Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Sabaton

Rekomendowane odpowiedzi

DiTo   
A na czym polega geniusz?

Jeden z nielicznych zespołów, który jest dla mnie ponadczasowy i nie znudził nigdy.

Jeden z nielicznych zespołów, których każdy utwór przypada mi do gustu.

Jedyny zespół, który mobilizuje mnie do zagłębiania się w historię.

I w końcu jedyny zespół, który jasno przekonuje mnie : "Możesz być dumny, że jesteś Polakiem."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Sabaton to efekt zapotrzebowania rynku na pieśni dedykowane. W Polsce śpiewa o heroizmie naszych wojaków, aby w Niemczech wychwalać dywizję duchów, czyli nijakiego Rommla i 7 dyw. pancerną. Słabe to i nijakie. Bazujące na najniższych instyktach słuchaczy. Reasumując, Sabaton to takie disco-polo tyle że z mocniejszym akcentem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   
aby w Niemczech wychwalać dywizję duchów, czyli nijakiego Rommla i 7 dyw. pancerną

i bardzo dobrze, bardzo prosta i atrakcyjna lekcja historii.

Sabaton to takie disco-polo tyle że z mocniejszym akcentem.

nie rozumiem ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sabaton o ile nie jest bardzo złym zespołem, to jednak uczciwie trzeba przyznać że i jego teksty i tym bardziej techniczna strona ich muzyki jest po prostu słaba, nijak nie mogą się równać z naprawdę dobrymi zespołami metalowymi, ale trzeba im przyznać że znaleźli sobie niezłą niszę.

Co ciekawe ich styl grania przypomina power metal, tylko zamienili elfy i fantasy na czołgi i bohaterskich żołnierzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Nie wiem czy mam po prostu dziwny gust, czy trafiłem na ich przeciwników ;)

W ogóle nie gustuje w metalu i jest to jedyny zespół prezentujący ten styl którego słucham.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam po prostu dziwny gust, czy trafiłem na ich przeciwników ;)

W ogóle nie gustuje w metalu i jest to jedyny zespół prezentujący ten styl którego słucham.

Ja nie jestem przeciwnikiem, sam czasami słucham kiedy mam nastrój patetyczno-bojowy.

Ale tylko zauważam że z technicznego punktu widzenia Sabaton jest słaby i nijak mu do najlepszych zespołów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

nie rozumiem ?

Ale w mojej wypowiedzi nie było nic do niezrozumienia ;) Sabaton to wtórna i monotonna muzyczka, na tzw. jedno kopyto. Do tego dostajesz w promocji średniej jakości tekst, okraszony czytelnymi hasłami, w stylu Farszafo falcz i tyle. Podobnie jak disco-polo muza ta jedzie po najniższych gustach. Ma być melodyjnie i przyjemnie. Ten kto idzie na koncert Sabatona zaskoczenia nie oczekuje bo idzie po konkretny produkt.

Lubię mocne uderzenia, jednak taki styl jest dla mnie za miękki. Sleyer, Sepultura, Metallica czy Anthrax. Lub Napalm, Morbid Angel, Possessed oraz zajefajny Death. Nie wzgardzę Behemotem, Venom czy Bathory. Przykładów mam bez liku. Tego słuchałem, słucham i będę słuchał chociaż 5 dych na karku. A Sabaton..... to muza dla grzecznych chłopaków :thumbup: Z black metalowym pozdrowieniem.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

No a mnie właśnie ta "lekkość" Sabatonu przyciąga bo tak jak wspomniałem w metalu w ogóle nie gustuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A Sabaton..... to muza dla grzecznych chłopaków :thumbup: Z black metalowym pozdrowieniem.

Tutaj nie mogę się zgodzić, bo Sabaton to jednak taki power/heavy metal, a jako wielki fan heavy metalu nie mogę się zgodzić że jest to za słaba muzyka dla grzecznych chłopców ;).

W sumie ciekawi mnie czy na koncerty Sabatona chodzą łysi fani Adolfa ? ;) Bo masowo chodzą na wszystkie pagan/viking/slavic metale nawet kiedy w ogóle nie są nazistowskie (jak Tyr).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Tutaj nie mogę się zgodzić, bo Sabaton to jednak taki power/heavy metal, a jako wielki fan heavy metalu nie mogę się zgodzić że jest to za słaba muzyka dla grzecznych chłopców ;).

W sumie ciekawi mnie czy na koncerty Sabatona chodzą łysi fani Adolfa ? ;) Bo masowo chodzą na wszystkie pagan/viking/slavic metale nawet kiedy w ogóle nie są nazistowskie (jak Tyr).

