Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Kabaret TEY

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Najlepszy kabaret jaki miałem zaszczyt poznać, obecne kabarety to tylko naśladowcy mistrzów humoru z "Tey". Zenon Laskowik, Bogdan Smoleń, Rudi Schuberth oraz Janusz Rewiński to naprawdę gwiazdy kabaretu pierwszej wielkości.

Oto kilka skeczy w ich wykonaniu:

:)Mamuśka

:PKabaret TEY - Pelagia (z tyłu sklepu)

:arrow: TEY (Laskowik) - Z tyłu sklepu cz.4 - "Jak Kupować"

A co Wy sądzicie o kabarecie TEY?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najlepszy polski kabaret wszech czasów. Niech się schowają nawet Ani Mru Mru, czy Kabaret Moralnego Niepokoju.

Mam sporo ich skeczy na płytach, a te ich dialogi to są po prostu niepowtarzalne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

To była wielka szuka przemycić w skeczu treść polityczną, tak zakamuflowaną, by widzowie pękali ze śmiechu, a cenzura nie miała do czego się doczepić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To była wielka szuka przemycić w skeczu treść polityczną, tak zakamuflowaną, by widzowie pękali ze śmiechu, a cenzura nie miała do czego się doczepić.

Zakamuflowana treść? Oni walili prawie, że prosto z mostu nie trzeba było się wysilać żeby wiedzieć, o co im chodzi, na stanowisku cenzora musiałby siedzieć skończony idiota by tego nie wyłapać. A jednak ich teksty przechodziły przez cenzurę, dlaczego? Może władza celowo przepuszczała te skecze, naród się wyśmieje i nie będzie myślał o głupotach, w świecie pokaże, że u nas wcale nie jest tak źle skoro można się śmiać z władzy, narodowi pokaże, jacy to równi faceci siedzą na stanowiskach, bo potrafią się śmiać z siebie a poza tym taka wesoła impreza to taki wentyl bezpieczeństwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Możliwe, możliwe... szczególnie że 2 najbardziej podobające mi się cytaty nie są zbyt kamuflowane :D I każdy chyba wie o co chodzi.

1. Samochód ( lub Maluch )

- Słucham, jakie macie żądania ?

- Zdejmij tłumik....

2. Bieda

- Stój kto idzie ?

- Bieda

(...)

- A zapytaj mnie skąd idę ?

- No dobra, zaryzykuję - skąd idziesz ?

- Z Bangladesszzz :D

- Kłamiesz...

- To po co się pytasz jak wiesz :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Może władza celowo przepuszczała te skecze, naród się wyśmieje i nie będzie myślał o głupotach

Być może, Masz rację, gdyż na opolskich "Kabaretonach", naprawdę pozwalali sobie na wiele. Pamiętacie "Kabareton", którego tematem była służba zdrowia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

kilka cytatów niekoniecznie "parlamentarnych" które są niemal jak caly skecz:

- Traktor się zepsul! [...] Jedno koło jest zepsute caly traktor jest do d...

- Tona to na rachunku, to to na papierze...

- Czyli razem dwie tony?

- Hurra wolno pisać [z programu bodajże "Na kolonii"]

- Rosyjski minus dostateczny, niemiecki minus dostateczny....

- Drugi niemiecki dobry...

- Wy mnie podlączacie do prądu a potem patrzycie jak się wychylam!

- [Maluch, Smoleń udaje że jedzie] Ooooooooo .... O!

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ta o rannej podróży tramwajem?

Oficjalnie chyba "Smutasy i mazgaje". Niekiedy nazywana od refrenu - "Za oknami świta".

Edytowane przez Bruno Wątpliwy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest to, dzięki Bruno, aż dziw, że cenzura pozwoliła na tą piosenkę, bo jest niezwykle ironiczna, a Smoleń śpiewający ją z patosem wykonuje ją mistrzowsko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cały program "S tyłu sklepu warzywniczego" to dowód liberalizmu cenzury. Zresztą, programy satyryczne innych wykonawców także. Jeden z elementów, składający się na specjalny status PRL w ramach bloku.

Pamiętam relacje o Rosjanach, którzy byli w Polsce w latach 70. Jeżeli mogli - tzn. nikt ze swoich ich nie pilnował - to w Polsce chcieli zobaczyć pięć rzeczy - czynny kościół, księgarnię, lokal ze stripteasem, jakiś kabaret i bazar z zachodnimi ciuchami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O ile dzisiaj kabarety są równie śmieszne, to nie wiem czy dzisiaj ktoś śpiewa w taki sposób, w sensie z takim głębszym przesłaniem, a nie tylko czysto rozrywkowo. Swoją drogą, co się stało z TEY-em, to był chyba najbardziej popularny kabaret PRL, a nawet zaryzykuję tezę, że najśmieszniejszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

http://www.joemonster.org/filmy/12050/Bohd...a_oknami_swita) :]

Kabaret TEY to jest jedna z takich legend, niepowtarzalnych ekip. Smoleń dla mnie był najlepszym kabareciarzem ;) Tylko ja za późno urodzony :/

Aria z kaszlem, Maluch no i mój ulubiony tekst

"Stój kto idzie ?

- Bieda

(...)

- A spytaj skąd idę...

- Ryzykuję ale, dobrze, skąd idziesz ?

- Z Bangladeszzz. ;) "

Edytowane przez Granat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.