Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Literatura - epoka napoleońska

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   
To najlepsza chyba książka o marszałkach Napoleona

Czyżbyśmy się zgadzali? :P

Z ciekawości - masz swoją własną?

Mam! Ha, ha- zdobyłam dzięki cudowemu allegro. Szukałam jej wszedzie- o mało nóg nie połamałam, a na allegro- proszę- czekała na mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   

Allegro rządzi. Spotkałem nie dawno fascynata epoki, jak się dowiedział, ze mam własny egzemplarz to pogratulował.

Zgadzamy się w wielu miejscach, Estero.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Zgadzamy się w wielu miejscach, Estero.

Ojej, w których? :P

Spotkałem nie dawno fascynata epoki, jak się dowiedział, ze mam własny egzemplarz to pogratulował.

Skoro ta ksaiążka-legenda, cieszy się taką popularnością wydanie powinno być wznowione. A mi osobiście nigdy zdobycie książki nie sprawiło takiej satysfakcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   
Ojej, w których?

Mnie też to dziwi. :wink:

Skoro ta ksaiążka-legenda, cieszy się taką popularnością wydanie powinno być wznowione. A mi osobiście nigdy zdobycie książki nie sprawiło takiej satysfakcji.

Widzę ,

że ja też muszę się o nią postarać!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Dużo o epoce napoleońskiej można dowiedzieć się z dwóch książek:

1) Historia Powrzechna 1789-1870- Żywczyński. Bardzo dobra książka, jestem zachwycona. Rzeczowa i wcale nie nudzi. Żywczyński prezentuje ciekawe podejście do historii.

2) Kukiel "Dzieje polityczne Europy od rewolucji francuskiej"- też bardzo dobra książka.

Można się z takich książek wiele dowiedzieć o polityce, sytuacji społecznej, międzynarodowej, przezentują łańcuch przyczynowo-skutkowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Mam zamiar nabyć -Armia księcia Józefa 1813- Mariusz Łukasiewicz

Czytał ją ktoś?

Zależy mi na tematyce militarnej-rodzaje wojsk,uzbrojenie,taktyka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   
Mam zamiar nabyć -Armia księcia Józefa 1813- Mariusz Łukasiewicz

Czytał ją ktoś?

Zależy mi na tematyce militarnej-rodzaje wojsk,uzbrojenie,taktyka.

To polecam "Wielką armię" Bieleckiego choć nie czytałem oraz "Wojny napoleońskie" Mariana Kukiela.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
To polecam "Wielką armię" Bieleckiego choć nie czytałem

Też nie czytałam, ale mogę polecić, bo ta książka cieszy się dobrą opinią. Takie ładne wydanie kosztuje 100 zł, ale prezentuje się znakomicie. Pewnie na allegro można dorwać tańsze i mniejsze.

"Wojny napoleońskie" Mariana Kukiela.

Kukiel to Kukiel...

Max Gallo stworzył składającą się z 4 tomów biografię Napoleona. Zazczęłam czytać pierwszy: "Pieśń wymarszu"- znakomita książka. Gallo pisze wspaniale. Kolejne tomy to: "Słońce Austerlitz", "Cesarz królów", "Nieśmiertelny ze Świętej Heleny". Nie mogę się doczekać, kiedy uporam się z przygotowaniami do olimpiady i będę mogła swobodnie "połykać" kolejne tomy. Ten pierwszy też tak wybiórczo, fragmentami, ale dziś usiądę, oderwe się od mojego programu i rozpocznę lekturę od deski do deski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
?????

Kukiel- stara szkoła, dobra szkoła. Warto sięgać po takie książki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Trzeba było tak od razu.

Więc z ''Armią księcia Józefa'' się wstrzymam.Dzięki!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Tak tylko wydanie wojen Kukiela super oprawa kosztuje coś koło setki , ale treść warta cierpień poszukiwawczych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ale możesz poszukać w bibliotekach. Kukiel jest wart zachodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Poszukam w antykwariatach,allegro,uwielbiam szukać,jeszcze bardziej znaleźć. Lubię mieć książki swoje,w każdej chwili do niej wrócić,i nie cierpię czytać książek z tą świadomością,że muszę ją oddać w wyznaczonym terminie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

A czytał ktoś jakieś dzieło wybitnego historyka Tarle?

On napisał zdaje się jakąś książke/pracę o blokadzie kontynentalnej- marzy mi się taka lektura- ale nie wiem czy jest dostępna po polsku (lub po angielsku) czy jedynie po rosyjsku- jej tytuł dostrzegłam, w jakimś przypisie i tu jest problem, bo nie pamiętam w której książce. Na takiej pracy o blokadzie kontynentalnej bardzo by mi zależało. Może ktoś coś wie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.