Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Jakim aparatem fotografujecie?

Jakim aparatem fotografujecie?  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • 1 Analogowym kompaktem
      0
    • 2 Analogową lustrzanką
      6
    • 3 Cyfrowym kompaktem
      10
    • 4 Cyfrową lustrzanką
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Może trochę rozruszają się fotograficy. Pytanie jak w ankiecie.

P.S.-Dzięki Capricornus za konsultacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tylko klisza i lustrzanka na początku był to świetny aparat produkcji radzieckiej – Zenith (czysta mechanika i szalenie wytrzymały, polecam wszystkim początkującym) teraz Nikon wzrok już nie ten. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

Ja robię również analogową lustrzanką i również Nikonem - konkretnie F80S.

Jest niezwykle ergonomiczny, wszystkie przyciski są bardzo wygodnie rozmieszczone. Ponadto bardzo sprawnie ostrzy i ma doskonały pomiar światła. W dodatku niewiele waży i można do niego dokupić mnóstwo akcesoriów.

Minusem jest zasilanie - trzeba dokupić baterypacka, bo baterie CR-123A kosztują ok 30 zł za komplet i bardzo szybko się zużywają.

Robie zdjęcia tylko i wyłącznie na slajdzie, ale mam zamiar przerzucić się na czarno-biały negatyw.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Moim narzędziem "do tworzenia sztuki fotograficznej" jest kompakt cyfrowy, Nikon Coolpix L-12. Zoom optyczny x3, cyfrowy x4. A mogłem trochę poczekać z kupnem, gdyż cena mojego aparatu poleciała mocno w dół, a zasięgu cenowym są teraz lustrzanki cyfrowe.

[ Dodano: 2008-05-21, 00:42 ]

Witajcie w klubie Nikon!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja nie jestem w tym klubie...Moim narzędziem jest Canon EOS 500N.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w klubie Nikon!!!
Ja nie jestem w tym klubie...Moim narzędziem jest Canon EOS 500N.

To zmień w końcu Nikon to Mercedes wśród aparatów fotograficznych. :roll: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnym amatoremi i laikiem, nie znam się na tym zupełnie, posługuję się cyfrową maszyną o nazwie Panasonic Lumix DMC ZF7 :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
To zmień w końcu Nikon to Mercedes wśród aparatów fotograficznych.

Nie chcę ;) Lubię swój aparat i mam zaufanie do Canona. Jestem przyzwyczajona do tego aparatu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Ja bawię się fotografią ;) Próbuje zrobić takie zdjęcie żeby było jak najzabawniejsze i unikatowe ( np. zdjęcie przez butelkę po winie ;) ) Służy mi do tego aparat Sony Lumix ( niestety modelu z pamięci nie podam )z 8 krotnym zoomem optycznym i chyba 4 cyfrowym ( ale co z tego jak jakość wtedy jest jak w telefonie komórkowym - starszym )

Edit : Nie Sony a Panasonic xD I model to DMC - LZ5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
To zmień w końcu Nikon to Mercedes wśród aparatów fotograficznych.

Z analogowego Canona przerzucam się jedynie czasami na lustrzankę Olympusa :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem całkowitym amatorem i ma fujifilm finepix j10 ; ) Pięknie wygląda, ma zaledwie 20 mm. szerokości, jest lekki, a cena do jakości zdjęć oszałamiająca i na moje fotografowanie wystarczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Shrek63   

Z "analogów" od ponad 30 lat uzywam Exy... jest bezbłędna, choc dośc archaiczna. Jej rok produkcji to 1954, czyli mozna już ją wpisać na "listę zabytków".

Z "cyfry", od kilku lat używam "kompakta" Fujifilm S9600 wraz z niewielkim doposażeniem. Niejedno "lustro cyfrowe" nie potrafi zrobić co ten, niby-kompakt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ja sie bawie z Lumixem LZ28. Prawie kupilem Minolte a700, ale sie puknalem w czolko. Teraz czekam, az Minolta a350 znajdzie sie w sensownych granicach cenowych.

PS. Mowie o aparatach znanych pod marka Sony, ale jako wredniak wole uzywac terminu lepiej okreslajacego wytworcow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

mam trzy aparaty z tego jeden na niedawnej emeryturze; i dwa body [jedno do kolorowego, drugie do cz - b] z kompletem [prawie] obiektywów

1. Fed - 3 [emeryt]; dalmierzowiec; na nim się uczylem wszystkiego...

2. Praktica MTL 5 B

3. Revueflex [to samo co Praktica, tylko wersja exportowa do "Zachodnich" w jakimś tam czasie...]

4. Obiektywy: 28 mm ; 50 mm ; 135 mm; 240 mm; do tego: makro, konwerter 3 x. Kupione czekam aż przyślą: 200 mm i 300 mm. Typowy film 36/100 zwykle Fuji, choć ostatnio bywa różnie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.