O metalowych gustach się nie dyskutuje :lol: Jestem łysy, ale kiedyś włosy miałem i to że ho, ho :thumbup:

Sabaton wg mojej oceny to muza lekka, łatwa i nieprzyjemna ;) Mnie nie rajcuje. Ale prawa do ekscytacji nie odmawiam innym. Skoro ich to cieszy to jest gites.

Sabatonu słucham bez emocji, jednak nie drażni mnie on w takim stopniu jak Sylwia Grzeszczak. Sądzę zatem, że konfliktu między nami nie ma. Wszak metal to plastyczność, świetne przewodnictwo, wytrzymałość i dobry materiał do obróbki. Czyż nie :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak się zastanowiłem to Sabaton wypada blado przy np Iron Maiden, którzy też nagrali parę utworów o tematyce wojennej.

Paschendale - PWS

The Longest Day - Lądowanie w Normandii

Brighter Than A Thousand Suns - Zrzucenie bomb atomowych

Czy klasyk Aces High - Walki lotnicze podczas DWS

I mnie szczerze w niektórych piosenkach Sabatona irytuje wokal, chociaż co ciekawe po Szwedzku brzmi jakoś lepiej, w ogóle ich Szwedzka płyta jest chyba najciekawsza.

Edytowane przez Świętosław

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Znam kawalek Sabatona 40 to1. O nas, ze tak powiem. O ile fajnie jest sie dowiedziec, ze ktos wie i rozumuje, o tyle jestem zadowolony, ze to nie Polacy robia tak kiepska i patetyczna muzyke. Artystycznie to to jest okropne.

Zgadzam się! Epatowanie się Sabatonem to głupota! Nie możemy patrzeć się na innch tylko przez pryzmat IIWŚ. Musimy iść do przodu, a tacy jak Sabaton z poklaskiem prawicowych łotrów rozszarpują rany. Oczywiście nie mówie żeby nie pamiętać o zbrodniach.

""Primo Victoria".. Tak, piękna... " To jest piękne!? Łubu dubu łubu dubu i patetyczny tekst i wszyscy ześikani... Jezu jeśli istniejesz (w co wątpie) uratuj mnie od tej głupoty!

PS. Takie teksty to nawet ja mógłbym wymyśleć... A co do piękna to piękne jest to:

A nie te muzyczne pomyje

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! Epatowanie się Sabatonem to głupota! Nie możemy patrzeć się na innch tylko przez pryzmat IIWŚ. Musimy iść do przodu, a tacy jak Sabaton z poklaskiem prawicowych łotrów rozszarpują rany. Oczywiście nie mówie żeby nie pamiętać o zbrodniach.

""Primo Victoria".. Tak, piękna... " To jest piękne!? Łubu dubu łubu dubu i patetyczny tekst i wszyscy ześikani... Jezu jeśli istniejesz (w co wątpie) uratuj mnie od tej głupoty!

Jak dla mnie nie można też przesadzać w drugą stronę, Sabaton doskonale wpisuje się w styl power metalu z którego wyrósł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak się zastanowiłem to Sabaton wypada blado przy np Iron Maiden

(...)

No ale to jest oczywiste, różnica klas zespołów - bezdyskusyjna, to zupełnie inne "nisze" - jeśli można mówić przy IM o niszy.

Zgadzam się! Epatowanie się Sabatonem to głupota!

(...)

A kto epatuje?

Nie możemy patrzeć się na innch tylko przez pryzmat IIWŚ. Musimy iść do przodu

A mamy patrzeć... właśnie, przez jaki pryzmat? Starożytności?

I na czym polega pójście do przodu, zważywszy, że Tyberiusz interesuje się tym; dość odległym okresem, to jest: pójście do przodu? A jakie współczesne zespoły słyszał Tyberiusz (na koncercie, a nie w sieci) opiewające naszą historię i przybliżającą nam muzykę owych czasów?

(...)

a tacy jak Sabaton z poklaskiem prawicowych łotrów rozszarpują rany. Oczywiście nie mówie żeby nie pamiętać o zbrodniach.

To o czym piszesz? O jakich ranach?

Rozszarpywanie ran przez lewicowych ideowców byłoby akceptowalne?

Może tak przykład pieśni jak to ci słuszni (podówczas) lewicowcy załatwili część KPP, a potem kolejna zwrotka, jak to okazało się, że - jednak nie byli "słuszni".

(...)

A nie te muzyczne pomyje

Rzecz gustu.

Muzyczka jak muzyczka, tu mają się liczyć teksty: a ich treść i forma nie musi się podobać. Atoli, żeby pisać o pomyjach - to chyba przesada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.