Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Książki, które przeczytałem najszybciej to:

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko streszczenia oraz czytanie pomijając jakieś fragmenty się nie liczy. Interesuje mnie książka przezytana od deski do deski w zawrotnym tempie :)

Ja szybko przeczytałem "Kod Leonarda da Vinci" czytałem go od 8 rano do 19 z kilkoma przerwami, ale właściwie cała sobota mi na tym zeszła.

Jednakże najszybciej pochłonołem "Alchemika", bo to dość cieniutka i łatwo czytająca się książka. Czasowo przeczytałem ją w szkole na lekcjach 7 czyli 7x45 :) do dziś z tamtego dnia mam białą plame z wiadomościami :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

"Mały Książe" - Jeden wieczór. Chciałam przeczytać raz na zawsze i mieć błogi spokój.

"Harry Potter: Czara Ognia" - czytałam w wolnych chwilach od szkoły - niecały tydzień.

"Zew krwi" - trzy dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

Ze mną jest trochę inaczej. Szybko przeczytane książki to niekoniecznie te najciekawsze, najbardziej wciągające, najlepsze... Takie książki staram się czytać wolno, delektując się tekstem. Często też do nich wracam, czytając jeszcze wolniej. Szybko zazwyczaj czytam książki, które przeczytać muszę, a których lektura nie sprawia mi przyjemności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

niezłe macie wyniki :) ja zawsze czytam książkę przez co najmniej z godzinę. A najszybciej przeczytałem książkę pod tytułem "Karlsson z Dachu" jakies dwa dni <jupi> wbrew pozorom bardzo mądra książka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ARWENA   

Książki P. Coelho: "Alchemik", "Weronika...", "Piąta góra" i wszyskie inne tego autora (wyjątek: "Zahir" którego jeszcze nie czytałam).

[ Dodano: 2005-11-09, 10:37 ]

"Mały Książe" - Jeden wieczór. Chciałam przeczytać raz na zawsze i mieć błogi spokój.

Ojoj... ja "Małego księcia" wręcz kocham. Moja ulubiona książka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Książki P. Coelho: "Alchemik", "Weronika...", "Piąta góra" i wszyskie inne tego autora (wyjątek: "Zahir" którego jeszcze nie czytałam).

[ Dodano: 2005-11-09, 10:37 ]

"Mały Książe" - Jeden wieczór. Chciałam przeczytać raz na zawsze i mieć błogi spokój.

Ojoj... ja "Małego księcia" wręcz kocham. Moja ulubiona książka :)

Alechmik jest dla mnie książką genialną i wyjątkową a ten cytat jest magiczny

"Nawet jeśli czasem trochę się skarżę - mówiło serce - to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one są właśnie takie. Obawiają się sięgnąć po swoje najwyższe marzenia, ponieważ wydaje im się że nie są ich godne, albo że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostają na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki."

Paulo Coelho - Alchemik

Alechmika przeczytałem w ciągu 1 dnia dokładniej na moich lekcjach tylko ciiiichosza.... ;) Weronike przeczytałem w ten sam sposób całkiem niedawno i również bardzo mi się podobała. Zahira nie czytałem, ale mam nadzieje to nadrobić i pewnie też przeczytam w 1 dzień :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najczybciej czytałem "Kod Leonarda da vinci" i Tutanchamon- śmierć, życie i odrodzenie..." Kod mnie najbardziej wciągnął... na prawdę polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mefisto   

Harry Potter i ZF 1000 stron 3 DNI. Harry Potter i KP 1,5 DNIA. A te krótkie wcześniejsze tomy to szybciutko i Duuzzooo razy.. no i duzo FANTASY itp...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Najszybciej przeczytałam "Małego Księcia", ale to zasługa objętości książki :wink: Generalnie czytam dużo i szybko, zwłaszcza jak mnie coś wciągnie... :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Pewnie nikt mi nie uwierzy, ale czytam książki niehistoryczne z prędkością 100-150 stron na godzinę, Małego Księcia przeczytałem w czasie przerwy jakiegoś meczu i tak mi jeszcze zostało troszke czasu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Ależ dlaczego mielibyśmy nie uwierzyć? Ja wierzę, o szybkim czytaniu coś wiem :wink: Władysławie, możesz oszacować procentowo swoje zrozumienie treści przy takim tempie czytania? I jeszcze jedno - w jakim tempie czytasz książki niehistoryczne? Domyślam się z wiadomych powodów, że wolniej, ale to tak dla porównania :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

No cóż na tym forum jeśli moja opinia nie zgadza się z czyimś wyobrażeniem to mój współrozmówca odpisuje że nie mam racji, ponieważ nie zawsze muszę mieć rację i nie mam monopolu na prawdę, a to że czyjeś inne poglądy są błędne i to że wytykam mu te błędy i pisze że ja czerpie swoją wiedzę z książek pozostaje bez echa, no czasem ktoś napisze że ma moralne prawo pisać co chce. Dlatego po raz kolejny piszę że naprawdę nie okłamuje was, tylko staram się najlepiej jak potrafię wytłumaczyć że nie macie racji. Ciężko mi oszacować procentowo z jakim zrozumieniem czytam książkę, ale jak czasem czegoś zapomnę to mam większy kłopot znalezienia książki niż tego czego szukam w tej książce(odnosi się to oczywiście do książek historycznych). Dlatego myślę że procentowo wyjdzie bardzo dużo.

Ciężko mi też odpowiedzieć w jakim tempie na godzinę czytam książki historyczne ponieważ rzadko czytam przez godzinę książkę z historii. Żeby dobrze zrozumieć książkę z historii nie można czytać za długo ponieważ jak się czyta o zdobywaniu jakiś twierdz, później o kolejnym zdobywaniu, potem o odbijaniu tych twierdz to zlewa się to w jedną całość i łatwo pomylić chronologię wydarzeń. Dobrą metodą na zapamiętywanie jest też robienie notatek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.