Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Kirasjerzy

Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   
Pod Lipskiem szwadron pod dowództwem pułk. Dziekońskiego osłaniał samego Poniatowskiego :!:

Oraz mały oddział krakusów :)

Poza tym nie za bardzo lubię takich licytacji. Wszak nie tylko my Polacy męstwem się wykazywaliśmy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
Poza tym nie za bardzo lubię takich licytacji.

Łeee, ja też nie lubię . Jednak wielu spośród czytających nasze posty stoi dopiero u progu przygody z historią , dlatego trzeba poszerzyć temat .

Licytacji ciąg dalszy :) Pruscy kirasjerzy pod Gravelotte z 16 sierpnia 1870 . To nie jest OT . Wszak piszemy o konkretnej formacji .

Kirasjerzy , pod wodzą gen. von Bredowa natarli na piechotę francuską wzmocnioną artylerią. Kontratak konnicy Napoleona III przechylił szalę zwycięstwa . Z 500 atakujących wróciło 204 ( w tym ułani) . Wzorem kampanii z początku wieku XIX starano się udowodnić że ciężka jazda i tak musi przełamać linię przeciwnika. Tylko że realia były inne .

Wszak nie tylko my Polacy męstwem się wykazywaliśmy.

Istotnie tylko czy mówimy tu o męstwie czy o bezmyślnym szafowaniu życiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Licytacji ciąg dalszy :) Pruscy kirasjerzy pod Gravelotte z 16 sierpnia 1870 . To nie jest OT . Wszak piszemy o konkretnej formacji .

Kirasjerzy , pod wodzą gen. von Bredowa natarli na piechotę francuską wzmocnioną artylerią. Kontratak konnicy Napoleona III przechylił szalę zwycięstwa . Z 500 atakujących wróciło 204 ( w tym ułani) . Wzorem kampanii z początku wieku XIX starano się udowodnić że ciężka jazda i tak musi przełamać linię przeciwnika. Tylko że realia były inne .

Tak, czytałem o tym bodaj u Perrett’a w „Za wszelką cenę”. Lecz dział i temat Napoleoński, więc do realiów i problemów wojny Francusko-Pruskiej nie wybiegajmy :)

Wszak nie tylko my Polacy męstwem się wykazywaliśmy.

Istotnie tylko czy mówimy tu o męstwie czy o bezmyślnym szafowaniu życiem :)

Znaczy chodzi ci o tych Francuskich kirasjerów spod Tarutina? Czy tak ogólnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
Znaczy chodzi ci o tych Francuskich kirasjerów spod Tarutina? Czy tak ogólnie?

Gdzieś ten pacyfizm ze mnie wyjdzie :)

Z szarż w których kirasjerzy chwałą się okryli wolę Iławę Pruską . Natomiast Tarutino w opisie Andrzeja Dusiewicza wielce sobie cenię .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Znaczy chodzi ci o tych Francuskich kirasjerów spod Tarutina? Czy tak ogólnie?

Gdzieś ten pacyfizm ze mnie wyjdzie :)

Z szarż w których kirasjerzy chwałą się okryli wolę Iławę Pruską . Natomiast Tarutino w opisie Andrzeja Dusiewicza wielce sobie cenię .

Ja też Pana Dusiewicza, wielce sobie cenię :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

"Tak, czytałem o tym bodaj u Perrett’a w „Za wszelką cenę”. Lecz dział i temat Napoleoński, więc do realiów i problemów wojny Francusko-Pruskiej nie wybiegajmy"

Dokładnie Panowie, nie wybiegajcie również w stronę kirasjerów francuskich, bowiem dział o polskiej epoce napoleońskiej. Co prawda 1 tylko pułk kirasjerów zasłynął nam i to nie najgorzej, więc do boju , weźmy się za niego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.