Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Co możesz powiedzieć o Hitlerze?

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

ewusz: to nie jest tak - to że obecnie mamy dostęp do internetu i wiadomości pojawiają się natychmiast i wiele innych rzeczy jest on line, nie zmienia tego ze istnieje milion serwisów gdzie jedna konkretna sprawa będzie przedstawiona na milion sposobów, a i tak największą popularnością ciesza się gazety typu "Fakt" czy "Twoje imperium". Wniosek - zawsze istnieje ogromna liczba osób dla których najwyraźniejszą informacją jest informacja najprostsza: problem - ocena - winny, wszystko zawarte w jednym zdaniu. Dziś taka osoba jak AH mialaby o wiele większą możliwość oddzialywania [patrz Chiny].

Poza tym - patrz inaczej na przemówienia adresowane do "Sejmu"; "Senatu" czy innego gremium politycznego a do zwyklego Schmidta który stoi w kurtce, butach i ma pensję nieco mniejszą niż średnia krajowa, wieczorkiem wypije halbę piwa i td. AH umial dotrzeć do obu tych sfer, Bismarck do jednej. Oceniając po skuteczności przemówień - AH byl znacznie lepszym mówcą docierającą tam gdzie chcial dotrzeć do tych zwyklych ludzi na parteitagach lub "Dniu Piwa" gdzieś w Neu Stadt am Rhein potrafil też dotrzeć do "elit" na znacznie wyższych poziomiach umyslowych na spotkaniu z szefami zakladów i koncernów przemyslowych. AH byl rewelacyjnym mówcą. Goebbels - to sprzedanie jego wizerunku jako idealnego tam gdzie nie byl: wygląd, traktowanie kobiet, przeciwników politycznych i tp.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewusz   

Być może masz swoją rację :P Tylko ja nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że osoba, która rozpętała tak wielki kataklizm jakim była II WŚ powinien reprezentować ciut więcej niż Adolf Hitler. Ja nie widzę w nim nic szczególnego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

[recepta uproszczona] do teatrum pt: "Jak rozpętać kolejną wojnę światową" bylo potrzebnych kilka ról. Wśród nich:

- Kryzys [nieżyjący brat Ramzesa w/g Teya] - był i to potężny

- sfrustrowane otoczenie [patrz. spoleczeństwo] - bylo

- zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne sprawiające, ze ów Kryzys w oczach sfrustrowanego społeczeństwa byl jeszcze większy [patrz: Traktat Wersalski...]

- obojętność ówczesnych decydentow w traktowaniu tego co się działo powyżej [patrz: polityka appeacement'u]

- jeden sprytny facet z pomagierami który będzie krzyczał : ja wiem jak to zrobić, wiem kto jest winny, i znam drogę do raju [jest]

- jeden pomagier - Szara Eminencja - też jest - tow. Stalin.

Reszta to już dzialania owego faceta i pomoc reszty. Wszystko bylo i udalo się - wojna zostala wywolana.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja nie widzę w nim nic szczególnego...

Nic szczególnego? Czyli wiekszość ludzi jest jak Hitler?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kamilson   
mam jedno zapytanie: film "Upadek" który był rzekomo oparty na faktach i który obrazuje ostatnie kiladziesiąt godzin życia Adolfa. Nuruje mnie jedna rzecz - w filmie tym ukazano Adolfa jako człowieka chorego na chorobę Alzheimera.

Gdzieś kiedyś czytałem że Adolf był uzależniony od narkotyków - czy to prawda ?

http://lechu44.wrzuta.pl/audio/asradQVdgJb/smierc_hitlera tu jest jakaś mowa o narkotykach hitlera w radiu ZET

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

kamilson: tak napradę lista chorób na jakie cierpiał, lub mógł cierpieć Adolf Hitler jest conajmniej długa i możemy jedynie przypuszczać, oberwując jego zachowanie, modyfikowane coraz bardziej specyfikami podawanymi przez dra Morella. Co więcej pewne objawy dwóch różnych chorób mogły się nakłądać, albo jedna - silniejsza - mogła "przyćmiewać" drugą - słabszą.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewusz   

Pisząc "NIC SZCZEGÓLNEGO" chodziło mi tylko o to, że on był zwykłym zakompleksionym człowieczkiem, czy można mówić o Hitlerze, że miał jakiś talent??? No powiedzmy, że potrafił ładnie malować, ale ponadto to czy był to człowiek "na poziomie?" czy on coś sobą reprezentował? To był taki Wiśniewski tamtych czasów, dał ludziom to za czym tęsknili, czego pragnęli ... Poza tym był chyba nawet bardziej przeciętny niż inni...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
hodziło mi tylko o to, że on był zwykłym zakompleksionym człowieczkiem

Ciężko mi mówić o tak charyzmatycznym człowieku 'zwykły'. Czy chęć wymordowania wszystkich 'gorszych ras' i zaczęcie tego uważasz za przeciętne czyny każdego człowieka ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewusz   

