Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Periodyk jaki czytam to:  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Polityka
      7
    • Wprost
      10
    • Newsweek
      6
    • Przekrój
      0
    • Focus
      4
    • Wiedza i życie
      1
    • CDA/Click ect.
      1
    • Pani Domu/Tina/Naj ect.
      0
    • Auto Świat/Motocykl ect.
      0
    • Angora
      4
    • Inny jaki?
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

A ja sobie "Wprost" czytam chociaż ostatnio jakby mniej mi się podoba ton wypowiedz,i ale ogólnie lubię ten styl pisania. Od czasu do czasu "Newsweek" jak mnie coś szczególnie zainteresuje to samo z Focusem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   

Najczęściej (bo codziennie ;) ) czytam Głos Wielkopolski - w pracy do śniadania jak ulał.

Prócz tego zacząlem czytać Ancient Warfare, a jak jestem u kolegi to zawsze przeglądam/ "czytam jak coś ciekawego jest" CDA.

Poza tym zastanawiam się czy nie wznowić prenumeraty "Wiedzy i życia" i "Świata nauki".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym periodykiem jest oczywiście www.ego.riki.pl ;)

Oprócz tego czytam głównie Wprost, chociaż ostatnio coraz rzadziej, bo przerzuciłem się na gazety codzienne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Wprost - moim zdaniem bije o głowe konkurencje. Jak już wspomniał Albinos, Mazurek&Zalewski oraz Rybiński rządzą. Newsweek jest jakiś miałki i bez charakteru, zaś Polityka to taka Wybiórcza tyle, że w wersji tygodniowej. Czyli zestaw poglądów i ludzi, których nie trawią i które budzą u mnie politowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czyli zestaw poglądów i ludzi, których nie trawią i które budzą u mnie politowanie.

To samo co dla mnie prezentuje Rzepa i Wprost.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię naukowe gazety typu Focus i Focus Historia (mam prenumeratę 8) 8) 8) )

Czasem jeszcze Wprost ale rzadko. A z takich Bruków to Super Expres ponieważ w Piątki jest chyba najlepszy program telewizyjny a w soboty jako dodatek są "tajemnice świata"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ja tam lubię naukowe gazety typu Focus i Focus Historia

Od kiedy to są naukowe gazety?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy to są naukowe gazety?

a nie są? Od zawsze chyba są naukowymi no sorry popularno-naukowe niech ci będzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
a nie są?

Nie są.

Od zawsze chyba są naukowymi no sorry popularno-naukowe niech ci będzie

Nie niech mi będzie, tylko to jest różnica pomiędzy pismem naukowym (jak choćby CQ), a popularnonaukowym (jak Focus Historia). Tego nie powinno się mieszać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jak choćby CQ)

Super. Tylko ze ja uczę się Angielskiego od 3 lat w szkole (2 godziny w tygodniu) więc moja znajomość Angielskiego to około 2/10. Więc muśże poczekać aby ta gazetę czytać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Super. Tylko ze ja uczę się Angielskiego od 3 lat w szkole (2 godziny w tygodniu) więc moja znajomość Angielskiego to około 2/10. Więc muśże poczekać aby ta gazetę czytać

A jaki ma to związek z faktem, iż Focus i jemu podobne to pisma popularnonaukowe, a nie naukowe? Zresztą w Polsce jest trochę pism fachowych, wystarczy trochę poszukać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.