Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Aleksander

Polskie ekspozycje

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio byłem w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Bardzo podobały mi się wszystkie galerie, szczególnie Sztuki Starożytnej. W Polsce mamy wiele ciekawych ekspozycji, porozrzucanych po kraju.

Które z nich dorasta rangą np. British Museum??? Przedstawcie swoje propozycje na najciekawsze Muzeum, mające w swoich zbiorach zabytki archeologiczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Krakowie w Muzeum maja mumie :wink: to jest godne uwagi. British Museum nic nie dorówna ponieważ pierwsi archeolodzy, którzy badali np. Starożytny Egipt byli z Wielkiej Brytani więc co znaleźli to brali do swojego kraju, dziś prawo jest inne, lecz to co zdołali przywieśc jest ich :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Że British Museum nikt nie dorówna to ja wiem (tylko np. Luwr, albo Egyptian Museum). Miałem raczej na myśli polskie wystawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Luwrze miałem przyjemnośc być tylko Francuzi są tak głupi i zadufani w swoim języku :!: :!: , że wszystkie opisy były po francusku, a że ja ani słowa w tym języku tylko oglądałem i się nic nie dowiedziałem. Niech nie lubią Anglii, ale chyba mogą zrozumieć że nie wszyscy francuski znają i jak przyjedzie taki polak to coś przeczytać by chciał...

Share this post


Link to post
Share on other sites
napata   

Naturalnie freski z Faras wystawione w Muzeum Narodowym są unikalnym na skalę światową zbiorem ponad 50-ciu frsków wczesnochrześcijańskich i tym możemy się naprawdę szczycić. Przypomnę, że druga połowa znajduje się w muzeum w Chartumie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie takiego rodzaju odpowiedzi oczekiwałem w tym temacie :grin: .Czekam na następne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Krakowie w Muzeum maja mumie to jest godne uwagi. British Museum nic nie dorówna ponieważ pierwsi archeolodzy, którzy badali np. Starożytny Egipt byli z Wielkiej Brytani więc co znaleźli to brali do swojego kraju, dziś prawo jest inne, lecz to co zdołali przywieśc jest ich

Zbiorom z British Museum faktycznie trudno dorównać. Natomiast to nie do końca tak, ze Anglicy byli pierwsi. Pierwszą ekspedycją była wyprawa Napoleona. Nietety Napoleon przegrał z Anglikami i to raczej ta drogą zdobyli co lepsze kąski. Choć prawdą jest, że wkrótce sami rozpoczęli poszukiwania zabytków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.