Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Konkurs fotograficzy - propozycja

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   
... zabronimy brać udziału wszystkim posiadaczom lustrzanek

Taaaa- a ja jestem Cesarzowa Józefina :wink:

W jury Pancerny, Administrator, Estera, Vissegerd i Capricornus?

I Bejdak koniecznie.

Może dać po prostu nagrdodę publiczności

To ciekawy pomysł...

Mam pytanie: jak wyglądać mają obrady jury? Jak one mają się odbywać? Jak i gdzie głosować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tak

Jury: Pancerny, Jarpen Zigrin, Bejdak, Estera, Capricornus i Vissegerd.

Sposób głosowania: juror nie głosuje na swoją pracę. Jurozy głosują oceniając prace od 1 do 5. Skrajne noty są odrzucane, a wynik liczy się z not środkowych wyciągając z nich średnią arytmetryczną. Im wyższa średnia tym lepsza praca.

Dla jurorów założę specjalny ukryty dział, który będzie służył obradą.

Prace powiedzmy powyżej średniej 3.5 zostaną przedstawione użytkownikom do oceny, praca z największą ilością głosów będzie miała tytuł nagrody publiczności.

Postaram się o nagrody książkowe od historycznej księgarni. Dodatkowo postaram się o patronaty medialne. Potem konkurs rozpropagujemy w internecie.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Gdzie, od kiedy i do kiedy oraz jak można zgłaszać zdjęcia? Czy zdjęcia powinny być w jakiś sposób opisywany?

Moim zdaniem wysyłając zdjęcia należy podać informacje:

a) kto jest autorem :wink:

B) tytuł fotografii

c) kategoria do jakiej zgłaszamy zdjęcie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a) kto jest autorem

B) tytuł fotografii

c) kategoria do jakiej zgłaszamy zdjęcie

Moim zdaniem ok.

Do tego, co z kwestią zgłaszanych zdjęć? Publikacja na Forum lub link do nich czy tylko zgłaszane zdjęcia są do wiadomości jury, która potem je opublikuje? Ja byłbym za tą drugą opcją.

A, co powiecie na nazwę konkursu: "Kadr historii"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Dla jurorów założę specjalny ukryty dział, który będzie służył obradą.

Bardzo dobry pomysł.

Prace powiedzmy powyżej średniej 3.5 zostaną przedstawione użytkownikom do oceny, praca z największą ilością głosów będzie miała tytuł nagrody publiczności.

Proponowałbym maksymalnie 10 zdjęć do oceny do nagrody publiczności ( czyli mamy trzecią kategorię)

Czy zakładamy czwartą kategorię ze zdjęciami retuszowanymi? Proszę opinie za i przeciw.

Jury: Pancerny, Jarpen Zigrin, Bejdak, Estera, Capricornus i Vissegerd.

Skład Jury zatwierdzam. Chyba, że ktoś nie ma ochoty, to proszę o PW.

Chciałbym do niedzieli W imieniu portalu Historia.org. pl już wydać oficjalny komunikat o konkursie .

Postaram się o nagrody książkowe od historycznej księgarni. Dodatkowo postaram się o patronaty medialne. Potem konkurs rozpropagujemy w internecie.

Admin przechodzi samego siebie..( to nie wazelina) :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Czy zakładamy czwartą kategorię ze zdjęciami retuszowanymi? Proszę opinie za i przeciw.

Jestem za. Powinna być osobna kategoria dla zdjęć retuszowanych.

A, co powiecie na nazwę konkursu: "Kadr historii"?

Moim zdaniem w porządku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Więc takie są postanowienia:

W skład jury wejdą jeśli nie zostanie wyrażony sprzeciw zainteresowanych: Pancerny, Jarpen Zigrin, Estera, Bejdak, Capricornus i Vissegerd. (Chyba, że któryś z ewentualnych sponsorów lub patronów będzie chciał mieć członka w jury).

Nie będą mogli oddać głosu na swoją pracę.

Oceniać będziemy od 1 do 5, gdzie 5 to ocena najwyższa.

Skrajne oceny czyli najniższa i najwyższa będą odrzucane, a ze środkowych będzie wyciągana średnia arytmetryczna.

Obrady jury będą się odbywały w specjalnie wydzielonym dziale, dostępnym tylko dla jurorów, a same obrady będą tajne.

Kategorie konkursowe:

Grand Prix - Fotografia historyczna

Fotografia niehistoryczna

Fotografia zretuszowane

Nagroda publiczności

Do nagrody publiczności będą nominowane 3 najlepsze prace Grand Prix i po 2 z pozostałych kategorii, co da razem 10.

Konkurs od 1 sierpnia do 31 włącznie. Ogłoszenie wyników 14 września.

Zdjęcia objęte konkursem muszą być wykonane między 23 czerwca, a 31 sierpnia 2008 r..

Najpóźniej 31 sierpnia do 23:59 można na podaną skrzynkę nadsyłać pracę, po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Zdjęcie by było zakwalifikowane do Konkursu musi posiadać:

Nazwę

Kategorię do, której jest zgłaszane

Imię i nazwisko zgłaszającego

Nadsyłając zdjęcie do konkursu dana osoba oświadcza, że jest jego autorem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze żeby członkowie Jury startowali w konkursie, mnie się ten pomysł nie podoba, bo jurorzy mogą nie być obiektywni. Ze mnie akurat żaden fotograf, więc nie ma problemu, mogę nie startować.

Mam taką natomiast propozycję. Moja serdeczna koleżanka jest zawodowym fotografikiem po PWSSP, mógłbym ją ściągnąć na forum do jury. Mielibyśmy bardzo fachową i obiektywną (osoba z zewnątrz) ocenę zdjęć.

