Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubiona postać historyczna...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Co do mnie to najbardziej interesują mnie losy następujących postaci:

1. Erwin Rommel- może i jest przereklamowany, ale jego umiejętności improwizacji robią do dzisiaj ogromne wrażenie. Do tego dochodzi nadzwyczaj ciekawa osobowość.

2. Stanisław Sosabowski- człowiek nadzwyczaj wymagający, ale przy tym dbający o swoich żołnierzy jak mało kto. Pełen profesjonalista w tym co robił i na dodatek jeden z najmniej docenianych polskich dowódców II WŚ.

3. James M. "Jumpin'Jim" Gavin- najmłodszy generał dywizji w armii Stanów Zjednoczonych od czasów Custera, walczył o prawa dla czarnych i bodajże najbardziej lubiany dowódca dywizji na ETDW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Moje ulubione postacie to: Napoleon Bonaparte oraz generał Chrles de Gaulle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja z wszystkich najznamienitszego wodza macedonsko-spartanskiego Parmeniona .

Wielki szacunek dla Parmeniona za pokonanie w grze bitewnej Leonidasa potomka wspanialego Spartanina .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze tak to jedna z najlepszych ksiazek o tym gosiu . Widze ze Ty tez . Ciekawe co by bylo gdyby Juliusz Cezar zyl razem z Parmenionem . Napewno by doszli do porozumienia bo obaj sa rozsadni , a np ALeksander szedl naprzod byle palic zabijac niszczyc i nie cofac sie . Ale i tak szacunek dla Aleksandra...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Cezar i Parmenion razem mogliby zawojować cały świat :wink: Chociaż radko się zdarza,żeby dwie wileki osobistości wsółdziałały,a szkoda...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jednak mi sie wydaje ze jak juz napisalem swoim spokojem i rozwaga potrafiliby sie dogadac . Sadze tez ze darzyli by sie nawzajem szacunkiem . Czyz nie mam racji ze Parmenion to najlepszy wodz ALeksandra ?? Z calym szacunkiem dla Antypatera i Ptolemeusza ale oni byli tylko uzupelnieniem . U Cezara cenie szacunek jakim darzono go w armii i jednoczesnie posluch .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   
Czyz nie mam racji ze Parmenion to najlepszy wodz ALeksandra ??

Masz rację, masz rację :wink: Mogliby się podzielić światem jak Oktawian i Antoniusz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No czemu nie :wink: . Wiecie ja zawsze wolalem zyc w starozytnosci , sredniowieczu niz w tych czasach bo zawsze chcialem poczuc krok legionow , stanac naprzeciw przeciwnika i walczyc za Boga , ojczyzne , honor . Gry nie oddaja jeszcze tego realizmu ale jest coraz lepiej . Cchialbym walczyc pod komenda Parmeniona , czy Cezara , czy Justyniana ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
handitto   

Henryk IV moj ulubieniec potrafił dopasowac sie do sytuacji w kwestii religii a pewnie myslał swoje bo Paryż w koncu wart jest mszy :wink: świetne reformy otaczanie się madrymi ludzmi i taka wewnetrzna dobroc bo przeciez każdy w niedziele powinien miec na obiad kure połozył podwaliny pod absolutyzm we Francji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
toporow   

Zdecydowanie moją ulubioną postacią historyczną jest Bolesław Chrobry . Już w jakichś tematach wypowiadałem się o nim i nie będę sie powtarzał :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Rozwadowski

Patton

Pinochet

...sami generałowie, ale okropny ze mnie militarysta :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Adolf Hitler: osoba, która dla swoich ideałów potrafiła wywrócić świat do góry nogami. Doskonały mówca, zaczynał od sprzedawania obrazków, a skończył jako chyba jedna z niewielu osób, której nazwisko chyba każdy zna, tak pewnie jeszcze długo pozostanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

U mnie rządzą Piłsudski i Sobieski. Ale podziwiam również Martina Luthera Kinga i wszystkich, którzy organizowali zamachy na Hitlera w czasie, gdy flagi nazistowskie powiewały nad prawie całą Europą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.