Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jdark

Zaręczyny? W jakim wieku?

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Dokładnie, ale moim zdaniem odpowiedni wiek na ślub to:

1) mężczyzn - 30 lat.

2) kobiet - 25.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jdark   

Dobrze mówisz! Ale opowiem wam krótka historię, koleżanka mojej siostry ma 18 lat jej chłopak 20, ostatnio dziewczyna dala mu ultimatum że jeśli wciągu pól roku nie będzie zaręczyn to koniec. Fakt są ze soba ok 4 lat ale czy to nie za wcześnie na taka decyzję?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosiek   

Narya chyba najlepiej strzelił z wiekiem... ale generalnie kiedy człowieka najdzie ochota jest najlepiej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
koleżanka mojej siostry ma 18 lat jej chłopak 20, ostatnio dziewczyna dala mu ultimatum że jeśli wciągu pól roku nie będzie zaręczyn to koniec.

Pewnie wszystkie jej koleżanki mają już pierścionek, więc ona też chce mieć. Eh, patologia :roll: Teraz nastała jakaś dziwna moda na zaręczyny, wszyscy wkoło się zaręczają, szpanują tymi pierścionkami i w ogóle :roll: Mój kumpel w ciągu dwóch lat miał już trzy narzeczone, toż to chore jest :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mushasi   

Trzy??? :shock: :shock : a obleciał je jednym pierscionkiem czy za kazdym razem kupował nowy??? Bo z ekonomicznego punktu widzenia jest to nieopłacalne :razz: Ja mam 32 i sie powoli przymierzam..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
a obleciał je jednym pierscionkiem czy za kazdym razem kupował nowy???

A nie wiem, ale to dobre pytanie, więc go przy pierwszej lepszej okazji zapytam ;)

Bo z ekonomicznego punktu widzenia jest to nieopłacalne :razz:

No pewnie, że jest nieopłacalne, ale co jeśli któraś nie chciała oddać? :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Co tam zaręczyny.

W jakim wieku rozwód?

Oto jest pytanie!

Kilka lat temu czytalem gdziesik statystyki. Przecietne polskie malzenstwo trwa wedle nich 6-7 lat.

oim zdaniem trzeba zyc ze soba lat kilka, w szczesciu i w nieszczesciu, by moc zdecydowac, ze chce sie ten zwiazek prawnie potwierdzic. Malzenstwo to kontrakt cywilnoprawny. Zareczyny - kiedys - byly do niego wstepem, a ich zerwanie grozilo konkretnymi konsekwencjami.

Teraz to tylko bardzo mily rytual. Element przygotowan do slubu.

Albo, i to jest dosc okropne, pretekst dla "wierzacych" by zyc tak, jak ci, co sie religia nie przejmuja.

Mam pierscionek, jestem zareczona, to moge....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Wiek nie ma znaczenia, liczy się miłość, no i oczywiście oboje muszą być wystaczająco dojrzali, żeby podejmować takie decyzje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   
Dokładnie, ale moim zdaniem odpowiedni wiek na ślub to:

1) mężczyzn - 30 lat.

2) kobiet - 25.

I ja myślę podobnie,

na razie latając swobodnie ;)

Z tym, zę dla mnie "ślub" to cywilny lub wręcz tylko intercyza (żeby nie było problemów ze spadkiem - zwłaszcza po MOJEJ śmierci).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Z tym, zę dla mnie "ślub" to cywilny lub wręcz tylko intercyza (żeby nie było problemów ze spadkiem - zwłaszcza po MOJEJ śmierci).

A co Cię będzie obchodzić spadek po Twojej śmierci?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.