Co do kolegi Bejdaka to mam trochę ambiwalentne odczucia (w sensie pozytywnym). Bo z jednej strony bardzo chciałbym żeby startował w konkursie (i on sam pewnie też, robi przepiękne zdjęcia), z drugiej strony widziałbym go jako przewodniczącego Jury konkursu (w końcu fachowiec co się zowie). Może więc nasz wielce szanowny Bejdak sam by się wypowiedział...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Racja. Ja osobiście chcę wystartować, choć terminarz konkursu pasuje mi powiedzmy sobie "średnio". Jestem też umieszczona w jury, co jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Zrezygnuje z udziału w jury. Tak będzie najlepiej, choć to ogromny zaszczyt. Dziękuję, ale rezygnuje z bycia członkiem jury.

Zdjęcia objęte konkursem muszą być wykonane między 23 czerwca, a 31 sierpnia 2008 r..

Zgadzam się, aczkolwiek wcześniej była mowa o dopuszczeniu prac archiwalnych. Jednak zgadzam się w zupełności, ograniczenie "zdjęcie musi być wykonane od..." jest w porządku.

Pierwotny regulamin ułożony przez Capricornusa jasno określał:

3.11. Zdjęcia należy przesłać do 15 września 2008 roku.

Co z tym? Dlaczego nastąpiła zmiana? Może jakieś wyjaśnienie? Bo rozumiem, że decyzja o tej zmianie została podjęta z jakichś racjonalnych powodów? :| Czy jest to decyzja ostateczna? Nie było nawet opcji przedyskutowania jej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

A nie lepiej po prostu wystawić ankietę i użytkownicy głosowaliby na swoich faworytów (czywiście nie wolno głosować na siebie)? Ewentualnie jury mogłoby roztrzygać sprawy remisowe i pilnować porządku w konkursie i czy wszystko przebiega zgodnie z "prawem"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

W takiej sytuacji powinno być raczej głosowanie na fotografie, by uniknąć głosowania na osobę :wink: Myślę jednak, że pomysł z jury jest najlepszy i tak powinno zostać. Przecież jest kategoria: "Nagroda publiczności". Pod tym względem jest moim skromnym zdaniem wszystko w porządku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Postaram się o nagrody książkowe od historycznej księgarni.

Jarpen, jakbyś miał z tym duże problemy, to daj znać, spróbuję Ci w wolnej chwili pomóc. Macie ciekawą ideę konkursu, więc warto byłoby, by najlepsi uczestnicy dostali choćby po książce. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

Witam

Chwilowo nie miałem dostępu do Internetu (a propos fotografii – robiłem zdjęcia na ślubie), więc wypowiadam się dopiero teraz.

W kwestii retuszu jestem zdecydowanie na nie. Ja sam mam lustrzankę analogową i jeśli chcę tu umieścić jakieś zdjęcie, to muszę zeskanować klatkę ze slajdu / negatywu i nie prezentuje się ona już tak dobrze, jak powinna. Przede wszystkim kolory nie odpowiadają oryginałowi a nasycenie barwami jest często przekłamane. W tej kwestii jestem zdania, że jakakolwiek ingerencja sprawia, że mamy do czynienia z grafiką komputerową a nie fotografią, która jest zapisem postrzeganego świata.

Co do głosowania, to jestem za, ale proponuję skalę od 1 do 10 stopniowaną co 1, lub od 1 do 5 ze skokiem 0,5. Proponowana przez Admina skala jest moim zdaniem mało użyteczna ze względu na małą liczbę możliwych ocen. Mogą się wtedy zdarzyć sytuacje, gdzie będzie brakowało oceny, bowiem praca jest lepsza od ocenionej na 3, ale gorsza od innej ocenionej na 4.

Co do opisu prac, to proponuje sam tytuł, miejsce i datę wykonania, ale bez autora, co zapobiegnie posądzeniom o stronniczość.

Muszę jeszcze przemyśleć kwestię swojego uczestnictwa w konkursie. Jeśli ktoś miałby mnie krytykować za to, ze jednocześnie startuje i oceniam, to wolę uniknąć takiej sytuacji.

Do fachowości mi wiele jeszcze brakuje, ale pewne doświadczenie w temacie mam. Jeśli jednak widzicie mnie w roli przewodniczącego, to mogę być drugim przewodniczącym na równi z Pancernym, ponieważ uważam, że należy mu się ta funkcja z racji pomysłu samego konkursu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Postaram się o nagrody książkowe od historycznej księgarni.

Jarpen, jakbyś miał z tym duże problemy, to daj znać, spróbuję Ci w wolnej chwili pomóc. Macie ciekawą ideę konkursu, więc warto byłoby, by najlepsi uczestnicy dostali choćby po książce. :wink:

Dziekuje za propozycje to bardzo mile : ), ale poradzimy sobie. Wystapilem juz do zaprzyjaznionej ksiegarni internetowej o ksiazkowe nagrody. Wystapilem lub wystapie do kilku istytucji i mediow o patronat nad Konkursem. Ale na ewentualna wspolrace jestem jak zawsze otwarty.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Zdjęcia objęte konkursem muszą być wykonane między 23 czerwca, a 31 sierpnia 2008 r..
Pierwotny regulamin ułożony przez Capricornusa jasno określał:

Cytat:

3.11. Zdjęcia należy przesłać do 15 września 2008 roku.

Co z tym? Dlaczego nastąpiła zmiana? Może jakieś wyjaśnienie? Bo rozumiem, że decyzja o tej zmianie została podjęta z jakichś racjonalnych powodów? :| Czy jest to decyzja ostateczna? Nie było nawet opcji przedyskutowania jej...

Jak z tymi terminami w końcu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.