Nieprzeciętna to była jego nienawiść do tego, że ktoś może być inny, a ja naprawdę nie widzę w nim nic szczególnego... Trafił na doskonałe czasy, więc mógł zrealizować tą swoją chęć mordowania wszystkiego... Ale sam tego nie dokonał, zgromadził grupę równie sfrustrowanych ludzi co on, chętnych do pomszczenia traktatu wersalskiego i rozpętał piekło... Hitlerem mógł być i Goering i Goebbels i Himmler... Trafiło na niego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z tych ludzi które go nienawidzą. Także nie jestem taką która jego popiera. Ale nie mysle jak niektórzy że on byl ''Diabłem". Adolf takim był,bo życie go takim zrobilo,przecież ojciec go pił,widział jak pjany ojciec gwałcił matkę itd. Co do jego nienawiści do Żydów,to bylo za dużo. Pewnie gdy w Niemczech wtedy było tyle Żydów to by każdy Niemiec zechciał by ich osunąć.

Co do Hitlera,to mogę powiedzieć ze mi jego szkoda. Miał przecież tyle pięknych stron: byl najlepszym mówcą,ślicznie zachowywał sie z kobietami itd. Myśle ze gdybym byłam Niemką w owe czasy to bym napewno bym chciala aby taki męzczyzna byl obok mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pewnie gdy w Niemczech wtedy było tyle Zydów to by każdy Niemiec zechciał by ich osunąć.

Nie, nie każdy. I nie można go usprawiedliwiać/tłumaczyć tym, że ktoś inny i tak by to zrobił.

Adolf takim był,bo życie go takim zrobilo

Każdego życie na coś robi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem z tych ludzi które go nienawidzą. Także nie jestem taką która jego popiera. Ale nie musle jak niektórzy że on byl ''Dabłem" Adolf takim był,bo życie go takim zrobilo,przecież ojciec go pił,widział jak pjany ojciec gwałcił matkę itd. Co do jego ninawiści do żydów,to bylo za dużo. Pewnie gdy w Niemczech wtedy było tyle Zydów to by każdy Niemiec zechciał by ich osunąć.

Co do osolistości Hitlera,to mogę powiedzieć ze mi jego szkoda. Miał przecierz tyle pięknych stron: byl najleprzym orsatore,ślicznie zachowywał sie z kobietami itd. Myśle ze gdybym byłam Niemką w owe czasy to by m napewno bym chciala aby jaki męzczyzna byl obok mnie.

Pijaństwo ojca może być powodem drogi w dół, jak i powodem do odbicia.

Nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Nie był najlepszym orsatore, był zręcznym populistą.

Wobec jakich kobiet?

Wszystkich?

Tych co szły do Auschwitz również?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Secesjonisto, od takich uwag są panowie na zielono(w tym wypadku FSO i mch90). ;) I radzę im to zostawić.

Witam koleżankę na Forum. :)

A Hitler? Sądzę, że nie można usprawiedliwiać jego czynów przeszłością. Hitler, który pisał Mein Kampf, był już w pełni ukierunkowany. Ale na pewno polityka nienawiści wobec Żydów nie narodziła się w nim ot tak, sama z siebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Justyna222: Hitlera jako osobę którą znany wykreowala sytuacja - zarówno życiowa [fakt brutalnego zachowania się takiego a nie innego względem kobiet, należy traktować troszkę inaczej niż obecnie - takie czasy] jak i to co dzialo się już potem w samych Niemczech. Zwróć uwagę, że jego idee i rozwiązania byly proste, wskazujące winnych i twierdzące, że po usunięciu winnych zmieni się wszystko. Na arenie międzynarodowej winni byli wszyscy którzy zasiadali po drugiej stronie stolów rokowań w Wersalu [i tu mial trochę racji], w kraju zaś - Żydzi. Fakt, że byl dobrym mówcą wiecowym jeszcze ulatwial mu przekonanie sluchaczy, podobnie jak to, że okres przejęcia wladzy przypada na czas Wielkiego Kryzysu, kiedy to nastroje ludzkie radykalizują się znacznie.

secesjonista: czasem na Discovery można pooglądać programy w których wypowiadają się stare osoby, mające w latach 30 tych po kilkanaście lat - one naprawdę byly nim oczarowane, one naprawdę byly przekonane do tego co mówil, one naprawdę osiagaly szczyty uniesień jeśli spojrzal na nie, a nie daj Boże dotknąl jej / jego samego / samej... On byl idealem, wcieleniem Boga na ziemi. My tego czasem nie rozumiemy, lecz by nie szukać daleko - są populiści [u nas niechby i Lepper] przedstawiający prostą bialo - czarną wizję świata, gdzie jest porządek a wszystko jest jasne i proste - i tak samo się dziwimy jak można wierzyć takiej osobie, jak można ją popierać...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.