznej. ;) Najtrudniejsze dla mnie są motywy z Mario Bros i Power Rangers. :wink: Chciałbym grać tak jak.. w sumie chciałbym grać po prostu dobrze, żeby co chwilę nie patrzeć na gryf i myśleć "jak ja mam złapać ten akord?". ^^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Od lat probuje sie bezskutecznie nauczyc grac na gitarze. Trzymam ja w pokoju czasami miewam okresy ze przez jakies 2 tygodnie gram non stop a potem moj slomiany zapal wygasa i giatra sie kurzy az po kolejnych kilku miesiacach znowu pogram ze 2 tygodnie,

Chcialbym grac jak: - Wicehrabia Julian alias Jaskier albo jak Jimmy Hendrix

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Jaskier

Jaskier grał na gitarze? A nie na jakiejś mandolinie czy czymś takim ? :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
A nie na jakiejś mandolinie czy czymś takim ?

To w sumie jeden czort. Ja się uczyłem grać na elektryku "Fristajlo" grane przez wirtuoza jakiegoś dwustrunowego "wiosełka" w azjatyckim Idolu. ^^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
A nie na jakiejś mandolinie czy czymś takim ?

Jaskier grał na lutni, mieszkanka Kaer Morhen powinna o tym wiedzieć. ;)

Ja gram na gitarze, jestem samoukiem, pamiętam ile czasu poświęciłem by nauczyć się riffów do utworu "The Number Of The Beast" Iron Maiden, ale udało się.

Chciałbym grać jak Eddie Van Halen z zespołu Van Halen :

:wink:

Lub jak Gary Moore:

;)Gary Moore Guitar Solo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Ja gram już od 2 i pół lat na gitarze :lol: . 2 lata grałem na gitarze klasycznej, niedawno przesiadłem się na elektryczną ( jak łatwo się tam akordy łapie :D )

Chciałbym grać jak .... ja ? Chciałbym mieć własny styl, własny kanon :P A tak to wzoruję się na mym nauczycielu Zbyszku Żaku :]

Taka próbka - KLIK

A że gość ma każdą płytę w innym stylu to także :

Takie coś

Drugie

Trzecie

Radzę zawszę słuchać do końca bo końcówki to są niesamowite solówki :P No i cała muzyka jest tworzona tylko i wyłącznie przez jedną osobę ( nagrywa w częściach i zgrywa ). Szkoda że najnowsza płyta bluesowa nie jest w necie :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Dawno, dawno temu, kiedy uczęszczałem jeszcze do szkoły podstawowej, wziąłem się za naukę gry na gitarze. Ale nic z tego nie wyszło. Poznałem parę chwytów, jakąś tam piosenkę z wielkim trudem byłem w stanie zagrać :wink: Porzuciłem to dość szybko. Teraz nie byłbym w stanie pewnie nic zagrać, ani jednego chwytu nie pamiętam zresztą. Po prostu jestem muzycznym beztalenciem :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Kiedyś to byłem wirtuozem gitary!!!!

Ale kurde wprowadzili struny :wink:

A umiem grać na grzebieniu!

Żadne żarty, kto umie na nim grać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Minister   

Gram na elektrycznej i póki co oszczędzam na syntezator, póki co zastępują mi go syntezatorowe patche z pianina cyfrowego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja pod wpływem młodzieńczej, acz ogromnej i trwającej do dziś fascynacji Ianem Andersonem z Jethro Tull, lata temu naciągnąłem rodziców na flet poprzeczny (zadziwiająco drogi kawałek żelastwa;) ), a moim marzeniem było nauczyć się wymiatać, jak Ian;) I wiadomo, mistrzowi nie da się dorównać, ale z drugiej strony nie jest to aż taki trudny instrument...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Zawsze chciałam mieć uzdolnienia muzyczne, ale niestety los chciał inaczej. Jak ktoś chwali się, że ma słuch absolutny, to mówię, że ja mam absolutny brak słuchu ;) Obawiam się, że nie umiałabym zagrać nawet na trójkącie, chociaż w podstawówce wymiatałam i umiałam "Lulajże Jezuniu" na flecie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ha, bo gra na trójkącie to wcale nie jest taka prosta sprawa:) Miałem kiedyś swój udział w jasełkach właśnie na trójkącie i to pieroństwo jak zaczęło mi się kręcić dookoła, to nie mogłem trafić i generalnie więcej było śmiechu niż gry...;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

a)3 lata szkoły muzycznej - skrzypce (cudowny instrument, mój ulubiony)

b )5 lat fortepian - w domu, moja starsza siostra mnie uczyła (ona gra naprawdę nieźle, ja niekonicznie :) ).

c)4 lata w podstawówce - flet był u nas obowiązkowy. :)

Chciałbyś grać jak.....!

a) Nigel Kennedy, Janine Jansen, Julia Fischer

b ) Lang Lang :)

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.