Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Literatura - epoka napoleońska

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Nie wiem czy mowa o tym samym Bieleckim, ale w Wikipedii stoi, że p. Robert zmarł 10 lat temu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

"Polska kampania Napoleona "-Christopher Sommerville- jeżeli ktoś czytał to proszę o opinię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i mimo, że nie jestem jakimś wybitnym napoleonistą uważam, iż książka jest godna poświęcenia czasu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja czytam teraz bardzo bardzo bardzo ciekawą książkę: "Napoleon" Tarle. Warto zwrócić uwagę na rosyjski punkt widzenia. Poza tym, Tarle jest wybitnym naukowcem. Marzę o przetłumaczonej na polski jego pracy o blokadzie kontynentalnej ;)

Książka "Napoleon" jest również intrygująca. Otóż dowiedziałam się, że Trale zawarł w niej opis Rosji stalinowskiej! Nie mógł opisać stalinowskiego reżimu wprost, zatem schował taki opis w biografii Napoleona. Jak znajdę ten fragment (dziś otrzymałam pewną wskazówkę) to go zacytuje. Książka jest wara przeczytania- wspaniałe źródło informacji, ciekawy punkt widzenia i intrygująca ukryta gdzieś refleksja o Rosji stalinowskiej. Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla pasjonatów Napoleona i jego epoki, ale i całej historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Adam Zamoyski -"1812 Wojna z Rosją' - jeśli ktoś czytał to niech, kliknie parę zdań o niej czy warto zabierać się za nią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Widziałam kiedyś w księgarni- również jestem ciekawa opinii o tej książce.

A może czytał ktoś jakąś książkę pani Jadwigi Dackiewicz: "W gnieździe Bonapartych" czy też "Synowie Napoleona" (są chyba dwie części...)? Leżą u mnie na półce i jakoś nie mogę się za nie zabrać. Ciekawa jestem co to za książki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Jeśli pojawiają się nowe odkrycia, nowe teorie co do Rewolucji i Epoki Napoleońskiej, a Wy na nie traficie- w prasie, radiu, telewizji, internecie- to w tym temacie możecie podać taką informację. Ten temat, to także miejsce na umieszczanie informacji o nowościach wydawniczych, informacji o programach telewizyjnych o Napoleonie czy Rewolucji, które znaleźliście w programie, bądź o gazetach lub czasopismach ("gazety lub czasopisma"- to źle brzmi w Polsce :P ) wypatrzonych w kiosku, w których jest artykuł o Rewolucji/ Epoce Napoleońskiej bądź są w całości poświęcone tym czasom. Zapraszam także do dzielenia się linkami ciekawych aukcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
A może czytał ktoś jakąś książkę pani Jadwigi Dackiewicz: "W gnieździe Bonapartych" czy też "Synowie Napoleona" (są chyba dwie części...)? L

Da się przeczytać , druga pozycja zdecydowanie lepsza . W mojej opinii rewelacji nie ma, styl trochę wymęczony , poziom zamieszczonych faktów średni . Zależy czego czytelnik oczekuje.

Natomiast Tarle , kiepski jak Łysiak , bardzo ogólnie schematycznie i bez polotu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Natomiast Tarle , kiepski jak Łysiak , bardzo ogólnie schematycznie i bez polotu .

Absolutnie się nie zgadzam. porównywać Tarle do Łysiaka? Zupełnie inna liga.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
Absolutnie się nie zgadzam. porównywać Tarle do Łysiaka? Zupełnie inna liga.

Pozostanę przy swoim , chociaż Łysiak jest bardziej szczegółowy i nie zalicza wtop podobnych do opisu bitwy pod Austerlitz autorstwa Tarlego w 'biografii" Napoleona .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
- członek Akademii Nauk ZSRR.

Min. innymi dlatego , materializm dialektyczny poczynił w jego wielkorosyjskim wyobrażeniu historii zbyt duże spustoszenia. Zdecydowanie odradzam .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Min. innymi dlatego , materializm dialektyczny poczynił w jego wielkorosyjskim wyobrażeniu historii zbyt duże spustoszenia. Zdecydowanie odradzam .

Wybaczcie wtrącenie laika, ale znam przynajmniej kilku zawodowych historyków, którzy właśnie polecają Tarlego. Co prawda gdy rozmawiałem z nimi, zwracali uwagę na fakt, iż był członkiem AN ZSRR, i to ma odbicie w jego pracach, niemniej jego książki oceniają dość wysoko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.