Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Norton

Ulubiony sportowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt obszerny wybór. Z jakiej dyscypliny.

Z całego sportu(o ile się nie myle) :lol:

Mój ulubiony sportowiec to Karol Bielecki. Cenię go za szybko i sprawnie przeprowadzone akcje. Jest mozna powiedzieć osią polskiej druzyny piłkarzy ręcznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Dla mnie to Małysz i Kubica. Biorą udział w tak bardzo indywidualnych dyscyplinach sportu, że bardziej już chyba nie można. No i oczywiście mam nadzieję że Kubica powalczy o pudełka, a Adam zacznie nokautować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kto jest waszym ulubionym sportowcem i dlaczego?

Moim na pewno Aleksiej Jagudin:

yagudin_gal_l_04.jpg

Zdjęcie pochodzi z: olympic.org

Jego magiczny występ:

http://www.youtube.com/watch?v=gqvkip9S1VA...feature=related

Nie będę się rozpływał nad techniką, skokami czy niesamowitą sekwencją kroków. Zobaczcie sami. Do dziś nikt nie pobił tego programu, nie było lepszego, bardziej magicznego.

Od tamtej pory oglądam zawsze jak tylko pokazują łyżwiarstwo figurowe.

Jego osiągnięcia:

Jagudin pierwszy solista, który otrzymał ocenę 6.0 za wartość artystyczną (IO Salt Lake City w 2002, chyba dostał, aż 4 razy 6.0 od sędziów), tego samego roku na mistrzostwach świata w Nagano otrzymał jako pierwszy 6.0 za elementy obowiązkowe, bodajże od polskiego sędziego.

Był pierwszym łyżwiarzem figurowym, który w jednym sezonie zdobył wszystkie najważniejsze tytuły mistrzowskie: mistrza Europy, mistrza świata, zwycięzcy Grand Prix i złoty medal olimpijski.

Dodam jeszcze, że jest strasznie sympatyczny, żywiołowy i spontaniczny. Wielka szkoda, że kontuzja przekreśliła jego karierę zawodową, bo moim zdaniem w Turynie obroniłby złoto olimpijskie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Matti Nykaenen - bo był najwybitniejszy w swym fachu. Choć ponoć się stoczył, to nadal budzi moje uznanie (jeśli mowa o tych, którzy ze sportu się wycofali).

Stefan Holm - w świecie, gdzie liczy się m.in. duży wzrost, ten mały Szwed wygrywa niemal wszystko. Ciekawie wygląda podium najważniejszych zawodów w skoku wzwyż, gdzie najwyższy stopień obstawia niski Holm, a obok stoją osobnicy co najmniej 10 cm wyżsi :roll:

Ronaldinho - mimo wszystko, całej jego postawy w ostatnich latach, nie można zapomnieć tego co robił przed mistrzostwami świata w 2006. Te jego magiczne sztuczki, omijanie jak tyczki kolejnych przeciwników, doskonałe podania do rywali, praktycznie w każdej sytuacji wiedział co zrobić. No i ten koński uśmiech :mrgreen:

Za tymi jest jeszcze kilka innych, szkoda wymieniać.

Skoro już padły nazwiska Gattuso i Pirlo, to nie sposób wymienić Fabio Grosso, który był bliski śmierci z braku powietrza w meczu z Niemcami na MŚ w 2006 :roll: oraz rozstrzygnął mistrzostwa strzelając ostatniego karnego Barthezowi.

Hm, ta lista jest naprawdę długa... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolejna postać sportu, którą bardzo lubię to:

Ole Einar Bjørndalen

VM__sx064c38_jpg_510376t.jpg

Zdjęcie pochodzi z: e24.no

Bardzo lubię biathlon, a on w nim jest klasą sam dla siebie. Strzelanie czasem mu nie wychodzi, ale nikt nie biega szybciej od niego. Potrafi nadrobić kilka pudeł bezproblemowo. Jego osiągnięcia są imponujące:

