Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Periodyk jaki czytam to:  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Polityka
      7
    • Wprost
      10
    • Newsweek
      6
    • Przekrój
      0
    • Focus
      4
    • Wiedza i życie
      1
    • CDA/Click ect.
      1
    • Pani Domu/Tina/Naj ect.
      0
    • Auto Świat/Motocykl ect.
      0
    • Angora
      4
    • Inny jaki?
      5


Rekomendowane odpowiedzi

W polsce jest wiele periodyków. Ja z nich najczęściej czytam Polityke ponieważ jak sam tytuł mówi jest o polityce, którą się interesuje i sam w parti jestem... Wiadomo także diabeł twki w szczegółach, a tam jest jeden istotny - Rysunki Andrzeja Mleczki :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

Zagłosowałam na CDA - chociaż brakuje mi CLICKA! - tam też "najeżdżają" na politykę naszą genialną :lol: poza tym - czytając właśnie o grze, czy wstępniak lub odp. na listy oraz podpisy pod obrazkami - czasem można się dowiedzieć przez przypadek, co genialnego działo/dzieje/będzie się dziać w polityce... :wink:

Najbardziej podopał mi się chyba opis Randalla oraz Froggera polityków w odpisie na zapytanie w dziale listy - użyli tylu słów [nie wulgaryzmów], kim są panowie-politycy - że aż sobie przepisałam to :)

Zresztą - Newsweek też jest dobry - piszą, nie obawiając się "zagrożenia" - ponieważ to amerykańska gazeta :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Ja glosuje na Wprost . Ten tygodnik cenie przede wszystkim na roznorodnosc tematow opisywanych w nim i za profesjonalne opisywanie afer kryminalno-politycznych . Dziennikarze Wprost czesto sami prowadze dochodzenie dziennikarskie przez co podpieraja swoje tezy dobrymi argumentami.

Ponadto jest kilka innych - pozytywnych aspektow tej gazety np. felietony Pani Domagalik ,ktore czytam z ogromnym zainteresowaniem .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Czytajac gazete nie patrze na przeszlosc jej wlascicieli czy redaktorow naczelnych ale na jej tresc - a ta akurat we Wprost jest dobra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czytajac gazete nie patrze na przeszlosc jej wlascicieli czy redaktorow naczelnych ale na jej tresc - a ta akurat we Wprost jest dobra.

Z tych samych pobudek czytam Polityke :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam "Wiedzę i życie". Ciekawa gazeta, w której każdy naukowiec-amator znajdzie coś dla siebie. Polecam artykuły dotyczące archeologii. Czasopismo organizuje co jakiś czas konkursy, a ja jestem laureatem jednego z nich. Dotyczył budowy egipskich piramid, a nagrodą była "Piramida" produkcji BBC.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andrzej   

Ja najczęsciej czytam OZON ... ale nie ma go uzględnionego w ankiecie więc nie zagłosowałem. A tak oprócz niego to pozostałe czytam od czasu do czasu jak znajde coś ciekawego w nich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Zdecydowanie "Wprost". Powodów jest kilka. Bardzo zróżnicowana tematyka (świetne artykuły), genialne rysunki Sawki, felietony Rybińskiego i Skiby oraz dział "Z życia koalicji, z życia opozycji" Mazurka i Zalewskiego. Jeśłi chodzi o pozostałe to zdarza mi się przejrzeć czasem "Przekrój" i "Newsweeka", ale to tylko czasem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Czytać, choć możę lepszym słowem jest przeglądać :wink:, lubię kilka z wymienionych tygodników. Kiedy jakoś wyjątkowo mi się nudzi, idę sobie do Empiku w pobliskim centrum handlowym "Galaxy", biorę gazety i czytam... Dobry sposób na zabicie czasu, a i dowiedzić się dużo można :wink:

Kiedyś kupowałem tygodnik "Ozon", ale niestety w lipcu 2006 roku pismo przestało się ukazywać :( A musze przyznać, że naprawdę miło się czytało. Był w miarę obiektywny (mimo, że dość naturalny odchył na prawo). Raczej opisywali niż krytykowali czy pouczali. Mieli ciekawe analizy, fajny dział społeczny. No, ale najlepszy w tej gazecie był dodatek satyryczny. Kiedy czytałem "Siarkazm", turlałem się ze śmiechu po całej podłodze :mrgreen: Genialny, szczególnie sondy i "skrzynka pocztowa" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Inne tygodniki:

:D Newsweek - czasami czytuje, często przeglądam. Moim zdaniem najbardziej obiektywny (nie kojarzę go z żadną stroną). Najczęściej ma jeden czy dwa ciekawe artykuły i thats all. Reszta mniej ciekawa... Ale plasuje się na trzecim miejscu...

