Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Estera

Jean Bodin

Recommended Posts

Estera   

Machiavelli jest uznawany za jednego z czołowych myślicieli i teoretyków władzy oraz polityki. Drugim ważnym w tej dziedzinie myślicielem był Jean Bodin. Czy znane są Wam jego poglądy? Czym różniły się od poglądów Machiavellego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estera   

Nikt jeszcze nie zaczął dyskusji. Zatem ja spróbuję ponownie ;)

Bodin napisał "6 Ksiąg o Rzeczypospolitej". Kładł nacisk na suwerenność władcy. Uważał, że poddani zrzekają się władzy na rzecz suwerena w zamian za poszanowanie własności. Poglądy jego zbliżone były do absolutyzmu. Może ktoś wie o nim i jego poglądach więcej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.