Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Od 1998 roku, na polach grunwaldzkich, w rocznicę bitwy pod Grunwaldem, odbywa się inscenizacja odbytej tu największej bitwy średniowiecza.

Około 3000 miłośników, zapaleńców średniowiecza z całego świata, odtwarzają na oczach około 100 tysięcy widzów w jak najdrobniejszym detalu, ducha tamtej epoki.

Miał ktoś zaszczyt obserwować to wydarzenie? Jakie wrażenia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Ja byłam cztery lata temu i mi się podobało. Bitwa jest cudna! Nie wiem jak sprawy wyglądają teraz, ale parę lat wcześniej szczęściarzem był ten, komu udało się dostać do miejsca obozowania bractw, bo niestety wejścia tam były limitowane :P

Wybrałabym się i w tym roku, ale niestety pracuję i w związku z tym jedyną inscenizacją na którą mogę sobie pozwolić jest ta w Brochowie.

PS> Jak ktoś się wybiera na Grunwald to niech zaopatrzy się koniecznie w krem z wysokim filtrem i czapkę albo nawet parasolkę (słońce nad polami Grunwaldu praży nie gorzej niż nad Bałtykiem) i duży zapas picia, bo ceny zbijają z nóg ;)

[ Dodano: 2008-07-11, 09:23 ]

A, no i oczywiście lornetkę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jutro na TVP2 ma być na żywo relacja z bitwy, jeśli będzie przeprowadzona tak jak z meczu piłkarskiego z jakąś fajną narracają, ze zdjęciami z góry z helikoptera etc., to będzie super, mam nadzieje, że będzie można sobie to fajnie obejrzeć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jutro? Sorki albo ja mylę daty albo bitwa jakoś jest szybciej? Jeśli jest szybciej to dlaczego przecież Bitwa pod Grunwaldem to 15 lipca a jutro jest 12 lipca. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Jutro? Sorki albo ja mylę daty albo bitwa jakoś jest szybciej? Jeśli jest szybciej to dlaczego przecież Bitwa pod Grunwaldem to 15 lipca a jutro jest 12 lipca. :D

Jutro jest weekend, wolne i więcej ludzi może przybyć na inscenizację. Proste ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Aha... czyli mamy spór w doktrynie. W TVP2 zapowiadali tą bitwę, jakoś tak o 12:30 jeśli dobrze pamiętam, ale w sumie racja lepiej zrobić w sobotę kiedy jest czas niż w tygodniu : ) Ktoś z was się wybiera?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Już od kilku lat wybieram się na tę imprezę, ale zawsze coś wypadnie. Zawsze planowałem być na miejscu być już w piątek, wynająć w pobliżu jakiś nocleg (ewentualnie, rozbić namiot) i do niedzieli buszować po obozie rycerskim, znów spróbuję za rok ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ciekawe, czy znowu beda narzekania na braci ze Wschodu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Ciekawe, czy znowu beda narzekania na braci ze Wschodu...

Znowu ich pomieszali z naszymi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.