Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Albinos

Odeszli...

Recommended Posts

Narya   

Zmarła Pani Profesor Świderkówna, a ja o tym nie wiem? :shock: Z bólem w sercu dowiedziałem się od Ciebie, Albinosie o tym. ;)

Wybaczcie, ale muszę to napisać: Cześć jej pamięci! [*] Papirologia straciła jednego z najwybitniejszych jej naukowców!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

W niedzielę 21 września w szpitalu w Genewie zmarł Wacław Micuta "Wacek". Do konspiracji został wprowadzony przez Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Od 1940 instruktor w Szarych Szeregach, więziony przez gestapo, w Powstaniu Warszawskim dowódca plutonu pancernego "Wacek". Po wojnie pracował w ONZ, był także założycielem instytutu REDl w Genewie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Informacja sprzed dwóch miesięcy, ale dopiero co się dowiedziałem. W dniu 25 sierpnia zmarł Stanisław Michał Lipski "Staszek", członek ODB (Orlęce Drużyny Bojowe albo też Orlęca Dywersja Bojowa), żołnierz KeDywu, w Powstaniu Warszawskim żołnierz kompanii "B-3" pułku "Baszta". Autor książki Walczący Mokotów. 57 dni szperacza „Staszka”, rzeźbiarz (wyrzeźbił m.in. figurę z alegoriami w Ogrodzie Saskim, amorki w pałacu wilanowskim, rzeźby na attyce pałacu Branickich, rzeźby na dworze Artusa w Gdańsku, głowy Mickiewicza, Chopina, Piłsudskiego, Rebalais, Don Kichota, Sancho Pansy, Andrzeja Szczepkowskiego w roli Sułkowskiego, kilka wersji pomnika Powstania Warszawskiego czy też pomnik żołnierzy "Miotły" na Powązkach), malarz a nawet i bokser.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andreas   

Może w złym temacie napiszę, jeśli tak, to przepraszam.

Dziś w wieku 99 lat zmarła w Toruniu generał profesor Elżbieta Zawacka, jedyna kobieta wśród cichociemnych, przekraczała europejskie granice ponad 100 razy, zawsze z prawdziwym imieniem i fałszywym nazwiskiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Dnia 20 stycznia 2009 roku w Legnicy zmarła Aldona Rymsza "Aldona", sanitariuszka V Brygady Wileńskiej majora "Łupaszki", żona Antoniego Rymszy "Maksa". W oddziale od '43. W tym roku 29 czerwca skończyłaby 88 lat.

Cześć Jej Pamięci!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bryśka   

W zeszłym tygodniu niestety dokładniej daty na razie nie znam..zmarł we śnie Michał Ziółkowski więzień Kl Auschwitz numer 1055.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Niemal równo miesiąc temu, 22 stycznia, zmarł generał Stanisław Karolkiewicz "Szczęsny". Żołnierz AK, WiNu, od 1985 roku kierował Fundacją Ochrony Zabytków, był współzałożycielem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Miał 90 lat.

http://www.wprost.pl/ar/151973/Pogrzeb-Sta...-Karolkiewicza/

http://www.drohiczyn.pl/index.php?id=1&n_id=796

Cześć Jego Pamięci!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1234   

Wracam z pogrzebu ppor. Antoniego Zwolaka, ps. Huczwa. Pochodził z Dzierążni, przed wojna harcerz, członek ZWZ, potem przeszedł do BCh, uczestnik Powstania Zamojskiego, brał udział w akcji na Janówkę i w bitwie pod Zaborecznem. W 1944 aresztowany przez NKWD, osadzony w Zamku Lubelskim i wywieziony do obozu Borowicze-Jogła, skąd wrócił w 1946, ukończył prawo na KUL i etnografię na UMCS, pracował w wielu instytucjach na terenie całej Polski, pod koniec życia osiadł w Górze Puławskiej, członek Stowarzyszenia Żołnierzy BCh, Związku Sybiraków i mimo wieku aktywny działacz PSL.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

W dniu 21 marca w Suchedniowie w wieku 89 lat zmarł st. sierż. Henryk Dąbczyński "Kruk". W 1943 r. w II Zgrupowaniu Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury", w '44 w 3. kompanii 1. Batalionu 2. Pułku Piechoty Legionów AK.

Cześć Jego Pamięci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.