Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubiona postać historyczna...

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wasze ulubione postaci historyczne?

Ja najbardziej lubie Oktawiana Augusta chyba dlaczego mówić nie musze?

Podziwiam także Aleksandra Wielkiego, Władysława Jagiełło, Kazimierza Jagiellończyka i Jana Pawła Wielkiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

Moja ulubiona postać, to jakby nie patrzeć... Adolf Hitler.

Za to, jak doszedł do władzy, jak odpalił olbrzymią machinę, co rozpetał...

w10.jpg

Ciekawy też jest "Hajni" - Heinrich Himmler - "arcykat Europy"

HimmlerSpeech.jpghimmler_n.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ECHNATON, AMENHOTEP IV- jeden z władców XVIII dyn. w Egipcie. Przeprowadził rewolucję religijną wprowadzając monoteizm i wiarę w tarczę słoneczną Atona. Okres amarneński to najciekawsze czasy w historii Egiptu (moim zdaniem). Przeniósł stolicę z Teb do miasta zbudowanego od podstaw na pustyni Achet- Aton (Horyzont Atona). Jest postacią kontrowersyjną i wszyscy mają o nim odmienne zdanie. Wraz z żoną Nefretete założyli najszczęśliwszą rodzinę na świecie a po paru latach wszystko się rozpadło i powróciły dawne czasy.

echnaton_c530.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy też jest "Hajni" - Heinrich Himmler

hihi niezła ksywka ;)

Po dłuższym zastanowieniu - jak rzystało na dobrego Polaka - Bolesław Chrobry, choć nie ukrywam że popełnił kilka błędów. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
airman   

Hmmmm jedną z moich ulubionych postaci był Lew Trocki? Dleczego? Dlatego, że był świtnym mówcą, dlatego, że umiał sformowac w kilka miesięcy jedna z największych armii świata.

Jedyną rzeczą jaką bezwatpienia trzeba mu zarzucić to fakt, że nie obalił Stalina kiedy miał na to jedyną szanse!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Olimpias   

Moją ulubioną postacią oczywiscie jest Aleksander III Macedonski. Dlaczego ? Coz utrzymal w ryzach greckie polis, ponadto podbil cale państwo perskie. Znakomity wódz, wybitny strateg (udowodnił to pod Issos, Grannikiem Gaugamelą...), ambitny i nteligentny wladca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jedyną rzeczą jaką bezwatpienia trzeba mu zarzucić to fakt, że nie obalił Stalina kiedy miał na to jedyną szanse!

Stalin łądnie mu sie za to odwdzięczył-nie dosc ze Trocki uciekał do meksyku,to jeszcze go tam zabili - prawdopodobnie na polecenie Stalina :]

Moja ulubiona postac historyczna - J.Stalin :] jedyny zwycięzca II wojny światowej :P dopuki on był cała europa chodziła jak w zegarku...(po II wojnie oczywiscie :P )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hapu   

Moją ulubioną postacią historyczną jest Che Guevara, podziwiam go że był gotów poświęcić życie dla swoich ideałów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

cięzko wskazać jedną... Jeśli miałbym się zdecydować to w Polsce- Kazimerz Wielki na świecie J. Stalin niestety... nigdy wczesniej i nigdy później nie było osoby, która skupiałaby w swoich rękach taką władzę i miała tak ogromny wpływ na dzieje świata ( szkoda ze negatywny )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Moją ulubioną postacią jest Hannibal. Po prostu urodziłem się kartaginofilem i nic na to nie poradzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ZwieRZak   

oj sporo jest takich postaci... napewno Jan Paweł II Wielki

dalej jak wyżej Stalin

może jeszcze dodałbym paru dowódców z II wojny jak Patton czy Rommel.

jeszcze dożucił bym pare nazwisk ale wyszczególnie tylko Wernera von Brauna za cały wkład w rozwój ludzkości (niewnikajmy w jego prace dla III rzeszy)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną postacią jest Erwin Rommel dlatego, że był doskonałym dowódcą który nie raz dał popalić aliantą i potrafił do końca zachować honor co niestety doprowadziło go do samobójstwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Hetty Green zwana Czarownicą Wall Street(nowojorskiej giełdy)Kobieta, która po ojcu odziedziczyła 7,5 mln dolarów a swoim dzieciom zostawiła w spadku 100 mln dolarów. Jadała w restauracjach dania za 15 centów, wykłócała się o niższą cenę w sklepach, pieszo chodził po najtańsze pieczywo, brała darmowe jedzenie dla psa. Skąpa była do tego stopnia, że jej synowi amputowano nogę, gdyż nie chciała wziąć prywatnego lekarza i kilka godzin szukała lekarza darmowego.

Jej to wszyscy Szkoci i poznanianie razem wzięci nie dorównaliby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.