Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Saga o wiedźminie

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Krótkie pytanie:

Za co kochacie bohaterów książek o przygodach wiedźmina i jego przyjaciół?

Co Was w nich fascynuje?

P.S.- Chyba nie było takiego tematu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

To, że mają prawdziwe emocje, mówią normalnym językiem i mają normalne słabości, nie wierzę, że taki Frodo nie zakląłby ani razu przez taką długą drogę, ciągle wypowiadając się piękną angielszczyzną. Geralt z Rivii jest naturalny, klnie, lubi kobiety, jest często materialistą, ale też potrafi kochać, a dodatkowo ma świetny dowcip.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Za niejednowymiarowosc - to raz.

Za jezyk - to dwa - cos w stylu (cytat niedoslowny z pamieci): "To mi sie trafila kompania wierszokleta z lutnia, pyskate pol-driady pol-baby, wampir ktoremu idzie na 50 krzyzyk i cholerny Nilfgaardczyk ktory uparcie twierdzi ze Nilfgaardczykiem nie jest"

"Bo nie jestem pochodze Vicovarno")

Za realia - to trzy

Za dowcip - to cztery

A sage uwielbiam przede wszystkim dlatego ze tu dobro nie zwycieza, a mdli mnie juz gdy siegam po kolejna naprawde fajna ksiazke (chocby ostatnio "Stare jest piękne" czy wczesniej 7 tom HP) i od razu wiem jak sie skonczy. Z czego wynika ze bohaterowie Sapka bywaja kompletnie nieprzewidywalni - to piec

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie muszę pisać, jak bardzo lubię (vide mój nick). Uwielbiam sagę za naturalność, za to, że to pierwsze takie dzieło rodzimej "produkcji" (chwała Sapkowskiemu za pomysł i realizację!!!), za plastyczność dającą poczucie realizmu podczas czytania :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Chciałem zalogować się na tym Forum jako Wiedźmin, ale pomyślałem, że nie wypada na forum historycznym... potem żałowałem...

Mnie saga o wiedźminie zwaliła z nóg. Czytałem powolutku by nasycić każdą chwilą przebywania w wyimaginowanym świecie wiedźmina i jego przyjaciół. Dlaczego mi się podoba? Powiem szczerze, że nie potrafię wytłumaczyć. Bo na każdy argument wysławiający powieść Sapkowskiego sam sobie mogę powiedzieć - " czytałem lepsze książki ".

Pewnie, że czytałem lepsze książki, ale te lepsze książki nie zapadły mi w serce...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Można nie lubić Sapka jako człowieka, ale jako pisarz jest naprawdę wspaniały. Soczysty język, tuziny świetnie rozrysowanych postaci, mnostwo odniesień do światowej literatury. Poza tym jak mogłbym nie lubić kogoś, kto tak wspaniale opisuje krasnoludy? :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja czytałam dwa razy sagę, ale ostatnio zaczęłam oglądać serial ( jest co prawda słaby, ale to zawsze coś) i uświadomiłam sobie, że strasznie tęsknię za tym światem, muszę przeczytać jeszcze raz, tylko, że jak będę miała do wyboru uczyć się do matury a czytać Wiedźmina to wybiorę to drugie... Dlatego na razie nie będę ryzykować i przeczytam po maturze :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A ja jakoś nie czytałem Sapkowskiego. Nie przekonała mnie saga o wiedźminie, bym przeczytał ją. Wolę starego, dobrego Tolkiena. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie- to zupełnie inny rodzaj fantasy, znam wielu miłośnikow Tolkiena ktorym się Sapek nie podobał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

No ja znam takich, którzy mają o Tolkienie bardzo złe zdanie, a Sapkowskim są zachwyceni. Wiedźmin jest taki bardziej "ludzki", mimo tego ,że wiedźmini to mutanci. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jakoś nie przypadła mi do gustu saga o wiedźminie. Ograniczyłem się jednak tylko do naprawdę minimalnej wiedzy o tej sadze w ramach serialu o wiedźminie. :wink:

(ad hoc: krasnoludy wyglądały w tym filmie jak niedorozwinięte karły z brodami, a elfy jak hipisi!)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Nie sugeruj się serialem, bo jest naprawdę słaby, polecam Ci z całego książka chociaż Miecz Przeznaczenia i Ostatnie życzenie :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.