Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Grimoald

Mikronacje? Sposób na nudę...

Rekomendowane odpowiedzi

Grimoald   

Szanowni państwo!

Sclavinia to mikronacja, czyli wirtualna symulacja państwa i społeczności. Jest Krajem Korony - autonomiczną częścią Księstwa Sarmacji, jednego z najstarszych i najbardziej cenionych polskich wirtualnych państw. Jesteśmy stosunkowo młodym, lecz dynamicznie rozwijającym się projektem.

Możesz stać się prawnikiem, politykiem czy przedsiębiorcą, nawiązywać kontakty w kraju i za granicą, wpływać na losy swojej wirtualnej Ojczyzny - możliwości są ograniczone tylko Twoją wyobraźnią. Jeżeli interesujesz się polityką, ekonomią lub po prostu szukasz dobrej zabawy - Sclavinia jest dla Ciebie!

Ponadto uchodzimy za jedną z najbardziej aktywnych mikronacji polskojęzycznych.

Mamy bogatą historię oraz aktywne forum, na którym zawsze spotkasz zalogowane osoby

chętne pomóc właśnie Tobie!

logo_phpBB.gif

Link: http://www.sclavinia.sarmacja.org/

Forum (gdzie toczy się ważna część życia państwa): http://www.sclavinia.sarmacja.org/forum/

__________________________________

Witam!

Chciałem zachęcić Was do dyskusji dot. mikronacji.

Co sądzicie o idei mikronacji, czy jest to ciekawa rozrywka

oraz sposób na realizację swoich celów, chociażby tych internetowych?

Powyżej zaprezentowałem przykładową mikronację współdziałającą

z największą polską v-nacją Sarmacją. Zachęcam do zagłębienia się w

tą tematykę, gdyż jest to niezwykle wciągająca i nie wymagająca wiele

czasu rozrywka. :farao:

Pozdrawiam. :king:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ale ja się na to nie piszę - mam ciekawe życie, muszę o nie dbać. Może kiedyś - będę pamiętał o tym projekcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja już próbowałem dwa lata temu na Sarmacji i kilka miesięcy temu na Sclavinii, nawet trochę się udzielałem tam i stołek miałem... ale - podwójne życie to nie dla mnie, na nudę mam sposoby, jakoś dziwnie się czuje udając kogoś innego; że nie wspomnę o czasowych brakach czasu czy własnych problemach, a co dopiero w wirtualu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grimoald   
Ciekawe, ale ja się na to nie piszę - mam ciekawe życie, muszę o nie dbać. Może kiedyś - będę pamiętał o tym projekcie.

Oczywiście. Z chęcią pomożemy lub osobiście pomogę wdrożyć się Tobie w zasady mikronacji.

Jeżeli masz ochotę na spróbowanie swoich sił w wirtualnej polityce to zapraszam do rejestracji.

O resztę zadbają mieszkający już tam obywatele.

- mikronacje nie są czasochłonne. po prostu jesteś obywatelem albo nie. nie marnujesz

godzin przed monitorem, by być aktywnym. aktywność objawiasz przez to, iż po prostu jesteś. głosujesz w wyborach, od czasu do czasu zabierasz głos w ważnych sprawach, etc.

To nie jest gra RPG

Spróbuję, zdam relację :)

Również zachęcam do rejestracji i spróbowania. To nic nie szkodzi, a na pewno jest

szansa przy obecnej sytuacji na Sclavinii zająć jakieś ciekawe stanowisko.

Ja już próbowałem dwa lata temu na Sarmacji i kilka miesięcy temu na Sclavinii, nawet trochę się udzielałem tam i stołek miałem... ale - podwójne życie to nie dla mnie, na nudę mam sposoby, jakoś dziwnie się czuje udając kogoś innego; że nie wspomnę o czasowych brakach czasu czy własnych problemach, a co dopiero w wirtualu.

Kojarzę Twój nick. Nie jesteś czasem Michał Stoyałowski ze Sclavinii?

Wirtualne państwo i wirtualna kariera to zabawa i nie rozumiem dlaczego uważasz, że w wirtualnej rozgrywce są problemy, potrzeba wiele czasu, etc. masz błędne myślenie dotyczące mikronacji. Na Sclavinii mamy wielu obywateli, którzy po prostu są. Nie piastują żadnych funkcji, lecz zabierają głos w sprawach ważnych dla kraju, głosują w wyborach, komentują gazety, etc.

Nie potrzeba siedzieć 24h przed komputerem, żeby być obywatelem jakiegoś państwa wirtualnego - bez przesady. ;-)

__________________________

Z resztą xlukass już spróbował. Zaczął od prostych rzeczy jak poznanie forum,

założenie konta bankowego oraz drobne wskazówki od innych użytkowników. Sam może

potwierdzić, że jest to ciekawy pomysł, przyciągający coraz więcej ludzi. :king:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grimoald   
Kojarzę Twój nick. Nie jesteś czasem Michał Stoyałowski ze Sclavinii?

Nie, to nie aj akurat ;) ale nie ważne kim jestem czy byłem

Szkoda, że nie chcesz się przyznać, bo podejrzewam, że doskonale znam Ciebie

ale skoro nie chcesz - okey. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Arvedui   

Witam wszystkich!

Aby nie tworzyć kolejnego tematu, napiszę tutaj.

Jestem tu, by zareklamować jedno z takich wirtualnych państw. Być może zainteresujecie się nim, jest to bowiem państwo, które opiera się na kraju historycznym. Chodzi mi o I RP, czyli nic innego jak Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Nasze państwo pokazuje, jak mogła by wyglądać Polska po śmierci Stanisława Augusta gdyby nie rozbiory.

W naszej Rzeczpospolitej każdy może znaleźć coś dla siebie. Możesz zostać żołnierzem, możesz również wybrać ścieżkę administracji. U nas nawet nastolatek może być politykiem i przyczynić się rozwoju państwa. Jeśli czujesz się na siłach możesz także założyć własne przedsiębiorstwo.

Za zasługi obywatel może zostać nobilitowany lub odznaczony orderem.

A dołączyć do nas nie jest trudno. Wystarczy zarejestrować się TUTAJ i złożyć wniosek o obywatelstwo.

Będę tu zaglądał przez jakiś tydzień, jeśli zajdzie potrzeba trochę dłużej. Także jeśli macie jakieś pytania to piszcie, z chęcią odpowiem. Liczę na to, że was, jako historyków zainteresuje v-państwo o takiej "tematyce" :D

Edytowane przez Arvedui

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.