Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Zwycięstwo w Powstaniu Warszawskim

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Gdyby Powstańcy wygrali, to Armia Czerwona by się z nimi rozprawiła. Tak czy siak Warszawa byłaby Stalina. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Zważywszy, że alianci nie walczyliby z Stalinem - swoim sojusznikiem i oddali mu Polskę, na dość długo. Powstańcy trafiliby tylko do Gułagu i na wywózki. Warszawa nie byłaby tak zniszczona. A Polska byłaby i tak komunistów.

Pytanie inne: jak długo przeżyliby powstańcy? :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Znaczy Czerwonoarmiści przystąpiliby do szturmu na Warszawę. :wink:

Wydaje mi się to niemożliwe. Jeżeli już mieliby podjąć jakieś kroki co do żołnierzy AK to zrobiliby to po cichu. Przecież nie mieli żadnego powodu, żeby atakować Warszawę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Albi, nie naciskaj mnie bo nie jestem dobry w historii alternatywnej. Tak, tylko rzuciłem hasło. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie wiem, czy po cichu można pozbyc się kilkunastu tysięcy powstańców. Trudno byloby sobie wyobrazić też, co zrobiliby Alianci, a zwłaszcza Rząd Emigracyjny, kiedy Sowieci aresztowaliby ''Bora''.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Albi, nie naciskaj mnie bo nie jestem dobry w historii alternatywnej.

Trzeba było o tym pomyśleć, zanim rzuciłeś hasło, a tak...

Tak, tylko rzuciłem hasło. :wink:

... ja tylko naciskam :twisted: .

Masz chyba jednak jakąś wizję, co by zrobili Rosjanie po zajęciu Warszawy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

[Narya medytuje nad wizją alternatywną po zwycięstwie PW] :wink:

Nie no, myślę, że Stalin doprowadziłby w dyplomacji, by alianci nie zmieniali swoich priorytetów co do jego planów wobec Polski. Alianci za namową Stalina zmusiliby rząd londyński do poddania Warszawy Armii Czerwonej. Powstańcy rozkazem Naczelnego otwierają bramy miasta. Armia Czerwona wkracza "wyzwalać" miasto i idzie dalej na Berlin. Za ACz idzie NKWD i Polska Lubelska. 95% entuzjastycznie wita komunistów (propaganda komunistów). NKWD "likwiduje" przeciwników politycznych i Powstańców, np. wywożąc do kołchozów czy Gułagu.Większe represje polityczne na ziemiach polskich i w Warszawie, a jednocześnie wzmocnione siły partyzanckie przez żyjących Powstańców. Niemców dawno oczywiście już nie ma w Warszawie i ich obrona na ziemiach polskich załamała się.

Koniec. Więcej nie wymyślę i tak mnie już wymęczyliście. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam,

Zakladając że Powstanie wygrywa, zakladamy że kierownictwo PW jest rozsądne i wie kiedy zacząć powstanie i kiedy je skończyć. Oznacza to też tyle, albo aż , że polityka wobec ZSRR jest inna, możliwe że w wersji nawet fińskiej. Podejrzewam, że nie daloby się zabić / wywieżć / zamknąć kilkudziesięciu tysięcy ludzi wyksztalconych mlodych chętnych.

Z tego powodu pisalem o stratach ludzkich kilka postów wcześniej.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

To historia alternatywna, dlatego możemy puścić wodze wyobraźni :wink:

Zakladając że Powstanie wygrywa, zakladamy że kierownictwo PW jest rozsądne i wie kiedy zacząć powstanie i kiedy je skończyć.

Możemy też założyć, że jest tak jak dowództwo myślało, czyli nie ma wielu Niemców w Warszawie, a posiłki nie zdążą przybyć i Powstanie kończy się po kilku dniach (tak jak to było w planie), potem wkracza Armia Czerwona, a my witamy ich jako gospodarze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
potem wkracza Armia Czerwona, a my witamy ich jako gospodarze.

A potem Armia Czerwona zacznie witać Nas jak gospodarze.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.