Złoto 1998

Nagano Sprint

Złoto 2002

Salt Lake City Bieg indywidualny

Złoto 2002

Salt Lake City Sprint

Złoto 2002

Salt Lake City Bieg pościgowy

Złoto 2002

Salt Lake City Sztafeta

Srebro 1998

Nagano Sztafeta

Srebro 2006

Turyn Bieg indywidualny

Srebro 2006

Turyn Bieg pościgowy

Brąz 2006

Turyn Bieg masowy

A w PŚ:

1994/95 – 4. miejsce

1995/96 – 9. miejsce

1997/98 – 1. miejsce

1998/99 – 2. miejsce

1999/2000 – 2. miejsce

2000/01 – 2. miejsce

2001/02 – 3. miejsce

2002/03 – 1. miejsce

2003/04 – 2. miejsce

2004/05 – 1. miejsce

2005/06 - 1. miejsce

2006/07 – 2. miejsce

2007/08 – 1. miejsce

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

A ja lubię Boruca, bo jest przystojny :lol: i dobrze bronił jak graliśmy z Niemcami na Mundialu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Paolo Montero, za to, że do dziś trzyma rekord czerwonych kartek w Serie A 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie siatkarzy Zaksy Kędzierzyn Kożle. W szczególności Jakuba Novotnego za doświadczenie i jego piękne ataki i Eugena Bakumovskiego za jego walkę do końca i stalowe nerwy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnych wątpliwości mogę wskazać Roberta Korzeniowskiego. Czterokrotnego mistrza olimpijskiego (trzy razy na 50km i raz na 20km), trzykrotnego mistrza świata i raz brązowego medalistę (wszystko na 50km), oraz dwukrotnego mistrza Europy (50km). Jest on właściwie moim idolem, z początków mojego zainteresowani sportem (czyli mniej więcej lata 94-95) i do tej pory, chociaż już skończył karierę, go uwielbiam.

Z wciąż startujących ciężko by mi było wybrać. Może wybrałbym Otylię Jędrzejczak za "ruszenie" polskiego pływania ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A ja lubię Boruca,

Klasa sama w sobie, a do tego postać szalenie popularna... i kontrowersyjna dla wielu.

Do poprzedniej dwójki spokojnie mogę dodać jeszcze jednego zawodnika, tym razem z zagranicy. Ryan Giggs czyli "Walijski Czarodziej", jeden z najlepszych lewoskrzydłowych w historii. Jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w Europie (w tym 10 tytułów mistrza Anglii, samodzielny lider w tej klasyfikacji, 2 razy LM, 4 Puchary Anglii i 2 razy Puchar Ligi Angielskiej). Rekordzista pod względem ilości występów dla Manchesteru United (ma na koncie 759 spotkań). Jeden z niewielu piłkarzy, którzy całą swoją karierę spędzają w jednym klubie, i mimo upływu lat nadal są szalenie ważnymi postaciami zespołu. Może i Beckham najlepiej wykonywał wolne, może i Cris jest najlepszym piłkarzem na świecie, może Keane był największym fighterem, może Wazza i Tevez przejmują jego rolę teraz... ale Giggs jest tylko jeden. Niewielu piłkarzy w jego wieku nadal potrafi w pojedynku szybkościowym, i to z piłką u nogi, wyprzedzić młodszego o 10-15 lat rywala. I tak jak nie mogę wyobrazić sobie ManUtd bez Fergusona, tak samo odejście Giggsa będzie dla mnie końcem pewnej epoki.

400x400_1187536014_spt_ai_mancityvmanunited_32.jpg

A teraz kilka filmików:

- tutaj zwłaszcza akcja z meczu z Arsenalem robi wrażenie, do dzisiaj uważam ją za jedną z najpiękniejszych akcji w historii futbolu.

http://www.youtube.com/watch?v=EIOj-CohIYA...feature=related

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Ja lubię: Małysza, Świderskiego, Wlazłego, Kadziewicza, Gruszkę, Pudziana, Raula, Bieleckiego, C.Ronaldo, Casillasa, Boruca, Ronaldinho, najbardziej: KAKE, Smolarka, Van der Stara, Drogbę, Lamparda, Henriego, Puyola ...................... :mrgreen:

I TAK DOCZEKALIśCIE SIę KOńCA !!

BY LEGION :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.