Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Mój ulubiony film to...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Star Wars, ale tylko ta pierwsza trylogia

"Helikopter w ogniu"

"Czarny kot, biały kot"

"O jeden most za daleko"

"Najdłuższy dzień"

"Stalingrad"

"Dzień Świra"

"Rejs"

trylogia Karguli i Pawlaków

"Władca Pierścieni"

"Jak rozpętałem II WŚ"

"Leon Zawodowiec"

"Skrzypek na dachu"

"Lot nad kukułczym gniazdem"

"Joe Black"

"Lista Schindlera"

"Upadek"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
"Karol-człowiek,który został papieżem"

Jest to najgorszy film jaki w życiu widziałem (a trochę ich było :roll: )w kinie zasnąłbym już w 2/5 filmu gdyby nie niewygodne fotele ,ale rozumiem ,że to że względu na papieża tak wysoka ocena,a nie sam film.

Moja lista:

"Persona"

"Siódma pieczęć"

"Szepty i Krzyki"

"Reqiem dla snu"

"Tytus Andronicus"

"Wstręt"

"Tam, gdzie rozną poziomki"

"Casablanca"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Co do "Karol..." - nie oglądałem, ale oglądałem drugą część czyli "Karol, papież który pozostał człowiekiem". Nie taki zły, ale gorszy od filmu "Jan Paweł II" (bodajże tak się to nazywało). Zresztą - trochę trudno w dwu, trzy, czy czterogodzinnym filmie umieścić 27 lat.

Moje ulubione filmy:

- Zemsta Sithów (muzyka nawet, nawet, to co lubię najbardziej w SW - pojedynki na miecze świetlne - najlepsze ze wszystkich trylogii, no i ta mroczność, klimat i w ogóle),

- Imperium Kontratakuje (za bitwę o Hoth, muzyka - zwłaszcza w czasie zamrożenia Hana - dobra, bardzo dobry pojedynek Vader vs Luke - najlepszy w całej starej trylogii),

- Powrót Jedi (muzyka chyba najlepsza w całym SW - zwłaszcza w czasie pojedynku Vader vs Luke po "Skoro ty nie przejdziesz na Ciemną Stronę, może zrobi to ona" - "No!!!". Bitwa o Endor bardzo dobra, no i Ewoki :) ),

- Mroczne Widmo (za Darth Maula, za muzykę, zwłaszcza w czasie pojedynku Maul vs Jinn & Kenobi - to "tututututututututuutut", a potem "Aaaaaaaa" :) - wyścig jako taki, ale wolę sceny z udziałem mieczy świetlnych),

- Atak Klonów (nudne trochę sceny Padme & Anakin, muzyka leci wówczas taka jakby to nie było SW. Ale lubię ten film za wypowiedzi Obi - Wana ("Ech, nie lubię latać"), walki z Jango Fettem, bitwę o Geonosis, no i pojedynek Dooku vs Yoda & Kenobi & Anakin),

- Nowa Nadzieja (sceny z udziałem Owena i Beru Lars są nudne, fajnie jest na początku gdy Vader wkracza na statek Lei, potem także ratowanie Lei, pojedynek Kenobi vs Vader - choć chyba najgorszy w całej trylogii - a także bitwa o Yavin IV),

- Leon Zawodowiec (za klimat, strzelaniny i samego Leona),

- Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (za Deppa, pojedynki, no i też "Na to nie zasłużyłem" :) ).

Chyba tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
- Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (za Deppa, pojedynki, no i też "Na to nie zasłużyłem" :) ).

Chyba tyle.

W drugiej części , gdy znaleźli serce Dayvego Jones'a , gdy Wiliam i Norington walczyli na kole młyńskim , a Jack uciekał z sercem powiedział " Trzymam za was kciuki chłopcy " Jack to ogólnie bardzo śmieszna postać .