:( Przekrój - kiedy dostałem w swoje łapska pierwszy numer "Ozonu" określiłem go jako "prawicowy odpowiednik" właśnie tego pisma. Czyli "Przekrój", to raczej tygodnik opisujący niż komentujący. Dużo ciekawostek, ale kiedy zabierają się za politykę to już gorzej. Odchył lewicowy widoczny.

:wink: Polityka - no tu wieje nudą i Janiną Paradowską :wink: Artykuły raczej nieciekawe, a jak już temat ciekawy to tendencyjny (zawsze się okarze, że prawica to radykały a tylko lewica w gruncie rzeczy jest ok). Prym w tym wiedzie wspomniana pani Janina. Nie lubię też Jacka Żakowskiego, który uważa się chyba za najwybitniejszego dziennikarza w dziejach ludzkości... Nie lubię, ale przejrzeć mogę :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Hmm... Ja czytam strasznie dużo ( nie wiem czemu xD ) i na różne tematy... ale najczęściej to

:D Polityka właściwie nie wiem czemu :P Czytam bo jest w domu

:( Newsweek tak samo jak z Polityką :]

:wink: Wprost dział " życia koalicji/opozycji" potrafi podsumować wszystko z rozsądną dozą humoru

:wink: CDA ! Jedna z najlepszych gazet na rynku. Dowcipne komentarze, ciekawe choć tendencyjne recenzje i niezapomniany dział AR :wink:

Kiedyś kupowałem tygodnik "Ozon", ale niestety w lipcu 2006 roku pismo przestało się ukazywać :( A musze przyznać, że naprawdę miło się czytało. Był w miarę obiektywny (mimo, że dość naturalny odchył na prawo). Raczej opisywali niż krytykowali czy pouczali. Mieli ciekawe analizy, fajny dział społeczny. No, ale najlepszy w tej gazecie był dodatek satyryczny. Kiedy czytałem "Siarkazm", turlałem się ze śmiechu po całej podłodze :mrgreen: Genialny, szczególnie sondy i "skrzynka pocztowa" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

O i tutaj muszę się pochwalić :wink: Pierwszym redaktorem "Ozonu" był Dariusz Rosiak, który jest przy okazji moim wujkiem :] W związku z czym Ozon był dostarczany za free, ale trzeba przyznać że było to bardzo poczytne... Niestety reklama nie wypaliła, za mało osób kupowało no i.... a prywatnie wujaszek jest bardzo spokojnym i rozsądnym człowiekiem :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Pierwszym redaktorem "Ozonu" był Dariusz Rosiak, który jest przy okazji moim wujkiem (...) a prywatnie wujaszek jest bardzo spokojnym i rozsądnym człowiekiem :(
Nie pozostaje mi więc nic innego, jak tylko pogratulować wujka :D Z tego co wiem Dariusz Rosiak pisze głównie w dzienniku "Rzeczpospolita", gdzie mam z nim do czynienia. Lubię czytać jego teksty i choć nie zawsze się z nimi zgadzam, to jednak zawsze jego słowa są miłe dla oka i duszy 8)

Pozdrów wujka ode mnie i zapytaj, czy nie załatwi mi jakieś roboty w "Rzeczpospolitej" :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w tej ankiecie powinno być kilka opcji do wyboru…

Zaznaczyłam „Newsweeka”, bo to właśnie tą gazetę ostatnio czytam najczęściej. Przez jakiś czas kupowałam ją wraz z płytami „The best of Szkło Kontaktowe” i taki nawyk mi pozostał.

Przedtem kupowałam „Politykę”.

Sporadycznie kupuję (lub jest mi kupowany) „Focus.”

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.