Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
mch90

Francuski Korpus Ekspedycyjny we Włoszech

Recommended Posts

mch90   

Francuski Korpus Ekspedycyjny generała Juina, walczący we Włoszech od początku bitwy o Monte Cassino, był jednym z najlepszych i najwyżej ocenianych związków taktycznych 5. Armii gen. Clarka. Jestem ciekaw, jak Wy go oceniacie, jego walki podczas kampanii włoskiej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
pacam   

Podobno jego marokańscy i algierscy żołnierze zachowywali się raczej jak żołnierze zaciężni. We Włoszech byli dla Niemców bardzo groźnym przeciwnkiem, przebijającym się przez wrogie linie nawet maszerując po górskich grzebietach. Ale groźni mieli być także dla cywilów, których podobno grabili i gwałcili bez litości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.