Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubiona postać historyczna...

Rekomendowane odpowiedzi

Stefan Kisielewski - nie widzę powodu by uzasadniać.

;)

Mirosław Dzielski - takoż.

Józef Franciszek Emanuel Bocheński - takoż.

Tak by sięgnąć tylko po Polaków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

Adolf Hitler: osoba, która dla swoich ideałów potrafiła wywrócić świat do góry nogami. Doskonały mówca, zaczynał od sprzedawania obrazków, a skończył jako chyba jedna z niewielu osób, której nazwisko chyba każdy zna, tak pewnie jeszcze długo pozostanie.

i nie mając żadnego pomnika, żaden gołąb m mu nie zanieczyszcza czoła - to w pozytywnym oczywiście sensie, a ile ludziom, którzy na niego nieustannie plują, dyżurny histeryk Niemiec, prof., G. Knoop na przykład, to nie wspomnę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Gdybyś spróbował napisać ten post jeszcze raz ale tym razem po polsku to może zacząłbym polemizować bo na razie jest to dla mnie niezrozumiały bełkot.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz , czytam post tego "usera "przepełniony podziwem do Führera , aż się artykuł 256 Konstytucji RP kłania , to swoiste curiosum ze na polskim forum historycznym , ktoś próbuje Adolfa za wzór cnoty przedstawiać , po prostu obrzydzenie bierze :blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nie, myślę, że oceniasz go niesprawiedliwie. Kolega po prostu nie potrafi się składnie po polsku wypowiadać i stąd nieporozumienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie, myślę, że oceniasz go niesprawiedliwie. Kolega po prostu nie potrafi się składnie po polsku wypowiadać i stąd nieporozumienia.

Fakt , to bełkot i to dość niegramatyczny ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Leonardo da Vinci-mój idol podziwiam go za sztukę i jego inne zainteresowanie.

Józef Piłsudski-wybitny strateg i polityk.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pan k   

Otton 3 wybitni Cesarz Niemiec. Jako jedyny Cesarz Niemiec chciał mieć pozytywne stosunki z Polską. Chciał sposób pokojowy otworzyć Imperium Rzymskie. Francja , Włochy i Polska miały mieć dużą samodzielność i równe prawa. Najbardziej plan tego władcy opłacał się Polsce. Gdyby żył dłużej to Polska podbiła by większość plemion Słowiańskich. Kolejnym osiągnięciem Mussoliniego było zjednoczenie Włoch bez niego Włochy rozpadły by się . Sytuacja gospodarcza była tragiczna i panowała nędza i bezrobocie. Gdyby potrwało dłużej to Włochy rozpadły by się. Jest jedynym przywódczą od zjednoczenia Włochy który jest popularny na Południu i Północy. Dzięki niemu Tyrol jest Włoski i nie wyobrażalne jest by ta prastara Włoska ziemia która od zawsze należała do Włoch miała tendencje separatystyczne. Przeprowadził skuteczną akcje Italizacje Tyrolu.Dodatkowo odwiedził większość Włoskich miast i każdym mieście brał udział pochodzie i zawsze był na czele tego pochodu to pokazuje że nie bał zamachu i był blisko ludu.Odbudowało Włoskie zabytki które były tragicznym stanie i dzięki niemu przetrwały.

Edytowane przez pan k

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

drobna uwaga, nie tylko w kwestii Hitlera ale paru podobnych mu panów. To co zrobił to jedno, to co przetrwało po nim do dziś to drugie: KdF - czyli poprzednik wczasów pracowniczych, zasiłki dla ciężarnych i pomoc dla nich, wyprawki etc. Do tego autostrady i mocno rozwinięty przemysł chemiczny. Basf, Bayer i inne koncerny mocno skorzystały na jego czasach.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wczasy pracownicze nie przetrwały, przez jakiś czas funkcjonowały w demokracjach ludowych, ale te - również nie przetrwały.

Trochę się uśmiałem, a potem zadumałem, kolega FSO czyta czasem co pisze?

Za Hitlera koncern Basf formalnie nie prowadził działalności, a firma została reaktywowana dopiero w 1948 r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
mocno rozwinięty przemysł chemiczny. Basf, Bayer

IG Farben też się świetnie rozwijał. (Co oni produkowali?)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
IG Farben też się świetnie rozwijał. (Co oni produkowali?)

Jeden z najpotężniejszych koncernów chemicznych - od barwników, aż po gazy bojowe.

Samo IG Farben istniało na długie lata przed dojściem Hitlera do władzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Samo IG Farben istniało na długie lata przed dojściem Hitlera do władzy.

Tak, to wiem, ale to w jego czasach IG Farben wraz z Degussa produkowali chemikalium o takiej atmosferycznej nazwie... Tajfun?...Tornado?...Huragan?... Aha! już wiem!!! Cyklon! (taki z literką B).

To właśnie podziwiany przez niektórych Adolf nakręcił koniunkturę na ten produkt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.