Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Sabaton

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Szwedzki zespół power-metalowy. Spora część ich utworów, dotyczy swoją tematyką okresu II WŚ. Były kawałki o D-Day, o Stalingradzie, o walkach o Berlin, o walkach w Normandii i na Wschodzie. Na ostatniej płycie "Art of War", pojawia się kawałek o walkach pod Wizną. I właśnie to skłoniło mnie do założenia tego tematu. Jak oceniacie Sabaton? Czy nie dziwi Was, że żaden polski zespół (poza kilkoma wyjątkami, vide Lao Che), nie potrafi stworzyć czegoś o naszej własnej historii?

Tutaj kilka kawałków z nowej płyty:

"40-1"

"Panzerkampf"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Dobra muzyka. Może aż tak nie lubię power metalu, niemniej Sabaton należy do moich ulubionych grup. Głównie za wokalistę - J. Brodena - który umie "przyciągać głosem" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobra muzyka jak już wyżej Tofik napisał jak i to co lubię najbardziej w Power Metalu- świetna sekcja perkusyjna. Czy kawałek Cliffs of Gallipoli nie tyczy się I WŚ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Czy kawałek Cliffs of Gallipoli nie tyczy się I WŚ?

Jak najbardziej tak. Co prawda w ich twórczości jest sporo II WŚ, to jednak pojawia się i I WŚ, jak i konflikty bliższe nam (chociażby "In The Name Of God"). Tym co robi na mnie wrażenie, to przed wszystkim Broden. Aż chce się go słuchać. Może i w porównaniu z poprzednimi płytami "Art of War" wypada troszkę gorzej, to jednak nadal jest to dla mnie klasa światowa. A za to "40-1" wielkie brawa. Chociaż wspominane tutaj już "Cliffs od Gallipoli", "The Price of a Mile" a zwłaszcza "Panzerkampf", także trzymają poziom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Chociaż wspominane tutaj już "Cliffs od Gallipoli", "The Price of a Mile" a zwłaszcza "Panzerkampf", także trzymają poziom.

Dla mnie 2 najlepsze kawałki z najnowszej płyty to "Ghost Division" oraz wcześniej już wspomniane "40-1".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

W prawdzie z power - metalu prym u mnie wiedzie Helloween i Gamma Ray to Sabaton jest zaraz za nimi.

Czy nie dziwi Was, że żaden polski zespół (poza kilkoma wyjątkami, vide Lao Che), nie potrafi stworzyć czegoś o naszej własnej historii?

Chyba polskie zespoły nie dorosły do takiej twórczości, chociaż Lao Che udowodnił, że jest zapotrzebowanie na taki rodzaj mużyki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Znam kawalek Sabatona 40 to1. O nas, ze tak powiem. O ile fajnie jest sie dowiedziec, ze ktos wie i rozumuje, o tyle jestem zadowolony, ze to nie Polacy robia tak kiepska i patetyczna muzyke. Artystycznie to to jest okropne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
O ile fajnie jest sie dowiedziec, ze ktos wie i rozumuje, o tyle jestem zadowolony, ze to nie Polacy robia tak kiepska i patetyczna muzyke. Artystycznie to to jest okropne.

Co kto lubi. Broden ma niezły głos, mnie się podoba. Ogólnie gra zespołu bez zarzutu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Dla mnie 2 najlepsze kawałki z najnowszej płyty to "Ghost Division" oraz wcześniej już wspomniane "40-1".

Dokładnie, najniższy stopień podium IMHO dzierży "The price of a mile" i "The art of war".

Tak przy okazji: czy kawałek "Counterstrike" nie mówi czasem o wojnie sześciodniowej? Bo jakieś wyróżniające się tam słowa to "June 67", czy "Jeruzalem".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Oficjalny teledysk do 40:1:

Tak swoją drogą, oglądając ten teledysk, i przypominając sobie pomysł PiSu odnośnie wywieszania flag, odnoszę dziwne wrażenie, że znacznie większe szanse na pobudzenie w Polakach uczuć patriotycznych ma właśnie Sabaton, poprzez ten kawałek o Wiźnie, niż nasi rodzimi politycy, przez swoje coraz to genialniejsze pomysły o charakterze wychowawczym. Smutne to niezmiernie jak dla mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vienne   

Zespół cudowny, nie potrafię wyjść z zachwytu.

To naprawdę wspaniałe, ze można budzić uczucie patriotyzmu w taki sposób.

Wokalista posiada niezmiernie barwny głos. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mój ukochany zespół, poza '40-1', uwielbiam 'Ghost Division', 'Panzer Battalion', 'Primo Victoria', 'Angels Calling' czy 'Attero Dominatus'.

Rzeczywiście, Broden śpiewa świetnie.

Miałem ochotę kupić koszulkę, ale nie było mojego rozmiaru.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vienne   

"Primo Victoria".. Tak, piękna... Tak jak i "Talvisota" czy "In the name of God", prawda? :D

Ja też chciałam, ale niestety z powodu braku czasu, nie udało mi się. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Jak oceniacie najnowszą płytę ?

Night Wiches,Inmate 4895.. genialne !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.