Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
JASNY CELSTYN

Polskie godło państwowe

Rekomendowane odpowiedzi

Aby pokazac przyklad, ekhm, dumnego orla, przedstawiles godlo Republiki Austiii, nie starsze od naszego. Nowomodny jak diabli.

Szczególnie ten drapieżny język i stylizowane pióra na szyi przypominajace wyglądem labry...

tak , nowomodny...

Rozumiem co masz na myśli wiem ze to godło z 1919 roku ale nie chodzi o daty ale o wygląd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szanuję je ale uważam że jego OBECNY wizerunek nie jest godny WIELKIEGO narodu Polaków

Nie, trochę przesada... nie musimy zapatrywać się na inne narody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Ja zawsze byłem pod wrażeniem znaku orła jaki miały kiedyś oddziały desantowe w polskiej armii. Był to wizerunek pokazujący orła atakującego. Coś podobnego mają teraz spadochroniarze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Atakujacy orzeł robi super wrazenie. W tym herbie jest on w swej wymowie podobny do spadochroniarskiego wymowie.

Dlaczego nie mielibyśmy mieć tak ustawionego orła w naszym herbie, z otwartym dziobem tak jakby wydawał bojowe odgłosy...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...land_Wappen.PNG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

I austryjacki, i poski orzel sa wykonane wbrew zasadom ortodoksyjnej heraldyki.

Figury herbowe powinny byc plaskie optycznie. Dobrze jest pod tym wzgledem twoj ostatni przyklad, Celestynie. O to mi chodzilo z 'nowomodnoscia'.

Ja - jesli popuszcze sobie, to marze o godle stworzonym jako blazonaz. Niczym Te kilka setek lat temu. Po prostu w polu czerwonym orzel srebrny w koronie zlotej (chyba trzeba dodac: zbrojny zlotem, ale zapomnialo mi sie schematu). I tyle. A teraz, to nawet obie barwy flagi sa urzedowo okreslone wedle jakiegos wzorca optycznego...

No i wszyscy bylibysmy zadowoleni, bo kazdy moglby sobie to juz odmalowac po swojemu - choc zawsze w zgodzie z kardynaliami heraldyki.

:)

P.S. Na wszelki wypadek dodam, ze z tego blazonazu juz wynika, ze skrzydla rozpostarte i glowa w prawo zwrocona, a dziob otwarty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Zgadzam się, Atakujacy orzeł robi super wrazenie. W tym herbie jest on w swej wymowie podobny do spadochroniarskiego wymowie.

Pamiętajmy, że w pikujący orzeł był symbolem niemieckich spadochroniarzy podczas II wojny światowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Pamiętajmy, że w pikujący orzeł był symbolem niemieckich spadochroniarzy podczas II wojny światowej.

A Bojowy Znak Spadochronowy 1. SBS;)? Też pikujący orzełek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, Atakujacy orzeł robi super wrazenie.
Pamiętajmy, że w pikujący orzeł był symbolem niemieckich spadochroniarzy podczas II wojny światowej
A Bojowy Znak Spadochronowy 1. SBS;)? Też pikujący orzełek.

W takim razie bez sensu że mamy w godle takiego nudnego grzecznego orła

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

E tam, zawsze lepszy taki orzeł niż, np. symbol Kurdystanu, gdzie w ogóle nie wykazano się pomysłowością i przyjęto sierp i młot po ZSRR.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Z tego co czytam widze, ze mowa nie o godle panstwowym, tylko o jakims logo. Orzel Bialy.

Co uchodzi na emblemacie, niekoniecznie ujdzie na tarczy herbowej. Pokrajac sie za to nie dam, ale 'orzel' pikujacy, to musial by byc nazwany krogulcem bodaj. Moze sokolem? Nie jest orlem w kazdym razie, bo te nazwe rezerwowano dla ptaka drapieznego rozpostartego. Jest jeszcze chyba orzel stojacy czy siedzacy - z profilu.

Wiem, ze tu karczma, ale na forum historiomanow.

Pytanie mam. Zupelnie nie znam sie na umundurowaniu i odznakach XIX i XX wieku. Macie ilstracje tych, o ktorych mowa? a moze i innych, z drapieznym ptakiem? Milo bylo by porownac i wybrac najurodziwsza, zamiast katowac nasze godlo :) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.