A oto moja lista ulubionych :

- Władca Pierścieni ( cała trylogia , szczególnie sceny oblężenia Helmowego Jaru , szarża Olifantów , dialogi Legolasa i Gimliego )

- 7 krasnoludków ( wersja polska , Inteligentny Bogdan wymiata na całej lini :) )

- Piraci z Karaibów ( głównie za rolę Depp'a )

- Star Wars ( szczególnie Zemsta Sithów za efekty specjalne i Imperium Kontratakuje za muzykę )

- O jeden most za daleko ( najlepszy o tematyce II WŚ wg. mnie )

- Szeregowiec Ryan ( tylko pierwsze 10 min , potem są tzw. dłużyzny )

- Świadek Koronny i serial Odwróceni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jest tego trochę.

- Miasteczko Twin Peaks i wszystko, co się z nim wiąże - serial plus film kinowy

- Pluton

- Podziemny Krąg

- Czas Apokalipsy

- Zagubiona autostrada

- Lęk pierwotny

- Transformers The Movie (1986 - wersja animowana)

- Łowca Jeleni

- Siedem

- Ojciec chrzestny

- Milczenie Owiec

- Terminator

- Terminator II

- Mulholland Drive

- Ojciec chrzestny II

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Za linią wroga"

"300"

"Deja Vu"

"Pojutrze"

"Wojna Światów"

Z komedii świetne filmy to:

"Shrek" (najlepsza pierwsza część)

"Straszny film" (3 i 4)

"The Longest Yard"

"Czyściciel"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

-"Skazani na Shawshank"

-"Stalingrad"

-"Helikopter w ogniu"

-"American Pie 1 i 2" :)

-cała "Kompania Braci"

-"Pulp Fiction"

-"Forrest Gump"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Pierwsza piątka:

Aguirre Gniew Boży - Nie ma tu dużo szybkiej akcji czy błyskotliwych dialogów, jest za to niepowtarzalny i przytłaczający klimat, na który składają się przede wszystkim hipnotuzująca muzyka Popol Vuh i kapitalna gra aktorska Klausa Kinskiego, który w Gniewie Bożym przechodzi samego siebie. Niesamowity film.

Żywot Briana - Pythoni w szczytowej formie, scena na końcu jako radośnie sobie śpiewają "Always look on the bright side of life" wisząc na krzyżach - cudeńko ;)

Pulp Fiction - nie ma co się rozpisywać po prostu film kultowy, pozbawiony słabych punktów, świetny pod każdym względem.

Donnie Brasco - imho najbardziej prawdziwy i realistyczny film o Mafii jaki kiedykolwiek nakręcono, nie tylko dlatego, że jest oparty na faktach. Zupełne przeciwieństwo bajeczki pt. "Ojciec Chrzestny, tutaj gangsterzy są gangsterami a nie "mężami honoru" pokroju Vita Corleone.

Clerks - debiut i najlepszy film Kevina Smitha. Tak jak Pulp Fiction - kultowy 8)

Poza tym: Prawdziwy Romans, Urodzeni Mordercy, Barry Lyndon, Helikopter w ogniu, Gladiator, Święty Graal Monty Pythona, Goodfellas, Job, Wściekłe Psy, Dzień Świra oraz parę innych, których w tej chwili nie pomnę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

;) "Żywot Briana", "Święty Graal" i "Sens Życia" (cały Monty Python)

:arrow: "Helikopter w ogniu"

:arrow: "Dzień Świra"

:) "Piraci z Karaibów" wszystkie trzy części lubię, ale pierwszą najbardziej.

:) "Wróg u bram"

:) "300"

:) "Dobry rok" przy tym filmie jakoś efektywnie odpoczywam.

:) "Leon Zawodowiec"

:arrow: "Dziewiąte Wrota" :twisted:

:arrow: "Jak rozpętałem II. Wojnę Światową"

Jak na razie tyle mi się przypomniało... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Nieśmiertelny I i III część

Ostatni Monikanin,

Waleczne serce,

Rob Roy,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Braveheart, Ostatni Mohikanin, Wróg u Bram, Jak Rozpętałem II Wojnę Światową, Patriota oraz ekranizacja "Na zachodzie bez zmian" przypadła mi do gustu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Władca Pierścieni

Efekt motyla

Trzynaście duchów

Królowa potępionych

Green Street Hooligans

Teksańska masakra piłą motorową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.